tuneli ispod panceva

Kako niste culi?? Ima dosta tunela ispod panceva pogotovo kod tamisa, tunele koje prave pacovi , krtice. :lol:
:hahaha: :rotf:

Pa kako ne znate,evo ga jedan
257n7rt.jpg

:D
 
Imaš tunel koji počinje pored gimnazije, tačniije u dvorištu pored kafića KEC. Tu su nelad bile neke žurke na ulazu u Tunel. Deo tog tunela vodi ka Tamišu, a deo ide kroz manastir kod Gimnazije i vode sve do Waifertove crkve na Kotežu, u ul. Oslobođenja. Ceo potez tunela nije istražen od 20tih godina, a neka istraživanja koja su rađena u poslednjuh 20 god, su otkrila da je tunel urušen dobrim delom posle manastira ka centru grada, i ka Tamišu. Izlaz na Tamiš je takođe urušen, ali se ni ne zna gde je izlazio...
Takođe jedan deo tunela od Weifertove crkve je prohodan u dužini nekih 500 m, a posle je potopljen. Postojala je inicijativa da se to istraži do kraja, ali je opasno i skupo, a i nema ko to da radi, te se negde početkom 90tih to zapostavilo. Jedna pančevka je radila diplomski rad na tu temu na arhitekturi, ali sam ja rad samo letimično prelistao, i ne znam ostale detalje. Radi se o tunelima koji su služili za snabdevanje nekadašnje tvrđave, kao i povezivanje Crkve (novijeg datuma) i manastira (koja je imala prolaz na reku), pa su ti tuneli nastavljani iz par tura...
 
Ja znam za 1 sigurno od drugara pradeda nam pricao dok je bio ziv "laka mu crna zemlja" ima 1 sto je spajao tadasnju barutanu ( rasadnik) i staru pijacu (trg kod doma vojske )pricao nam covek da je tu cuvao nesto pre davno davno kad je dosao iz armije. i ima jedan iz brvnare sto ide prema keju naravno pod zemljom .( a gde bi drugde tunel isao ):worth:
 
Postoje sigurno ti tuneli kod stare pivare i gimnazije jer znam čoveka koji je bio u jednom za šta su služili neznam al znam za šta sad služe pa vam savetujem da ne istražujete jer jako smrdi. Inače čovek koji je bio u njemu ga je slučajno pronašao kopajući septičku jamu.
 

Back
Top