Грађани, ми "бринемо" о вама!!!
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Грађани, ми "бринемо" о вама!!!

Aktivan član
    Učlanjen
    29.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Грађани, ми "бринемо" о вама!!!

Процес "приближавања" Србије ЕУ, изазива низ недоумица, али и разних противуречних ставова, нарочито оних који су политички острашћени, помало испраног мозга, стално поновљеном мантром о свим благодетима ЕУ.

Тзв. Споразум о (де)стабилизацији и придруживању, сликовито објашњава политику ЕУ према Србији, а такође и полтронско, тајкунско и антидржавно деловање домаће политичке "елите". Наравно, ЕУ је наставила са даљим условљавањем и одложила примену споразума, док је Србија повукла један несхватљив потез, почевши једнострано да примењује наведени споразум, на штету сопственог буџета, доношењем Закона о допунама Закона о царинској тарифи. У Економским односима, поново долази до изражаја тзв.

Према изјави министра финансија, Диане Драгутиновић, од 6. децембра, дакле, на дан када је представљан буџет због једностране примене споразума с Европском унијом, Србија губи око 23 милијарде динара, или по курсу Народне банке Србије из тог периода, то је око 267 милиона евра. То је већа сума од оне која је била предвиђена за улагање са „Фијатом“. То је сума која је већа од оних, минималних и тако нападаних од стране ММФ-а, 12, 7 милијарди динара, предвиђених у ребалансу буџета за повећање пензија. Експерти Института за тржишна истраживања су оценили да ће, ако се примени ССП, доћи до већег пораста спољнотрговинског дефицита.

У светским економским односима, многе државе поново почињу да воде јаку царинску политику. Eкономски патриотизам и протекционизам, поново постају доминантни. Рецимо, Русија је подигла царине на увоз аутомобила са 25 одсто на 30 одсто. Индија је повећала чак за 20 одсто царине за неке прехрамбене производе. Индонезија је повећала царине за око 500 врста производа. Царине су подигли или то намеравају да ураде и Аустралија, Бразил и Аргентина. Поред тога и многе западне земље, раде супртоно од онога, шта чини наша влада.

Ко због овакве политике највише трпи? Грађани, сиротиња!!! Док западне земље смањују пореска оптерећења, Влада Србије повећава порезе и додатно оптерећује сиромашнији део становништва, све зарад финансирања несхватљиве одлуке о једностраној примени Прелазног споразума. Због једностране примене Прелазног споразума, по најавама из власти, плаћати и већи ПДВ.

На пример, на сајту Би-Би-Сија су 5. јануара 2009. године објављени детаљи економског програма новоизабраног америчког председника. Пакет економских мера о коме се преговара у америчком Конгресу предвиђа пореске олакшице у износу од око 300 милијарди долара.

Ко од овога има највећу корист?

Управо ће компанија „Делта“, као монополиста у сектору трговине имати користи од једностране примене прелазног споразума.Истовремено, та примена споразума ће, у суштини, 267 милиона евра пребацити на леђа најсиромашнијих грађана Србије, преко наплате акциза и повећања ПДВ-а. Заузврат, грађани неће добити велико смањење цена, што се најављује из пропагандних разлога, како би се замаглила сама суштина овог споразума. Да великог смањења цена неће бити, признаје чак и министар трговине.

Делови текста, преузети са сајта www.nspm.rs
    Poslednji put ažurirao/la Iraklije : 05.02.2009. u 21:06

Zainteresovan član asdars (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Podrazumevano Re: Грађани, ми "бринемо" о вама!!!

Toliko nesuvislih poteza ove vlasti zaista navodi na razmisljanje za koga oni rade...ili su retardi koji misle da rade dobro ili su dobro instruisani od strane nekoga ...i jedno i drugo je svakako stetno po ovu drzavu a pogotovu narod mada mnogi zaslepljeni pricama o blagodetima evropskih integracija i ne vide nista...uclanjenje u EU je postalo samo sebi cilj...sve ostalo je nebitno, otimanje teritorija, slabljenje nase, i onako slabe, privrede, unistavanje svega i prekomerno zaduzivanje...jedino je pitanje dokle ce ovako...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.04.2007.
    Pol
    ženski
    Java (with Daky), trenutno+ cogi (prva ljubav)
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

odlično. hajde onda da zabodemo tarabe,
    vratimo sve granice na svoje mesto, otpustimo carinike
    i delta nas stavi pod svoje stakleno zvono.
    Staklena Bašta Od Srbije?
    Nikom ja više ne verujem, sram ih bilo!
    (mrzi me da čitam txt na sajtu, sutra ću)

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Није ствар у томе да ли треба или не треба укинути границе и царине ,већ да ли то треба урадити једнострано.
    Ми укидамо сваку могућу заштиту наше привреде и поњупривреде и каква је корист од тога када не постоји реципроцитет?

Aktivan član
    Učlanjen
    29.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Корумпирана власт, власт под контролом тајкуна, власт заслељења милион пута поновљеном мантром о ЕУ, може да уради овакао нешто.

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Citat Original postavio poslednji mohikanac Pogledaj poruku
    Није ствар у томе да ли треба или не треба укинути границе и царине ,већ да ли то треба урадити једнострано.
    Ми укидамо сваку могућу заштиту наше привреде и поњупривреде и каква је корист од тога када не постоји реципроцитет?
    Značajniji reciprocitet postoji još od 2004., al malo ko zna za to.
    Ipak, jednostrana primena sporazuma bi trebalo da se vrši, ali samo pod sledećim pretpostavkama:
    - da je državni aparat manjeg obima, pa da može da se finansira iz manje izvora,
    - da se gubitak prihoda ne kompenzuje povećanjem poreza.

Ovo, drugo, nažalost, nije moguće dok se ne ispuni prvo.
    Sve u svemu, glavni problem u Srbiji je ogromna javna potrošnja. Svi ostali proizilaze iz nje, ili se bar, zahvaljujući njoj, produbljuju.

Slične teme

1. Препоруке за куповину возила
    Autor mvbdb u forumu Automobilizam
    Odgovora: 20436
    Poslednja poruka: 14.03.2015., 04:34
  2. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.05.2011., 13:48
  3. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.03.2006., 00:31

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor