Dragin:Necemo gladovati...
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Dragin:Necemo gladovati...

Iskusan Maksim 3 (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Srce Srbije-Sumadija-Kragujevac-idemo na izvor,da se napijemo vode
    Reputaciona moć
    88

Podrazumevano Dragin:Necemo gladovati...

Bez mnogo komentara,ovo sto je ministar Dragin ovde izjavio je vrlo pozitivno i za svaku pohvalu,pogotovo o izvozu poljoprivrednih proizvoda ,suficit u razmeni sa inostranstvom je 600 milona EUR......http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=137295#vote

Nema sumnje ,Srbija je na pravom putu ,bez obzira na ovu uzasnu ekonomsku krizu i recesiju koja je zahvatila ceo svet.
    Naravno ,da ima stvari koje mogu i bolje, pogotovu brze ,ali za to je kriva i ova blokada Skupstine koja je bez presedana i dobro je sto je napokon donesen novi pravilnik ponasanja u Skupstini Srbije koji ce ubzati donosenje zakona koji su preko potrebni u sto brzom uskladjivanju nasih zakona sa zakonima EU ,jer ce i ovoj finasiskoj i ekonomskoj krizi doci kraj ,kao i svakoj drugoj u istoriji,a mi to vreme moramo iskoristiti za pripreme za ulazak u EU ,bez obzira dali ce to biti za jednu ili ne znam ni ja koliko godina.

Dragin: Nećemo gladovati

Svetska ekonomska kriza najmanje će uticati na srpsko selo, tvrdi u intervjuu za “Novosti” Saša Dragin, ministar koji u Cvetkovićevom kabinetu sedi u “vrućoj stolici” poljoprivrede. On očekuje da će tražnja za našim poljoprivrednim proizvodima ostati ista i strahuje samo od smanjenja stranih investicija.

* Hoće li u Srbiji biti dovoljno hrane?
    - Sigurno nećemo gladovati, naprotiv. Naša zemlja je veliki proizvođač, i to ne samo za sopstvene potrebe. Mi ne možemo da proizvedemo onoliko koliko možemo da prodamo. Poljoprivreda je jedina grana srpske privrede koja beleži fantastičan suficit od 600 miliona dolara u razmeni sa inostranstvom.
    *

Koliki je godišnji izvoz?
    - U vrednosti od 1,6 milijardi dolara. Prošle godine prvi put se desilo da je izvezeno više voća i povrća nego ratarskih kultura.
    *

Da li ovakav kurs ide na ruku poljoprivrednim proizvođačima ili ne?

- Bilo bi bolje da su promene kursa manje i ređe. Mada, za razvoj ekonomije nije dobro ni ukoliko je kurs apsolutno miran. Ali, i ono što se dešava sa kursom, kao i budžet Ministarstva poljoprivrede za 2009, kojim sam apsolutno nezadovoljan, posledica su ekonomske krize.
    Svako pedeset godina na ovim terenima pametan ušuti, budala progovori, a fukara se obogati !

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

Podrazumevano Re: Dragin:Necemo gladovati...

sad sam se stvarno zabrinuo

kad ovi nesto izjave obicno to nije tako
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Pozitivno je.Isto to su godinama pričali razni komunistički ministri.Seljaci podmetnu leđa,ministri ih pokradu.I uvek tako.

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

А где смо то извезли ?
    Па у Русију брале!

Elita
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

e kad je Dragin rekao sad mogu mirno da spavam

ПАПРИКАРИУС nije na forumu
    ЧУВАМ ОВЦЕ, НЕМА ВЕЗЕ - ДОЂИ МАЛА, НИЈЕ ВАЖНО
    Elita
    Učlanjen
    06.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

А онда ће и овај "експерт" ( прошли пут за екологију, сад је за пољопривреду??? ) да сазна да је "велика светска економска криза"!!!!

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio paprikarius Pogledaj poruku
    А онда ће и овај "експерт" ( прошли пут за екологију, сад је за пољопривреду??? ) да сазна да је "велика светска економска криза"!!!!
    Neće.Hrana je jedina stvar na kojoj se uvek zarađuje.Ako ne može seljak ministar uvek može.

Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Nisam mogao da verujem kad sam ovo procitao,ali ajde da vidimo i to cudo...jedan od Milosevicevih tajkuna,a sadasnji finasijer maltene svih stranaka u Srbiji, postaje dobra curica.....resio izgleda,ali sve mi to nesto sumnjivo....

Delta” otvara 2.500 novih radnih mesta u Srbiji

http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=77460

„Delta holding” u 2009. godini planira investicije vredne 360 miliona evra, zapošljavanje 5.000 novih radnika i ukupan promet u iznosu od 3,4 milijarde evra, rekao je Miroslav Mišković, predsednik ove kompanije koja je juče obeležila 18 godina postojanja.

Mišković je kazao da je planirani promet ove kompanije veći za 36 odsto u odnosu na prošlu godinu i da je jednak bruto društvenom proizvodu koji ostvaruju neke zemlje u regionu poput Crne Gore ili Albanije.

- Planirane investicije u 2009. godini iznose 360 miliona evra. Polovinu novca obezbedićemo iz sopstvenih sredstava, a polovinu od bankara. Radnike nećemo otpuštati, već ćemo zapošljavati nove. Tačnije njih 5.000, od čega će polovina radnih mesta biti otvorena u Srbiji, a druga polovina u zemljama regiona - kazao je Mišković.
    - Vodeći privrednici dva puta su se sastali sa državnim vrhom i postigli dogovor šta treba preduzeti u cilju suzbijanja krize. Privrednici nisu tražili pomoć, već obostrano koristan dogovor od kojeg očekujemo konkretne rezultate. Tražili smo stabilizaciju kursa, da se poveća kreditna sposobnost srpskih banaka i formiranje Radne grupe za povećanje izvoza - objasnio je Mišković.
    Svako pedeset godina na ovim terenima pametan ušuti, budala progovori, a fukara se obogati !

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Citat Original postavio Maksim 3 Pogledaj poruku
    Bez mnogo komentara,ovo sto je ministar Dragin ovde izjavio je vrlo pozitivno i za svaku pohvalu,pogotovo o izvozu poljoprivrednih proizvoda ,suficit u razmeni sa inostranstvom je 600 milona EUR......http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=137295#vote

Nema sumnje ,Srbija je na pravom putu ,bez obzira na ovu uzasnu ekonomsku krizu i recesiju koja je zahvatila ceo svet.
    Naravno ,da ima stvari koje mogu i bolje, pogotovu brze ,ali za to je kriva i ova blokada Skupstine koja je bez presedana i dobro je sto je napokon donesen novi pravilnik ponasanja u Skupstini Srbije koji ce ubzati donosenje zakona koji su preko potrebni u sto brzom uskladjivanju nasih zakona sa zakonima EU ,jer ce i ovoj finasiskoj i ekonomskoj krizi doci kraj ,kao i svakoj drugoj u istoriji,a mi to vreme moramo iskoristiti za pripreme za ulazak u EU ,bez obzira dali ce to biti za jednu ili ne znam ni ja koliko godina.

Dragin: Nećemo gladovati

Svetska ekonomska kriza najmanje će uticati na srpsko selo, tvrdi u intervjuu za “Novosti” Saša Dragin, ministar koji u Cvetkovićevom kabinetu sedi u “vrućoj stolici” poljoprivrede. On očekuje da će tražnja za našim poljoprivrednim proizvodima ostati ista i strahuje samo od smanjenja stranih investicija.

* Hoće li u Srbiji biti dovoljno hrane?
    - Sigurno nećemo gladovati, naprotiv. Naša zemlja je veliki proizvođač, i to ne samo za sopstvene potrebe. Mi ne možemo da proizvedemo onoliko koliko možemo da prodamo. Poljoprivreda je jedina grana srpske privrede koja beleži fantastičan suficit od 600 miliona dolara u razmeni sa inostranstvom.
    *

Koliki je godišnji izvoz?
    - U vrednosti od 1,6 milijardi dolara. Prošle godine prvi put se desilo da je izvezeno više voća i povrća nego ratarskih kultura.
    *

Da li ovakav kurs ide na ruku poljoprivrednim proizvođačima ili ne?

- Bilo bi bolje da su promene kursa manje i ređe. Mada, za razvoj ekonomije nije dobro ni ukoliko je kurs apsolutno miran. Ali, i ono što se dešava sa kursom, kao i budžet Ministarstva poljoprivrede za 2009, kojim sam apsolutno nezadovoljan, posledica su ekonomske krize.
    U, čoveče, ovo što je Dragin izjavio je staro 5 meseci! Pogledajte.
    Čuo sam to još tada. Mislim, glupo je i pomisliti da ćemo gladovati, jer to uopšte ne zavisi od proizvodnje hrane u samoj zemlji, već od toga koliko imamo novca za uvoz. Znači, ako smo zaradili izvozom čelika, recimo, možemo da uvezemo hranu za taj novac. Onda opet nećemo gladovati.
    Ipak, stara je ovo priča, ko zna šta bi on danas rekao.
    Poslednji put ažurirao/la Appel : 06.02.2009. u 14:19

Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Citat Original postavio Appel Pogledaj poruku
    U, čoveče, ovo što je Dragin izjavio je staro 5 meseci! Pogledajte.
    Čuo sam to još tada. Mislim, glupo je i pomisliti da ćemo gladovati, jer to uopšte ne zavisi od proizvodnje hrane u samoj zemlji, već od toga koliko imamo novca za uvoz. Znači, ako smo zaradili izvozom čelika, recimo, možemo da uvezemo hranu za taj novac. Onda opet nećemo gladovati.
    Ipak, stara je ovo priča, ko zna šta bi on danas rekao.
    Ja ovde vidim datum,ovaj......Dragin: Nećemo gladovati
    D. Milinković, 05.02.2009 20:45:43

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Ja ovde vidim datum,ovaj......Dragin: Nećemo gladovati
    D. Milinković, 05.02.2009 20:45:43
    Ha! Ponovili ljudi istu vest, što da ne.

Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Citat Original postavio Appel Pogledaj poruku
    Ha! Ponovili ljudi istu vest, što da ne.
    Da ,ali naslov je samo isti......

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

А ова је нова али ужасна:
    http://www.kurir-info.rs/clanak/crna-hronika/kurir-06-02-2009/kanibal

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Da ,ali naslov je samo isti......
    U pravu si. On će, izgleda, svakih 5 meseci da nas obaveštava o tome da li ćemo gladovati ili ne.

Slične teme

1. Nećemo o politici
    Autor terapeut u forumu Književnost
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 21.07.2008., 21:15
  2. Ua SPS! necemo nazad u 90-e!
    Autor SUNCE_MOJE u forumu Politika
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 05.07.2008., 10:39
  3. NEĆEMO U EU BEZ KOSOVA?!
    Autor Titus. u forumu Politika
    Odgovora: 152