Država postaje većinski vlasnik 'Bora'

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.064
Држава већински власник „Бора”

Бор – Држава ће постати већински власник Рударско-топионичарског басена „Бор”, а државном гаранцијом и кредитима испоручилаца опреме још ове године почеће изградња нове савремене топионице бакра у Бору. То је на конференцији за новинаре после састанка са руководством РТБ-а саопштио потпредседник владе и министар економије и регионалног развоја Млађан Динкић.

Politika

-----------------------------------------------

Da li ovo znači da je naš dragi i cenjeni kolega Tihi postao savetnik ministra Dinkića? :mrgreen:

Hajde sad budite pošteni, pa pohvalite ministra za ovaj bravuran potez.
 
Poslednja izmena:
jos jedna prevara aktuelnog ministra i zabava za glupe narodne mase.

sobzirom da je 2 puta tender za prodaju Bora propao sad se dinkic setio zajedno sa tadicem da ga obnovi i modernizuje za narodne pare z:D

pa zar nisu zuti pricali dosad da sva preduzeca treba privatizovati?

sta je ovo sad? povratak u komunizam? z:D
 
pa i dosad je vecinski vlasnik bila drzava kja je htela da se svog vlasnistva resi , no tender je 2 put propao i kao sad odjedanput "oni postaju novi vlasnici" z:D

rekoh vec hleba i igara, ovo je jos jedna od zabavi rezima za siroke narodne mase

A ovi u Boru ima da prodju isto ko ovi u Zastavi ili kao mi sa akcijama z:D
 
pa i dosad je vecinski vlasnik bila drzava kja je htela da se svog vlasnistva resi , no tender je 2 put propao i kao sad odjedanput "oni postaju novi vlasnici" z:D

rekoh vec hleba i igara, ovo je jos jedna od zabavi rezima za siroke narodne mase

A ovi u Boru ima da prodju isto ko ovi u Zastavi ili kao mi sa akcijama z:D

Hajde ti meni reci šta sad treba da se radi sa 'Borom'?

Kad se prodaje - lopovi, kad se zadržava - lopovi, kad se kupuje - lopovi.

Hajde ti meni objasni kako to da ti sad ovo ne odgovara. Polako natenane.
 
Hajde ti meni reci šta sad treba da se radi sa 'Borom'?

Kad se prodaje - lopovi, kad se zadržava - lopovi, kad se kupuje - lopovi.

Hajde ti meni objasni kako to da ti sad ovo ne odgovara. Polako natenane.

Ma ovde je vise problem sto se ova vlast ( tj ti ljudi koji mrace i oblace Srbijom vec 9 godina ) vec pokazala po tim pitanjima.Tako da sta god oni uradili zna se da tu nista dobro nece biti.
Inace ni jednu firmu nisu trebali da prodaju....tj trebali su polako...pa kako zavale jednu ali na postenoj privatizaciji da te pare uloze u oporavak neke druge pa tek onda tu da zavale i tako redom ....ovako sve su pokrali,unistili i rasprodali i u Srbiji je industrija skoro pa ugasena...ne postoji vise.
 
jos jedna prevara aktuelnog ministra i zabava za glupe narodne mase.

sobzirom da je 2 puta tender za prodaju Bora propao sad se dinkic setio zajedno sa tadicem da ga obnovi i modernizuje za narodne pare z:D

pa zar nisu zuti pricali dosad da sva preduzeca treba privatizovati?

sta je ovo sad? povratak u komunizam? z:D

Evo našeg kritičara svega i po svaku cenu:lol:
Daj neki predlog.
Da se proda? Kome? I po kojoj ceni?
Zašto je onaj rus odustao? Eno ga uništio crnogorce....

Ne valja kad prodaju, ne valja kad ne prodaju, eh....:mrgreen:
 
Inace ni jednu firmu nisu trebali da prodaju....tj trebali su polako...pa kako zavale jednu ali na postenoj privatizaciji da te pare uloze u oporavak neke druge pa tek onda tu da zavale i tako redom ....ovako sve su pokrali,unistili i rasprodali i u Srbiji je industrija skoro pa ugasena...ne postoji vise.

znaš kad se tako moglo?
1990. godine
 
Hajde ti meni reci šta sad treba da se radi sa 'Borom'?

Kad se prodaje - lopovi, kad se zadržava - lopovi, kad se kupuje - lopovi.

Hajde ti meni objasni kako to da ti sad ovo ne odgovara. Polako natenane.

Тихи ни једног тренутка није рекао :

- кад се задржава - лопови

Само је истакао још једну у низу превара Ехперта маминог - Млађе Гитаристе ...

Шета се Млађа по Тимочкој Крајини и продаје маглу, а усхићена сиротиња мисли да се Млађа брине за њих ...
Знаш ли да постоји Одлука Владе да све што се не приватизује до краја 2008 иде у ливидацију ?
Било би мало незгодно да РТБ (који је делимично приватизован сад оде у ликвидацију,
а маса радника на улицу,
и онда то лепо,
за сићу,
из ликвидације,
са опроштеним дуговима и обавезама,
купи Дракулић ...

Да је било среће и памети, па да му није продата Ваљаоница бакра Севојно, Каблови и Лак-жица Зајечар, Жељезара Смедерево ...

А наравно сви се сећамо ко је био приватизациони саветник приликом продаје Жељезаре, јел ...
 
Poslednja izmena:
Pa ne mešamo se, eto dinkić će da vaspostavi državnu upravu u boru, pa kad dodju radikali na čelo države oni će to da reše na najboli mogući način, u šta ne sumnjamo ni ti ni ja:D

Боки, мило је прочитати нешто афирмативно чак и од тебе !!!

Ал' џаба ти труд .... Не знаш ...

У Бору је на власти ДС -
Председник општине - Срђан Марјановић (успешан предузетник, им'о локал прекопута аутобуске станице и тезгу на пијаци)

Уз подршку, а кога другог него СПС-а и ГЕЈ 17 ... Гола идила ЗЕС-ова ...

Директора РТБ и Управни одбор поставља Влада ...

Дакле, скоро да је институција ...
И не би то тако било,
био би РТБ продат, да није било претходмог Председника општине Бор,
српског Радикала Бранислава Ранкића
који је успешно раскринкавао све подвале у процесу приватизације ...
 
, да није било претходмог Председника општине Бор,
српског Радикала Бранислава Ранкића
који је успешно раскринкавао све подвале у процесу приватизације ...

Pa zašto taj uspešni nije i dalje predsednik opštine nego neki žuti:roll:
Mislim.... kad je tako bio dobar za narod. Jel ga narod neće?:mrgreen:
 
pa i dosad je vecinski vlasnik bila drzava kja je htela da se svog vlasnistva resi , no tender je 2 put propao i kao sad odjedanput "oni postaju novi vlasnici" z:D

rekoh vec hleba i igara, ovo je jos jedna od zabavi rezima za siroke narodne mase

A ovi u Boru ima da prodju isto ko ovi u Zastavi ili kao mi sa akcijama z:D

naslov teksta nije bas tacan mislim ne moze drzava da postane vecinski vlasnik Bora kad ona vec to jeste!

Da bi drzava postala vecinski vlasnik to bi znacilo da neko drugi ima vecinski paket akcija preduzeca pa da proda drzavi taj svoj kontrolni paket akcija sto kod nas nije slucaj./

Tihi, ti pričaš istu priču kao nekd dok si bio Markowac. Apsolutno isto izvrtanje teza. Žao mi je, ali grešiš jako. Pročitaj malo o celom tom planu i realizaciji. Shvatićeš da je ovo modalitet koji bi trebalo primeniti i na ostalo. Pritom, Tadić osuđuje prodaju Telekoma, tako da moraćeš nekog drugog da nađeš da lečiš frustracije. Država nije vlasnik Bora, jer za to mora da se odredi vrednost kapitala, da se uradi dokapitalizacija, ulaganja i ostalo. Da se ispeglaju dugovi i da se napravi dugoročni plan i na sonovu toga se radi privatizacije, gde država postaje kupac kontrolnog dela akcija.

Inače pominješ MI i akcije, koliko se sećam ti nikad nisi hteo da veruješ u akcije i da ih pišeš. Doduše, davno nisam bio na forumu, ali čini mi se da lažno predstavljao sebe, kao nekog ko ne veruje u akcije. Sad si kao razočaran?
 
Koja je ekonomska logika ulagati sada u Bor kada cene sirovina na svetskom trzistu NIKADA nisu bile nize??? Ovo je ravno samoubistvu. Ako su trebali da ulazu novac trebali su to u trenutku kada je cena bakra skakala i kada je moglo da se zaradi. A najbolje bi bilo da su sve privatizovali davno, davno, kao sto je Djindjic zapoceo.

demokrate i logika to su ti dva razlicita pojma z:D

oni sve sto rade rade protivno ekonomskoj i svakoj drugoj logici z:D

Tako recimo odlucuju da prodaju Telekom u sred krize da bi uzeli 100% manje para za isti nego da su ga prodavali pre krize.

Zatim odlucuju da ulazu u Bor i ako sirovine nikad nisu kao sto ti rece bile jeftinije

Onda odluce da uloze u zastavu taman kad pocne cela svetska autoindustrija da propada z:D

Sve u svemu demokrate su strucnjaci da izaberu pogresan trenutak za nesto. Da sam malo ostriji rekoa bih da su idioti i izdajnici al eto danas sam dobre volje pa necu z:D
 

Back
Top