GIGANTI

oziman

Veoma poznat
Poruka
11.563
Mislio sam da su "Titani" Grcke mitologije ili "Asuri" Indijske, upravo to mitologija. Ali kada vidim ove fotografije i pod uslovom da nisu "fake" ovo dokazuje da su humanoidna bica visoka 5 metara stvarno postojala na Zemlji a da su mitovi o Titanima nastali kao reakcija ljudi u u susretu sa takvim nalazima. Kao sto smo dobili Zmajeve u susretu sa fosilima dinosaurusa.

Ovo je svakako vredno videti i znati, Posle ovih fotografija Giganti, Kiklopi, Asure dobijaju drugacije znacenje od cisto mitoloskog. A mislim da je razlog zasto sam evo ,tek danas, prvi put video ove fotografije jednostavan. Ovakva bica se ne uklapaju u Darvinovu Teoriju evolucije sto znaci da su ovakvi nalazi pod "Top secret".

lobanja_vrh.jpg

gigantski_skelet.jpg

http://www.conopljanews.net/misterije/gigant_skelet.jpg
http://www.conopljanews.net/misterije/skelet2.jpg
http://www.conopljanews.net/giganti_na_zemlji.html
 
Poslednja izmena:
Pogledao sam malo ove linkove i ponesto procitao...sve mi deluje kao fake. Zaintrigirao me ovaj deo texta:

"Prema svim legendama prastarih naroda, rasa divova je bila bele puti, plave kose i očiju, sa prosečnom visinom od 3 do 5 metara.Imali su mozak veći od našeg, pa prema tome i veću mogućnost prikupljanja znanja"

Prema fotografijama, ta bica su bila visoka mnogo vise od 5m (gledajuci lobanju, zaljucuje se da je ona visine preko 1m, sto znaci ukupnu visinu od sigurno preko 6m), a interesantno je da im je skelet prakticno identican danasnjem ljudskom.

Ovo o dimenzijama mozga i mogucnoscu prikupljanja znanja bolje da ne komentarisem..:)
 
Ovo o dimenzijama mozga i mogucnoscu prikupljanja znanja bolje da ne komentarisem.

Dimenzija mozga i inteligencija itakako imaju veze jedna sa drugim. Kada su pre neku godinu pronasli skelete patuljaste ljudske vrste u Indoneziji (tkz. Hobita) postavlio se pitanje njihove inteligencije, s obzirom na malu velicinu njihovog mozga.
Isto tako ako su giganti stvarno postojali, a bili humanoidi, postavalja se isto pitanje, ali u suprotnom smeru.

ps. Tacno je da kit ili slon imaju veci mozak od coveka ali on nije isti, niti slozeniji. Slozenost i velicina jeste ono sto je ovde bitno.
 
bilo kako bilo slike nisu lazne i sve je top secret,bio sam na predavanju jednog profesora koji ja mislim da je cak i otkrio jedan fosil,pricao ja o tome kako treba mnogo dublje da se kopa da bi naisli na takva cuda,ali ja mislim da je cak i zakonom dozvoljeno/zabranjeno do koje dubine sme da se kopa :eek:
 
Dimenzija mozga i inteligencija itakako imaju veze jedna sa drugim. Kada su pre neku godinu pronasli skelete patuljaste ljudske vrste u Indoneziji (tkz. Hobita) postavlio se pitanje njihove inteligencije, s obzirom na malu velicinu njihovog mozga.
Isto tako ako su giganti stvarno postojali, a bili humanoidi, postavalja se isto pitanje, ali u suprotnom smeru.

ps. Tacno je da kit ili slon imaju veci mozak od coveka ali on nije isti, niti slozeniji. Slozenost i velicina jeste ono sto je ovde bitno.


Ne mogu da se slozim sa ovim. Dimenzije mozga nisu presudne, vec procenat istog koji je aktivan...da pojednostavimo, inteligencija dve osobe koje imaju razlicite dimenzije mozga (koje, doduse, ne mogu drasticno da se razlikuju) nije direktno proporcionalna dimenzijama.
 
cuo sam i ja za ovu pricu... bilo je na rts (prosle godine cini mi se...) vestima da je u Srbiji pronadjena ljudska butna kost koja je dugacka 1m-1.5m do 2m, a normalna ljudska je nesto veca od 30cm-40cm

sto se tice mozga... nije od presudne vaznosti koliki je mozak nego koliko je slozen;)
 
Mislio sam da su "Titani" Grcke mitologije ili "Asuri" Indijske, upravo to mitologija. Ali kada vidim ove fotografije i pod uslovom da nisu "fake" ovo dokazuje da su humanoidna bica visoka 5 metara stvarno postojala na Zemlji a da su mitovi o Titanima nastali kao reakcija ljudi u u susretu sa takvim nalazima. Kao sto smo dobili Zmajeve u susretu sa fosilima dinosaurusa.

Ovo je svakako vredno videti i znati, Posle ovih fotografija Giganti, Kiklopi, Asure dobijaju drugacije znacenje od cisto mitoloskog. A mislim da je razlog zasto sam evo ,tek danas, prvi put video ove fotografije jednostavan. Ovakva bica se ne uklapaju u Darvinovu Teoriju evolucije sto znaci da su ovakvi nalazi pod "Top secret".

lobanja_vrh.jpg

gigantski_skelet.jpg

http://www.conopljanews.net/misterije/gigant_skelet.jpg
http://www.conopljanews.net/misterije/skelet2.jpg
http://www.conopljanews.net/giganti_na_zemlji.html
:rotf::super:
ako nece breg Muhamedu....:brus:
 
pa moguce...
kao sto svi znamo, telo se prilagodi uslovima u kojima se nalazi... mozda smo u to vreme imali mnogo vise hrane i bili mesojedi ili boljojedi pa kad smo skoro istrebili te zivotinje/biljke imali su nedostatak hrane i postepeno se smanjivali, smanjivali i evo nas sad ovde:D...
 
pa po Darvinu je tako kako kazes,ali se pre dve tri godine otkrilo da zirafa nema dugacak vrat radi nacina ishrane vec genetika,progamirana je da ima dugacak vrat :eek:
 
pa moguce...
kao sto svi znamo, telo se prilagodi uslovima u kojima se nalazi... mozda smo u to vreme imali mnogo vise hrane i bili mesojedi ili boljojedi pa kad smo skoro istrebili te zivotinje/biljke imali su nedostatak hrane i postepeno se smanjivali, smanjivali i evo nas sad ovde:D...

"Mnogo vise hrane" ne proizvodi Titane vec ovo: :)

fat.jpg
 
Dimenzija mozga i inteligencija itakako imaju veze jedna sa drugim. Kada su pre neku godinu pronasli skelete patuljaste ljudske vrste u Indoneziji (tkz. Hobita) postavlio se pitanje njihove inteligencije, s obzirom na malu velicinu njihovog mozga.

Dimenzije mozga nemaju veze sa inteligencijom....koliko malu glavu mora da imas da to skapiras :)
Ili si glavat, pa se vadis na inteligenciju :):):)
 
A joj oziman bruko jedna, pa sto saljes fake fotke?
Ili si lazov ili si pglu......ja bi voleo da sam lazov :)

Po cemu si tako siguran da su fake?

Sto se tice mozga, prvo ne znamo nacin njegovog funkcionisanja da bismo spekulisali na taj nacin.
A ono sto mozemo znati jeste da ljudski mozak ima x milijarde nervnih celija i da te celije ne mozemo smestiti u glavu pacova ili muve. To je cisto pitanje fizike i zapremine.

A da je takav veliki broj celija ocito potreban za postojanje ljudske inteligencije (ma kakav mehanizam bio u osnovi toga,) sigurno je, jer priroda nije tako rasipna da bi stvorila nesto sto crpi 20% ljudske energije a bez ikakve potrebe.
Zmaisli u kakvoj bi bio prednosti covek sa mozgom velicine klikera kada je energetska efikasnost u pitanju?
Posto takvog coveka nema...... zao mi je ali niste u pravu.
 
Po cemu si tako siguran da su fake?

Po tome sto sam video originalnu sliku, na koju je kasnije ubacen ovaj kostur :):)
Samo malo treba pretraziti Internet :)::):)


Sto se tice mozga, prvo ne znamo nacin njegovog funkcionisanja da bismo spekulisali na taj nacin.

Ko to ne zna?
Neverovao ili da, ali u poslednjih par godina je doslo do ogromnih proboja na ovom polju.

A ono sto mozemo znati jeste da ljudski mozak ima x milijarde nervnih celija i da te celije ne mozemo smestiti u glavu pacova ili muve. To je cisto pitanje fizike i zapremine.

Poredis covekov mozak, mozak primata ili nekih sisara sa mozgom muve?

(pacovi pokazuju poprilicnu inteligenciju).....

A da je takav veliki broj celija ocito potreban za postojanje ljudske inteligencije (ma kakav mehanizam bio u osnovi toga,) sigurno je, jer priroda nije tako rasipna da bi stvorila nesto sto crpi 20% ljudske energije a bez ikakve potrebe.

O kakvoj energiji pricas?
Sto se mene tice, 20% energije, koje se trosi na "uredjaj" koji celo tvoje telo odrzava u zivotu ~70 godina je vrlo jeftina stvar.




Zmaisli u kakvoj bi bio prednosti covek sa mozgom velicine klikera kada je energetska efikasnost u pitanju?

U kakvoj?
Koliko energije (one koje treba da objasnis koje) unosi "veliki" covek, a koliko energije unosi covek sa mozgom velicine klikera, i kako se ta energija koristi?
 
Svabov
Argumenti su ti nikakvi ,kada je mozak u pitanju, :) a mislim da si i ti toga svestan. Bolje da se vratimo na temu:

Po tome sto sam video originalnu sliku, na koju je kasnije ubacen ovaj kostur
Samo malo treba pretraziti Internet

Bice da si video fake sliku, iz koje je izbacen taj kostur. :)
 
Ne bih rekao. Na onom linku ne vidim bas nista sto bi licilo na fotomontazu a kada smo vec kod nje ,lakse je izbaciti u fotoshopu nego ubaciti. Zasto bi molim te tvoja fotografija bila originalna samo zato sto si to video na nekom shit sajtu ?

Naprotiv, lakse je ubaciti nesto u fotosopu, nego ubaciti :)
Sem toga, daj ti neki link sa .edu ekstenzijom, pa da vidimo sta je true, a sta je false.
Ili jos bolje, daj link na kom mozemo da procitamo nesto o analizi DNK nadjenih dzinova.
 
Naprotiv, lakse je ubaciti nesto u fotosopu, nego ubaciti :)
Sem toga, daj ti neki link sa .edu ekstenzijom, pa da vidimo sta je true, a sta je false.
Ili jos bolje, daj link na kom mozemo da procitamo nesto o analizi DNK nadjenih dzinova.

Bas ces naci analizu DNK :). Ove fotografije sam video prvi put u zivotu juce, a ako su istinite one ruse ama bas sva verovanja vas skeptika i evolucionista sta vise ruse uobicajeni nacin misljenja ljudi a to se ne sme dozvoliti ,sto znaci da su svi takvi nalazi pod "Top secret".
 
Bas ces naci analizu DNK :). Ove fotografije sam video prvi put u zivotu juce, a ako su istinite one ruse ama bas sva verovanja vas skeptika i evolucionista sta vise ruse uobicajeni nacin misljenja ljudi a to se ne sme dozvoliti ,sto znaci da su svi takvi nalazi pod "Top secret".

Fotografije nisu istinite, samo reci na google "giant skeleton hoax" i dobices pregrst linkova :):)
Sto znaci da ti lupetas i projektujes svoje puste zelje.
Dzaba, bato, evolucija je istinita i potrvrdjena........
 
sta vise ruse uobicajeni nacin misljenja ljudi a to se ne sme dozvoliti ,sto znaci da su svi takvi nalazi pod "Top secret"

A da, ovo mi je omiljen argument :):)
Kad god neko ostane bez municije, onda je u fazonu - to ne sme da se zna :D:D:D
A kako onda ti znas pametnjakovicu?
Na osnovu cega ti znas da je to istinito?
Kako mozes da mi nedvosmisleno i 100% precizno potvrdis da je ono sto si pisao istina?
Kako znas da mozes da verujes tim slikama, a ne zvanicnim izvorima?
 

Back
Top