100 stanova za trenutnu kartonsku ligu Beograda

Dakle da malo pojasnim....

Planirano je u ovci celo naselje za takve slucajeve , pa se doslo do toga da nekako ne moze, lici na slucaj Jase i poplave, a nije....

Zato je pozar koji se desio juce i pomoc u kontejnerima za hitno zbrinjavanje (koja je stigla od karitasa) doveo do "resenosti" da se cigani rasteraju odatle , dajuci im 100 stanova po celom beogradu, po kom kriterijumu ce se kupovati stanovi, to je centar njihove paznje, a vase nije da o tome mislite...

Nece sve biti dorcol, ali moze da upadne poneki i blizu marine....

Ali se odustalo od celog naselja, kao sto se radilo za socijalne slucajeve, mlade porodice kad su pravili zgrade tamo u batajnici....

A sto se tice posla, to je pitanje da li ce ponudjeno biti dovoljno dobro ciganima iz elitne "Gazele"....

Neki romi koji tu zive, stvarno nisu strategijski planirali da kukaju i iznude stanove (nisu navikli da ih uvazavaju kao gradjane, ama bas kao ni mi), ali neki jesu....i ta prica o dobijanju stanova je pocela pre dve godine, i nekako kruzi medju romima i u drugim opstinama....Ja je prvi put cuo na zvezdari , gde je njih 20 zivelo u kucici koju su iznajmili od dedice iz novog sada, pa onda u dvoristu izgradili od cigala sa gradilista u blizini jos tri sobice, pa od nekih limova i ciglica nesto i na sprat i uglavili se njih 20 i vise....A tu je biznis skupljanja dobar....na svakih 4 sata se pojave puna kola sirovina, starih ormana, kreveta, flasa(to niko ne skuplja), limenki (to skupljaju ovi sa strane)....

Samo kazem da kriterijume koje imaju oni sa elitnih kartonaza ,znaju da budu znatno visi nego radnika gradjevine iz komsijskih zgrada....Tako da ce za neke iz ove price ponudjeni posao biti malo zezanje na koje nece pristati....
 
a po kom osnovu smatrash da treba da imash veca prava od Roma koji zive u Srbiji, vec nekoliko generacija?:evil:

ps.Ova akcija grada Beograda je za SVAKU POHVALU, mislim na ceo projekat, da im se izgrade stanovi, da im se obezbedi posao,shkolovanje....i na prvom mestu da drzava NAJOSHTRIJE KAZNJAVA SVAKI OBLIK DISKRIMINACIJE PREMA ROMIMA!!!

Imam slucaj u zgradi preko puta moje ..otac dobio stan, radio nekad negde sad u njemu zive on i sin..Sin po naravi dobar ,po gradji jak kao bik ,otac alkos tezak nemoze" dobar dan" da sastavi...Mislis da rade nesto? Iskljuceno im je sve ,bas ih briga greju flase leti na prozoru za kupanje ili se kupaju na cesmi pred zgradom ne placaju nista primaju neku sicu i boli ih uvo za penziono ,socijalno...ako neko misli da je resio problem tako sto ce samo podeliti stanove ljudima iz karton naselja, nema nista od toga .
 
Nove informacije su , da je ovo lokalnog karaktera, tj vezano za "Gazelu" kartonase...
Medjutim , najava je da ce biti popisani , i oni kod delta sitija, sto zbog univerzijade , sto zbog delta sitija...
Gde ide da domaca elita gleda nesto nenasminkano....

Po mom misljenju to nece biti do univerzijade, jer 940 roma koliko ih ima po njihovim spiskovima ispod "Gazele" treba sabiti u 100 stanova....tako da nema mesta za deltovce.....

Uz ovo ide i savet, ne birajte mesto za kartonazu tamo gde ima najmanje vetra, gde je toplije ili tako nesto , vec tamo gde ce vasa estetika najvise smetati najmocnijim ljudima....
 

Back
Top