Dinkic planira da daje pare iz naseg budzeta i drzavljanima tudjih drzava u regionu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 31

Tema: Dinkic planira da daje pare iz naseg budzeta i drzavljanima tudjih drzava u regionu

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Podrazumevano Dinkic planira da daje pare iz naseg budzeta i drzavljanima tudjih drzava u regionu

"Punto” i za polovnjake iz regiona?
    09:42 | Izvor: B92, Politika
    Beograd -- Ministarstvo ekonomije razmatra ideju da se državne subvencije za kupovinu „punta” ponude ne samo građanima Srbije, već i stanovnicima susednih zemalja.

2
    U Ministarstvu ekonomije se, naime, razmišlja da stare marke automobila za novi „punto” mogu da zamene i građani Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Crne Gore i Albanije, uz subvenciju od 1.000 evra.

Inače, još ne postoji precizna računica po kojoj će vlasnici starih automobila u Srbiji moći da kupe novi „punto” uz pomoć države.

Iako je ministar ekonomije Mlađan Dinkić najavio je da će građani uz doplatu moći da zamene bilo koji model starog automobila za novi „punto” uz državnu subvenciju, računica još nije napravljena jer treba obaviti razgovore sa firmama koje se bave reciklažom starih automobila.

Za sada se zna da će subvencija države biti 1.000 evra, da će osnovni model „punta” koštati oko 7.300 evra, a da će se taj model u sistemu zamene prodavati za 5.999 evra na kredit od sedam godina.

To je najavio ministar ekonomije i reginlanog razvoja Mlađan Dinkić, uz objašnjenje da će to povećati proizvodnju „punta” u Zastavi, građanima omogućiti da jeftinije dođu do novog automobila na kredit, a domaćim proizvođačima guma, akumulatora i limova nove poslove.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2009&mm=02&dd=04&nav_id=343095

-------------------

Znaci nemaju pare da isplacuju nasem narodu penzije, bolovanja , trudnicka , decije dodatke a imaju pare da iz naseg budzeta subvencionisu citaj finansiraju kupovinu punta sa 1.000 eura po autu - cak i strancima.
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Ističe se rale74 (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: Dinkic planira da daje pare iz naseg budzeta i drzavljanima tudjih drzava u regio

Tihi nemoj verovati sta kaze b92, oni rade protiv Srbije i njenih gradjana

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Podrazumevano Re: Dinkic planira da daje pare iz naseg budzeta i drzavljanima tudjih drzava u regio

Izvor ove vesti je list Politika a tamo na celu tog lista nalazi se Tadicev pion i uvlaka Bujosevic. Zasto ne bi verovao rezimskoj Politici ? Inace ovo je najava iz ministarstva ekonomije koje kontrolise Dinkic a novine samo to prenose.
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

DellBoy-011 nije na forumu
    Сестро заклињем се биће нас макар 300
    Elita DellBoy-011 (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    2
    U Ministarstvu ekonomije se, naime, razmišlja da stare marke automobila za novi „punto” mogu da zamene i građani Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Crne Gore i Albanije, uz subvenciju od 1.000 evra.

.
    Super ako je tako, jer koliko juče si kukao nad zlom sudbinom koja će zadesiti radnike zastave. Sad će imati posla tako da tvoja briga za njih može da prestane
    danas nam je divan dan

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

da imace posla jer cemo da finansiramo njihov posao iz budzeta

tacnije sve ostaje isto ko za vreme komunizma. narod placa i dalje njihovu nesposobnost neznanje i nerad.

Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

tacnije sve ostaje isto ko za vreme komunizma. narod placa i dalje njihovu nesposobnost neznanje i nerad.
    Jel ti to sad napušavaš jadne, napaćene i nezaštićene radnike zastave za koje si, do juče, brinuo?
    danas nam je divan dan

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

nisam ja brinuo nikad za njih

to si se ti nesto zbunio

meni je u interesu da mi se oni skinu sa grbace , a smejao sam im se jer ih je dinkic prevario zajedno sa tadicem i izvacario po ko zna koji put

Inace od posla "veka" sa FIAT-om - nema nista, FIAT za sigurno nece uplatiti novac prema ugovoru do kraja godine . Pisi propalo

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.04.2007.
    Pol
    ženski
    Java (with Daky), trenutno+ cogi (prva ljubav)
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Talking Re: Dinkic planira da daje pare iz naseg budzeta i drzavljanima tudjih drzava u regio

Citat Original postavio rale74 Pogledaj poruku
    samo proverava jel mi ovaj veran:
    rale

Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

nisam ja brinuo nikad za njih

to si se ti nesto zbunio

meni je u interesu da mi se oni skinu sa grbace , a smejao sam im se jer ih je dinkic prevario zajedno sa tadicem i izvacario po ko zna koji put

Inace od posla "veka" sa FIAT-om - nema nista, FIAT za sigurno nece uplatiti novac prema ugovoru do kraja godine . Pisi propalo
    Zašto TEBI da se skinu sa grbače? Finansiraš se iz budžeta?
    Ako me pamćenje dobro služi, a služi, do sada si bar deset puta pisao kako zakidaš državi na svakom ćošku, šta te onda briga?
    danas nam je divan dan

Veoma poznat dragosh (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Meni nije jasno ko ce da radi ovaj novi Punto,
    posto smo se mi kao narod vremenom pretvorili u velike neradnike.
    Mislim da ce ceo region morati da obezbedi radnu snagu za toliku kolicinu Punto-a.
    A tek kad pocne gradnja Juznog toka uvozicemo radnu snagu iz Nigerije.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio DellBoy-011 Pogledaj poruku
    Zašto TEBI da se skinu sa grbače? Finansiraš se iz budžeta?
    Ako me pamćenje dobro služi, a služi, do sada si bar deset puta pisao kako zakidaš državi na svakom ćošku, šta te onda briga?
    ne sinko nisam ja na budzetu

nego posto ih drzava natovari na budzet, a u budzetu nema para , onda rezim izdajnika Tadica poveca meni cenu struje , telefona, grejanja, prevoza, benzina, tj svega zivog da bi taj budzet napunio i isplatio te drustvene parazite i neradnike

Poznat Koschei.Besmertnii (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Па кад поклањају педеРима...
    Но без медведя нет тайги, без тайги нет Сибири, без Сибири нет России, без России весь мир сирота.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Talking Re: Dinkic planira da daje pare iz naseg budzeta i drzavljanima tudjih drzava u regio

Citat Original postavio dragosh Pogledaj poruku
    Meni nije jasno ko ce da radi ovaj novi Punto,
    posto smo se mi kao narod vremenom pretvorili u velike neradnike.
    kako ko će?
    vidim da je retoričko,al mislim da će iz nigerije
    da nam dodje Djani

Another one

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Tako da cemo mi poreski obveznici u Srbiji placati ne samo automobile sa po 1000 evra po autu likovima iz Srbije , vec cemo to raditi i gradjanima susednih drzava

genijalni ekonomski potez dinkica i tadica

Inace taj FIAT PUNTO je TOTALNO ITALIJANSKI PROIZVOD a u Srbiji se samo sklapa - tj to vam je tzv srafciger industrija

To znaci da se svi delovi za ta Fiat vozila proizvode u italiji, zatim se uvoze bez carine u Srbiju sklapaju u zastavi i onda dalje prodaju.

Sve u svemu to u krajnoj prici znaci da drzava u stvari subvencionise italijansku firmu FIAT i njene proizvodjace delova Italijane

SVE U SVEMU DINKIC I TADIC RASPISUJU ZAJAM ZA PREPOROD FIATA

Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

ne sinko nisam ja na budzetu

nego posto ih drzava natovari na budzet, a u budzetu nema para , onda rezim izdajnika Tadica poveca meni cenu struje , telefona, grejanja, prevoza, benzina, tj svega zivog da bi taj budzet napunio i isplatio te drustvene parazite i neradnike
    Daj časkom iskopaj onu tvoju temu o brzi za 10-15 hiljada radnika, plus neznamnijakoliko u povezanim firmama, kada si žalio nad njihovom zlom sudbinom i ružio tadića & dinkića
    A sad te iste radnika nazivaš društvenim parazitima i neradnicima
    danas nam je divan dan

Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Tako da cemo mi poreski obveznici u Srbiji placati ne samo automobile sa po 1000 evra po autu likovima iz Srbije , vec cemo to raditi i gradjanima susednih drzava

genijalni ekonomski potez dinkica i tadica

Inace taj FIAT PUNTO je TOTALNO ITALIJANSKI PROIZVOD a u Srbiji se samo sklapa - tj to vam je tzv srafciger industrija

To znaci da se svi delovi za ta Fiat vozila proizvode u italiji, zatim se uvoze bez carine u Srbiju sklapaju u zastavi i onda dalje prodaju.

Sve u svemu to u krajnoj prici znaci da drzava u stvari subvencionise italijansku firmu FIAT i njene proizvodjace delova Italijane

SVE U SVEMU DINKIC I TADIC RASPISUJU ZAJAM ZA PREPOROD FIATA

Brate ovim pricama samo pospesujes patriotizam.
    Zamisli Srbija finasira italijansku auto-industriju,
    u to ime: "Mladjo majstoreeeeeeee"

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Daj časkom iskopaj onu tvoju temu o brzi za 10-15 hiljada radnika, plus neznamnijakoliko u povezanim firmama, kada si žalio nad njihovom zlom sudbinom i ružio tadića & dinkića
    A sad te iste radnika nazivaš društvenim parazitima i neradnicima
    te radnike sam zalio jer su oni zaista svojevremeno proizvodili i profitabilno poslovali

Dok za radnike tzv Zastave to nije nikada bio slucaj

Od postanka te fabrike , ona je oduvek bila na budzetu tj na drzavnoj sisi, parazitirala, pa stoga smatram da zastavu treba zatvoriti , hale i ostale masine prodati u staro gvozdje , a zemljiste na kojem se fabrika nalazi isparcelisati i podeliti preostalim radnicima u placeve.

Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Od postanka te fabrike , ona je oduvek bila na budzetu tj na drzavnoj sisi, parazitirala, pa stoga smatram da zastavu treba zatvoriti , hale i ostale masine prodati u staro gvozdje , a zemljiste na kojem se fabrika nalazi isparcelisati i podeliti preostalim radnicima u placeve.
    Uopšte ne zvuči loše, mogao bi to da predložiš radikalima kao jedan od programskih ciljeva za sledeću kampanju
    danas nam je divan dan

Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Uopšte ne zvuči loše, mogao bi to da predložiš radikalima kao jedan od programskih ciljeva za sledeću kampanju

Da ali za izbore koje godine?
    Posto ako se ljudi uvuku u ove kredite ima ove sadasnje na vlasti na silu da zadrze jos jedan mandat,
    komplet sa Krkobabicem.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Red face Re: Dinkic planira da daje pare iz naseg budzeta i drzavljanima tudjih drzava u regio

Citat Original postavio dragosh Pogledaj poruku
    Da ali za izbore koje godine?
    Posto ako se ljudi uvuku u ove kredite ima ove sadasnje na vlasti na silu da zadrze jos jedan mandat, komplet sa Krkobabicem.
    Agree. A čekam Don Mladju evo dugo već...

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Novi prinudni odmori u "Fijatu"
    4. februar 2009. | 13:07 | Izvor: Tanjug
    Rim -- Italijanski "Fijat" poslaće na prinudni odmor u prve dve sedmice marta 5.000 zaposlenih zbog slabe tražnje novih automobila.

To je najavio sekretar sindikata radnika metalske industrije Fim-Cisl Bruno Vitali. "Situacija se pogoršava i sada je, više nego ikada, potrebna hitna akcija vlade. Veoma smo zabrinuti za situaciju u fabrikama 'Fijata'", rekao je on, a prenela italijanska agencija ANSA.

Većina radnika koji će u martu biti upućeni na prinudni odmor zaposleni su u fabrici "Fijata" u Torinu i za to vreme dobijaće naknadu za nezaposlene.

"Fijat" je srednom decembra poslao skoro 50.000 radnika na prinudni odmor od mesec dana zbog naglog pada tražnje novih automobila.

Prema podacima iz italijanske automobilske industrije, prodaja novih automobila pala je u januaru 32,6 odsto u odnosu na isti mesec prošle godine, dok je prodaja polovnih vozila smanjena 17,2 procenta.

Broj prodatih novih automobila prošlog meseca bio je najmanji od januara 1983. godine, navela je italijanska agencija.

Izvršni direktor "Fijata" Serđo Markione procenio je krajem januara da će 60.000 radnih mesta u italijanskoj automobilskoj industriji biti dovedeno u pitanje ako vlada ne pomogne tom sektoru.

"Fijat" ima 83.000 radnika, a kooperantske firme zapošljavaju još 375.000 radnika.

Za razliku od zemalja poput Francuske i Nemačke, italijanska vlada još nije navela kako će pomoći svoju automobilsku industriju koja je pretrpela veliki pad u prodaji vozila.

Direktna pomoć "Fijatu" nije moguća jer bi to značilo državnu pomoć koju Evropska unija ne bi dozvolila.

-----------------------

OD 80.000 radnika FIAT-a vec je skoro 60.000 na prinudnim odmorima

A mi se nadamo da ce ovu Zastavu da izvuku iz krize

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio rale74 Pogledaj poruku
    ovo moram da stavim u potpis

Iskusan Wtf Dule (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Taj covek stvarno nije normalan. Evo razmisljam i ne mogu da se setim nikakve koristi koje bi nasa privreda imala sem stete koju cemo placati. Ja sam Kragujevcanin i ne damo punta za dz

Primećen član tamoneki (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Ne ostaje isto, nekad si dotirao Zastavu a sada Fiat...

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio tamoneki Pogledaj poruku
    Ne ostaje isto, nekad si dotirao Zastavu a sada Fiat...
    pa sa stanovistva nas gradjana ostaje isto to sto i dalje dotiramo nekoga samo sto smo sad napredovali pa ne dotiramo domace firme nego strane

Slične teme

1. Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 15.03.2009., 23:38
  2. Dinkić: Naše banke najjače u regionu!
    Autor SS88 u forumu Politika
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 23.02.2009., 14:00
  3. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 07.02.2009., 12:48
  4. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 08.07.2005., 00:41
  5. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 07.07.2005., 00:12

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor