CPU Temperatura!!!!!!

thebeast

Zainteresovan član
Poruka
147
Imam plocu ASUS M3A i procesor AMD 2800+, nesto sam bezveze instalirao ''Asus PC Probe II'', i kada ga pokrenem izbacuje mi upozorenje za CPU temperaturu!!! Stoji da je 68 stepeni celzijusa, mada nekad skoci za jos 2-3 stepena!!


Da li je to normalna temperatura ili ako nije kako da sredim to???

Hvala!
 
Imam plocu ASUS M3A i procesor AMD 2800+, nesto sam bezveze instalirao ''Asus PC Probe II'', i kada ga pokrenem izbacuje mi upozorenje za CPU temperaturu!!! Stoji da je 68 stepeni celzijusa, mada nekad skoci za jos 2-3 stepena!!


Da li je to normalna temperatura ili ako nije kako da sredim to???

Hvala!

Vidim da ti to nije navika a trebala bi da postane kao i svima koji imaju kompjuter. Ciscenje kompjutera, ciscenje kulera, hladnjaka i njihovo podmazivanja kao i napajanja je obavezna stavka svakih 2-3 meseca max.

bas sam pre neki dan burazu sredio komp, nije ga cistio godinu dana najmanje, temp cpu-a je pala ZA 14c.......malo li je ?

Napajanje mu je bilo na izdisaju, gasio se, nije mogao ni dvd da nareze...sad sve odlicno radi......srafciger u ruke , vatice, stapice za usi ,malo WD-40 i na posao.
 
Poslednja izmena:
Da da, radio sam ja to...al kad pomenu godinu dana, pa nisam toliko cistio sigurno, pa mozda i vise :)

A ta temperatura od 14 je perverzija za moju od 70 :D

Uradicu to odmah, samo mi recite kakom pastom bre da namazem???

Hvala Vam.....
 
Da da, radio sam ja to...al kad pomenu godinu dana, pa nisam toliko cistio sigurno, pa mozda i vise :)

A ta temperatura od 14 je perverzija za moju od 70 :D

Uradicu to odmah, samo mi recite kakom pastom bre da namazem???

Hvala Vam.....

Za 14 stepeni je pala temp, a nije radio na 14 stepeni.
Kupi termalnu pastu u bilo kojoj prodavnici racunara.
Skini kuler sa procesora , pa skini hladnjak , pa lepo ocisti i procesor i hladnjak od stare paste.
Pa u vrlo tankom sloju nanesi novu pastu na procesor , i polako sve vrati na svoje mesto.

Prosto :)
 
Da prosto! Za nekoga ko se razume u kompjutere.
Međutim, neko ko NE zna ni koju grafičku ima i odakle da skine drajvere za nju, ne bih rekao da će mu biti PROSTO da skida kuler, hladnjak... i nanosi termalnu pastu! ;)
 
Da prosto! Za nekoga ko se razume u kompjutere.
Međutim, neko ko NE zna ni koju grafičku ima i odakle da skine drajvere za nju, ne bih rekao da će mu biti PROSTO da skida kuler, hladnjak... i nanosi termalnu pastu! ;)

ali ce ti biti prosto da otvoris kuciste( pocupas prvo sve iz struje) i stapicima za usi skines KILOGRAM blata sa kulera procesora i napajanja, graficke..kao i malog ventilatora sa maticne.........;)
 
Da prosto! Za nekoga ko se razume u kompjutere.
Međutim, neko ko NE zna ni koju grafičku ima i odakle da skine drajvere za nju, ne bih rekao da će mu biti PROSTO da skida kuler, hladnjak... i nanosi termalnu pastu! ;)
Mislim sta reci....ne mogu da razumem neke korisnike racunara i ostalih "stvari"' da "nesto" kupim a uopste ne znam ni cemu sluzi,ni za sta mi treba,ni sta je to.....prvo sto sam uradio( odmah posle dva dana od kupovine prvog pc-a) je to da sam "MORAO" da otvorim PC i da pogledam sta je u njemu....pa prvi put kad se suocis sa nekim problemom uzmes lepo knjigu u ruke i pogledas sta je u pitanju,zasto TO ne radi,sta je uzrok itd....stvarno ne razumem neke ljude koji su u fazonu samo da upale pc i nista vise od toga....
A sto se tice Temperature u PC-u....pa meni je skoro ceo dan ukljucen Everest(znaci kupljen i licenciran)...o tome najvise vodim racuna...ustvari meni je najvaznije u PC-u NAPAJANJE i Temaperatura....sve ostalo je za mene manje bitno!
 
E Dupont kamo srece neku put da su "svi" takvi pa da to prate...vecina nemaju pojma a i ne interesuje ih da razmisljaju o tome dok ne pocne da secka, restartuje itd. zasto je tako, bem li ga ali redovno mi padaju takvi kompovi...kad otvaras kuciste kao da gledas kesu usisivaca :( koliko je tesko uzeti cetku za farbanje i odvojiti pola sata (previse) jednom u 2-3 meseca, moze i vise ali orjentalno???
 
....prvo sto sam uradio( odmah posle dva dana od kupovine prvog pc-a) je to da sam "MORAO" da otvorim PC i da pogledam sta je u njemu....

Kupiš TV, odma' ga otvoriš.....ili šporet, ili auto, ili.... :D :D :D??
Možda je čo'ek vulkanizer, pa ga interesuje sastav Bridgestone guma, pa mene baš i
ne čudi što kantu nije čačk'o tako dubiJozno :D:D:D??

Zato su stručnjaci za kompjutere tu, da mu skrenu pažnju na neke stvari,
a on Če njima da pripomogne oko šara na gumama :lol: :lol: :lol:!!
 
Kupiš TV, odma' ga otvoriš.....ili šporet, ili auto, ili.... :D :D :D??
Možda je čo'ek vulkanizer, pa ga interesuje sastav Bridgestone guma, pa mene baš i
ne čudi što kantu nije čačk'o tako dubiJozno :D:D:D??

Zato su stručnjaci za kompjutere tu, da mu skrenu pažnju na neke stvari,
a on Če njima da pripomogne oko šara na gumama :lol: :lol: :lol:!!
Jeste....al" sad znamo odakle tolika prasina u PC-u...od Guma brate:D:D
 
Odes lepo u nekoliko servisa u svojoj okolini i pitas da li prodaju pastu i da li mogu da ti oni to zavrse. Ne bi trebalo da ti nesto naplate za to, ili mozda nesto bas bas sitno. Tamo mogu i da odrade par testova cisto da vide kako se masina ponasa. I tako resis problem.

Ah, da. Ne vole svi da prcakaju po tehnici. Ima i onih kojima to bas uopste ne ide. Znam i par ljudi koji kad dodirnu neki otvoren uredjaj taj uredjaj crkne. Valjda je to neko kosmicko ustrojstvo ili nesto takvo.
Od cega bi smo mi ziveli, ako bi svi umeli da poprave maticnu plocu, ociste viruse, poprave televizor, zamene ringlu na sporetu, remontuju karburator...
 

Back
Top