FLEGMoNA
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: FLEGMoNA

Obećava
    Učlanjen
    28.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano FLEGMoNA

DOktori su mi rekli da imam upalu vezivnog tkiva.Izgleda kao neki chir i jako boli pri najmanjem pokretu.Prvi ut se pojavio pre dve godine na preponi.PIO sam antibiotike i onda pukne,al se ope vrati nakon nekog vremena.CAk sam i operisao,al opet iskoci na drugo mestu.Kazu da mi je mozda opao imunitet,pa zato.Zna li neko sta o Flegmoni i kako se leci?
    Poslednji put ažurirao/la MisterRomantik : 04.02.2009. u 01:27 Razlog: greska u nazivu
    rekao bih savrsen..sem sto imam puno mana.ne znam,reci mi ti!

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano Re: FLEGMoNA

Leci se hiruskom incizijom (otvaranjem), dreniranjem gnoja, i velikom kolicinom antibiotika. A uzrok - pad imuniteta, ako je to uzrok, leci se podizanjem imuniteta. Takodje, opsti pregled i status celog organizma je neophodan, flegmone se javljaju kod velike imunodeficijencije i neophodno je utvrditi da li je pad imuniteta posledica nekog drugog patoloskog stanja.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

P.s. A to sto ti opisujes meni ne lici na flegmonu nego na apsces od uraslih dlaka.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Obećava
    Učlanjen
    28.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio WithdrawnWater Pogledaj poruku
    P.s. A to sto ti opisujes meni ne lici na flegmonu nego na apsces od uraslih dlaka.
    ne znam,ali mislim da nije apsces,sa obzirom da mi je neki dan iskocilo na zadnjici,al u predelu gde je koza glaka,t.j.bez dlaka. puko mi je tek juce nakon sto sam na svoju ruku se lecio antibioticima.Kako da pojacam imunitet?samo vitaminima?

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1578

Пре свега, да дефинишемо: флегмона је дифузно запаљење које не штеди границе околног ткива. Захвата све слојеве и не постоји јасно дефинисана граница изеђу здравог и оболелог ткива. При чему гној може да постоји и не мора.

А апсцес је локализовано гнојно запаљење.

Флегмона се лечи увек антибиотицима и симптоматски ( стављањем облога, имобилизацијом захваћенох дела).
    Хируршким путем се лечи само ако је у питању тежак облик болести где постоји ризик од тромбофлебитиса и сепсе.

А апсцес се лечи хируршком дренажом.

Надам се да сам помогла...мада, немој се зафркавати с флегмоном, ако ти је та дијагноза постављена. Слушај свог доктора.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1578

Него да додам, ни мени то твоје стање не личи на флегмону.
    Ерих Фром

Obećava
    Učlanjen
    28.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Софија Pogledaj poruku
    Него да додам, ни мени то твоје стање не личи на флегмону.
    A sta bi onda moglo da bude?Bio je precnika nekih 10 cm pre neko sto sam ga operisao pre godinu dana. Hirurg mi je rekao da je flegmona u pitanju.Mee zanima kako da je u potpunosti izlecim,jer ja je operacijom i antibioticima samo trenutno otklonim,ali ono se pojavljuje opet nakon nekog vremena.I kom doktoru da se obati:dermatologu,hirurgu ili vec kome,jer me svaki upucuje na onog drugog?

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1578

Види, чим ти кожа тако изнедада реагује запаљењима,а очигледно и поткожно ткиво ( чим си оперисан значи да је било дубље раширено- значи ипак јесте флегмона иако твој опис не одаје такав утисак ) а да при томе не постоји узрочник у виду неке бактерије, онда не би било лоше урадити имунолошка испитивања.

Уствари, нисам те ни питала, је л' урађен теби брис те промене? Је л' узрок откривен- бактерија? Или ти се то дешава , тако, из чиста мира?

Наравно, не можемо ти овако помоћи, али све што си сад нама овде рекао, понови хирургу који те је оперисао.
    Можда је човек имао сличан случај и знаће код кога прецизно треба да те упути.

Шансе су приличне да је неки поремећај имунитета у питању који се код тебе манифестује ето баш на тај начин. ( ако није бактерија)
    Poslednji put ažurirao/la Софија : 07.02.2009. u 18:08
    Ерих Фром

Nov član
    Učlanjen
    28.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

eh imam i ja jedno pitanje znaci imao sam zulj na ruci i nastavio sam da radim tezak posao onda je on pukao i posle toga je ruka svaki dan i noc natjecala i gnojila se uzz prejake bolove svaki dan me dokturi salju kuci uz par injekcija i kad je se ruka izoblicila (znaci ne lici na ruku ) onda kazu flegmona i moraju ruku otvoriti al mene zanima samo dali su smijeli raditi bez ikakve anestezije na zivo su mi radili operaciju uzasno je bilo i evo kroz 3 mijeseca imam nocne more zbog toga

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •