Dragin:Necemo gladovati...

Maksim 3

Iskusan
Poruka
5.334
Bez mnogo komentara,ovo sto je ministar Dragin ovde izjavio je vrlo pozitivno i za svaku pohvalu,pogotovo o izvozu poljoprivrednih proizvoda ,suficit u razmeni sa inostranstvom je 600 milona EUR:klap:......http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=137295#vote

Nema sumnje ,Srbija je na pravom putu ,bez obzira na ovu uzasnu ekonomsku krizu i recesiju koja je zahvatila ceo svet.:ok:
Naravno ,da ima stvari koje mogu i bolje, pogotovu brze ,ali za to je kriva i ova blokada Skupstine koja je bez presedana i dobro je sto je napokon donesen novi pravilnik ponasanja u Skupstini Srbije koji ce ubzati donosenje zakona koji su preko potrebni u sto brzom uskladjivanju nasih zakona sa zakonima EU ,jer ce i ovoj finasiskoj i ekonomskoj krizi doci kraj ,kao i svakoj drugoj u istoriji,a mi to vreme moramo iskoristiti za pripreme za ulazak u EU ,bez obzira dali ce to biti za jednu ili ne znam ni ja koliko godina.


Dragin: Nećemo gladovati


Svetska ekonomska kriza najmanje će uticati na srpsko selo, tvrdi u intervjuu za “Novosti” Saša Dragin, ministar koji u Cvetkovićevom kabinetu sedi u “vrućoj stolici” poljoprivrede. On očekuje da će tražnja za našim poljoprivrednim proizvodima ostati ista i strahuje samo od smanjenja stranih investicija.

* Hoće li u Srbiji biti dovoljno hrane?
- Sigurno nećemo gladovati, naprotiv. Naša zemlja je veliki proizvođač, i to ne samo za sopstvene potrebe. Mi ne možemo da proizvedemo onoliko koliko možemo da prodamo. Poljoprivreda je jedina grana srpske privrede koja beleži fantastičan suficit od 600 miliona dolara u razmeni sa inostranstvom.
*

Koliki je godišnji izvoz?
- U vrednosti od 1,6 milijardi dolara. Prošle godine prvi put se desilo da je izvezeno više voća i povrća nego ratarskih kultura.
*

Da li ovakav kurs ide na ruku poljoprivrednim proizvođačima ili ne?

- Bilo bi bolje da su promene kursa manje i ređe. Mada, za razvoj ekonomije nije dobro ni ukoliko je kurs apsolutno miran. Ali, i ono što se dešava sa kursom, kao i budžet Ministarstva poljoprivrede za 2009, kojim sam apsolutno nezadovoljan, posledica su ekonomske krize.
 
Nisam mogao da verujem kad sam ovo procitao,ali ajde da vidimo i to cudo...jedan od Milosevicevih tajkuna,a sadasnji finasijer maltene svih stranaka u Srbiji, postaje dobra curica.....resio izgleda,ali sve mi to nesto sumnjivo....:think::think::think:


Delta” otvara 2.500 novih radnih mesta u Srbiji

http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=77460


„Delta holding” u 2009. godini planira investicije vredne 360 miliona evra, zapošljavanje 5.000 novih radnika i ukupan promet u iznosu od 3,4 milijarde evra, rekao je Miroslav Mišković, predsednik ove kompanije koja je juče obeležila 18 godina postojanja.

Mišković je kazao da je planirani promet ove kompanije veći za 36 odsto u odnosu na prošlu godinu i da je jednak bruto društvenom proizvodu koji ostvaruju neke zemlje u regionu poput Crne Gore ili Albanije.


- Planirane investicije u 2009. godini iznose 360 miliona evra. Polovinu novca obezbedićemo iz sopstvenih sredstava, a polovinu od bankara. Radnike nećemo otpuštati, već ćemo zapošljavati nove. Tačnije njih 5.000, od čega će polovina radnih mesta biti otvorena u Srbiji, a druga polovina u zemljama regiona - kazao je Mišković.
- Vodeći privrednici dva puta su se sastali sa državnim vrhom i postigli dogovor šta treba preduzeti u cilju suzbijanja krize. Privrednici nisu tražili pomoć, već obostrano koristan dogovor od kojeg očekujemo konkretne rezultate. Tražili smo stabilizaciju kursa, da se poveća kreditna sposobnost srpskih banaka i formiranje Radne grupe za povećanje izvoza - objasnio je Mišković.
 
Bez mnogo komentara,ovo sto je ministar Dragin ovde izjavio je vrlo pozitivno i za svaku pohvalu,pogotovo o izvozu poljoprivrednih proizvoda ,suficit u razmeni sa inostranstvom je 600 milona EUR:klap:......http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=137295#vote

Nema sumnje ,Srbija je na pravom putu ,bez obzira na ovu uzasnu ekonomsku krizu i recesiju koja je zahvatila ceo svet.:ok:
Naravno ,da ima stvari koje mogu i bolje, pogotovu brze ,ali za to je kriva i ova blokada Skupstine koja je bez presedana i dobro je sto je napokon donesen novi pravilnik ponasanja u Skupstini Srbije koji ce ubzati donosenje zakona koji su preko potrebni u sto brzom uskladjivanju nasih zakona sa zakonima EU ,jer ce i ovoj finasiskoj i ekonomskoj krizi doci kraj ,kao i svakoj drugoj u istoriji,a mi to vreme moramo iskoristiti za pripreme za ulazak u EU ,bez obzira dali ce to biti za jednu ili ne znam ni ja koliko godina.


Dragin: Nećemo gladovati


Svetska ekonomska kriza najmanje će uticati na srpsko selo, tvrdi u intervjuu za “Novosti” Saša Dragin, ministar koji u Cvetkovićevom kabinetu sedi u “vrućoj stolici” poljoprivrede. On očekuje da će tražnja za našim poljoprivrednim proizvodima ostati ista i strahuje samo od smanjenja stranih investicija.

* Hoće li u Srbiji biti dovoljno hrane?
- Sigurno nećemo gladovati, naprotiv. Naša zemlja je veliki proizvođač, i to ne samo za sopstvene potrebe. Mi ne možemo da proizvedemo onoliko koliko možemo da prodamo. Poljoprivreda je jedina grana srpske privrede koja beleži fantastičan suficit od 600 miliona dolara u razmeni sa inostranstvom.
*

Koliki je godišnji izvoz?
- U vrednosti od 1,6 milijardi dolara. Prošle godine prvi put se desilo da je izvezeno više voća i povrća nego ratarskih kultura.
*

Da li ovakav kurs ide na ruku poljoprivrednim proizvođačima ili ne?

- Bilo bi bolje da su promene kursa manje i ređe. Mada, za razvoj ekonomije nije dobro ni ukoliko je kurs apsolutno miran. Ali, i ono što se dešava sa kursom, kao i budžet Ministarstva poljoprivrede za 2009, kojim sam apsolutno nezadovoljan, posledica su ekonomske krize.

U, čoveče, ovo što je Dragin izjavio je staro 5 meseci! Pogledajte.
Čuo sam to još tada. Mislim, glupo je i pomisliti da ćemo gladovati, jer to uopšte ne zavisi od proizvodnje hrane u samoj zemlji, već od toga koliko imamo novca za uvoz. Znači, ako smo zaradili izvozom čelika, recimo, možemo da uvezemo hranu za taj novac. Onda opet nećemo gladovati.
Ipak, stara je ovo priča, ko zna šta bi on danas rekao.
 
Poslednja izmena:
U, čoveče, ovo što je Dragin izjavio je staro 5 meseci! Pogledajte.
Čuo sam to još tada. Mislim, glupo je i pomisliti da ćemo gladovati, jer to uopšte ne zavisi od proizvodnje hrane u samoj zemlji, već od toga koliko imamo novca za uvoz. Znači, ako smo zaradili izvozom čelika, recimo, možemo da uvezemo hranu za taj novac. Onda opet nećemo gladovati.
Ipak, stara je ovo priča, ko zna šta bi on danas rekao.

Ja ovde vidim datum,ovaj......Dragin: Nećemo gladovati
D. Milinković, 05.02.2009 20:45:43
 

Back
Top