Di to ima?

gost 133940

Elita
Poruka
23.648
И рече им: Тако је писано, и тако је требало да Христос пострада и да устане из мртвих трећи дан;
(Jev. po Luki, 24,46)

E, zna li neko di je to pisano?
 
И рече им: Тако је писано, и тако је требало да Христос пострада и да устане из мртвих трећи дан;
(Jev. po Luki, 24,46)

E, zna li neko di je to pisano?
Па ваљда тамо.. знаш оно тамо где све пише? Теси је објашњавала ди је то...:lol:
 
Hm, spamujesh, spamujesh... ccccc... :lol:

Ја спамујем??? Стварно ћеш да ме натераш да изгубим драгоцено време и сакупим на једном месту МИЛИОН спамерских постова на свакој хришћанској теми - а за које се правиш да их не видиш него их чак проглашавате "другачијим мишљењем"!:cool:
 
Ја спамујем??? Стварно ћеш да ме натераш да изгубим драгоцено време и сакупим на једном месту МИЛИОН спамерских постова на свакој хришћанској теми - а за које се правиш да их не видиш него их чак проглашавате "другачијим мишљењем"!:cool:

Hm, kako zovesh svoj post gore? Shta to bi? Tvoj dubokoumni odgovor na temu? Koji resto nas nije skapiralo? Shta!?
Dalje, kad spamuju drugi... kukash, kad spamujesh ti onda nema veze?
 
Pa tamo, sigurno. Al di tamo? Nikako da nađem... :neutral:

Па нећеш ни да нађеш... ни они сами не знају где им је то тамо...:lol:

Неко им рекао да то тамо постоји и да је све записано... и они верују...:D

А чек.. ко им је то рекао? :think:
 
Hm, kako zovesh svoj post gore? Shta to bi? Tvoj dubokoumni odgovor na temu? Koji resto nas nije skapiralo? Shta!?
Dalje, kad spamuju drugi... kukash, kad spamujesh ti onda nema veze?

То зовем јединим могућим одговором ако неко на овом пдф који претендује да буде озбиљан религијски пдф постави тему тако што из Светог писма Старог и Новог завета који има много књига ОДВАДИ ТРИ РЕЧИ КОЈЕ ГЛАСЕ:

Тако је писано!

и без трунке стида и срама хоће да му то буде тема??? Па дај ти неки ВИСОКОУМНИ КОМЕНТАР на ову тему - слободно ме прогласи глупим, али хајде де - БУДИ ТИ ПАМЕТАН!!!
icon6.gif

icon6.gif
icon6.gif

icon6.gif
 
Poslednja izmena od moderatora:
То зовем јединим могућим одговором ако неко на овом пдф који претендује да буде озбиљан религијски пдф постави тему тако што из Светог писма Старог и Новог завета који има много књига ОДВАДИ ТРИ РЕЧИ КОЈЕ ГЛАСЕ:

Тако је писано!

и без трунке стида и срама хоће да му то буде тема??? Па дај ти неки ВИСОКОУМНИ КОМЕНТАР на ову тему - слободно ме прогласи глупим, али хајде де - БУДИ ТИ ПАМЕТАН!!!
icon6.gif

icon6.gif
icon6.gif

icon6.gif

Šta se dereš plavo? :eek:
Ako znaš di je pisano - kaži.
Ako ne znaš di je pisano - kaži il nemoj. Kako oćeš. :mrgreen:
 
Ajde da neviramo mitu dok je crn. :mrgreen:
Našao sam jednu sjajnu knjigu ("Da li postoje stvari koje ne postoje" Voje Antonića). Pored raznih drugih interesantnih stvari, analizirao je i navodna proročanstva u bibliji. Pošto je ovo bila omiljena tema brojnih rasprava bilo mi je neverovatno da to nigde ne piše. Pa sam probo da nađem. I nisam uspeo.
Vidimo da ni mita nije uspeo da nađe. :lol:
 
И рече им: Тако је писано, и тако је требало да Христос пострада и да устане из мртвих трећи дан;
(Jev. po Luki, 24,46)

E, zna li neko di je to pisano?
Писано је у књигама Старог завета. Многа пророчанства о Христу и Његовом рођењу, животу и страдању налазе се у Старом завету. Треба напоменути да постоје и другоканонске књиге Старог завета које се не штампају у обичајеним издањима Библије јер би онда Библија била још много већа и гломазнија књига. У стандардном издању Библије се налазе првоканонске књиге (оне које су најважније) а другоканонске (оне мање важне али такође поучне и исправне као например Књиге о Макавејима, итд.) оне се могу наћи посебно штампане а неке и на интернету (например на сајту светосавље.орг). Постоје и апокрифне књиге Старог и Новог завета. То су књиге за које су апостоли утвдили да су неправилне и да не преносе тачно Исуово учење и живот. Апостоли су били очевици Исусовог живота и учења. Са њиме су живели. А ђаво је посејао семе лажи још онда и неки лажни хришћани (јеретици које Апостоли помињу у Новом завету) су писали своја Јеванђеља (гностичка јеванђеља например) у којима су Апостоли (најближи Христови ученици) видели да садрже бројна искривљавања истине, разне измишљотине и неистине, и зато их нису уврстили у Нови завет, већ само четири. То је уједно и мој одговор на тему "Гностичка Јеванђеља".
 
Ajde da neviramo mitu dok je crn. :mrgreen:
Našao sam jednu sjajnu knjigu ("Da li postoje stvari koje ne postoje" Voje Antonića). Pored raznih drugih interesantnih stvari, analizirao je i navodna proročanstva u bibliji. Pošto je ovo bila omiljena tema brojnih rasprava bilo mi je neverovatno da to nigde ne piše. Pa sam probo da nađem. I nisam uspeo.
Vidimo da ni mita nije uspeo da nađe. :lol:

Pošto vidim da veliki Biblijski "stručnjaci" ne znaju, moram ja nezaštićena ženska osoba da ti odgovorim:

Luka 24:25 I on im reče: o bezumni i sporoga srca za vjerovanje svega što govoriše proroci!
Gal. 3:1
To znači da je mislio na pisanja starozavetnih proroka, e sad koji proroci i gde, pa pošto ima toliko proroka i toliko proročanstava i pisac jevanđelja ih pominje:
27 I počevši od Mojsija i od sviju proroka kazivaše im što je za njega u svemu pismu.
1 Moj. 3:15, 1 Moj. 22:18, 1 Moj. 26:4, 1 Moj. 49:10, 4 Moj. 21:9, 5 Moj. 18:15, Psal. 16:9, Psal. 22:1, Psal. 22:30, Psal. 132:11, Isa. 7:14, Isa. 9:6, Isa. 40:10, Jer. 23:5, Jezek. 37:25, Dan. 9:24
Daklem idemo po redu:
15 I još mećem neprijateljstvo između tebe i žene i između sjemena tvojega i sjemena njezina; ono će ti na glavu stajati a ti ćeš ga u petu ujedati
18 I blagosloviće se u sjemenu tvojem svi narodi na zemlji, kad si poslušao glas moj.

4 I umnožiću sjeme tvoje da ga bude kao zvijezda na nebu, i daću sjemenu tvojemu sve ove zemlje; i u sjemenu tvojem blagosloviće se svi narodi na zemlji.

10 Palica vladalačka neće se odvojiti od Jude niti od nogu njegovijeh onaj koji postavlja zakon, dokle ne dođe onaj kome pripada, i njemu će se pokoravati narodi.
9 I načini Mojsije zmiju od mjedi, i metnu je na motku, i koga god ujede zmija on pogleda u zmiju od mjedi, i ozdravi
15 Proroka isred tebe, između braće tvoje, kao što sam ja, podignuće ti Gospod Bog tvoj; njega slušajte,
9 Ta, ti si me izvadio iz utrobe; ti si me umirio na sisi matere moje.
Sjeme će njihovo služiti njemu. Kazivaće se za Gospoda rodu potonjemu.
11 Zakle se Gospod Davidu u istini, od koje neće otstupiti; od poroda tvojega posadiću na prijestolu tvojemu.
14 Zato će vam sam Gospod dati znak; eto djevojka će zatrudnjeti i rodiće sina, i nadjenuće mu ime Emanuilo.
6 Jer nam se rodi dijete, sin nam se dade, kojemu je vlast na ramenu, i ime će mu biti: divni, savjetnik, Bog silni, otac vječni, knez mirni.

10 Evo, Gospod Bog ide na jakoga, i mišica će njegova obladati njim; evo plata je njegova kod njega i djelo njegovo pred njim.

5 Gle, idu dani, govori Gospod, u koje ću podignuti Davidu klicu pravednu, koja će carovati i biti srećna i činiti sud i pravdu na zemlji.
25 I sjedjeće u zemlji koju dadoh sluzi svojemu Jakovu, u kojoj sjedješe oci vaši; u njoj će sjedjeti oni i sinovi njihovi i sinovi sinova njihovijeh dovijeka, i David sluga moj biće im knez dovijeka.
24 Sedamdeset je nedjelja određeno tvome narodu i tvome gradu svetom da se svrši prijestup i da nestane grijeha i da se očisti bezakonje i da se dovede vječna pravda, i da se zapečati utvara i proroštvo, i da se pomaže sveti nad svetima.

Daklem u svim ovim citatima jevanđelist MISLI da je pisano o Isusu. Sad da li jeste ili nije,ja ne bih raspravljala. Još i u ono vrijeme mu fariseji nisu vjerovali zato su ga i raspeli,danas mu ne vjeruje Voja Antonić i Zazjavalo,sutra mu isto neko neće vjerovati,ali nije poenta u tome nego što veliki "pravoslavci" mita i vlada ne znaju odgovor,tj. ne znaju čitati bibliju, a ne znaš ni ti ni Antonić. Trebate svi kod Imortalke na kurs.
:hahaha:
 
3 dana. Ima se povampiri nakon tri dana.
Ima il nema? :confused:

Ja ti dadoh citate a ti vidi. Očigledno da u ovim citatima NEMA. Ali budući da su ondašnji ljudi uključujući i jevanđeliste,za nas danas bili skoro nepismeni,jer mi u osnovnoj školi pročitamo više knjiga nego što su ih oni ukupno vidjeli u životu. Ako ja treba da ispravljam jevanđelista Luku i sama tražim u bibliji,može.Evo da i ja dam doprinos kršćanstvu. Pogledaj u Jonu kad je boravio u ribi tri dana i tri noći, jer to je praslika mesije koji će biti u zemlji tri dana i oživjeti. Sad opet dolazimo do toga da li je Isus stvarno bio tri dana ili nije itd...Tako možemo do u vječnost raspravljati, ali evo ti besplatno i jedan kršćanski nauk:
Kološanima 2:8 Braćo! čuvajte se da vas ko ne zarobi filozofijom i praznom prijevarom, po kazivanju čovječijemu, po nauci svijeta, a ne po Hristu.
TO ZNAČI AKO PRISTUPIMO BIBLIJI KRITIČKI PROPALI SMO!!!
"Zaista vam kažem,dok se ne povratite i ne budete kao djeca,nećete ući u carstvo nebesko"
TO ZNAČI DJETINJOM VJEROM PRIHVATITI ISTINU JER BOG TAKO KAŽE I TAČKA!!!

:hvala:
 
Ja ti dadoh citate a ti vidi. Očigledno da u ovim citatima NEMA. Ali budući da su ondašnji ljudi uključujući i jevanđeliste,za nas danas bili skoro nepismeni,jer mi u osnovnoj školi pročitamo više knjiga nego što su ih oni ukupno vidjeli u životu. Ako ja treba da ispravljam jevanđelista Luku i sama tražim u bibliji,može.Evo da i ja dam doprinos kršćanstvu. Pogledaj u Jonu kad je boravio u ribi tri dana i tri noći, jer to je praslika mesije koji će biti u zemlji tri dana i oživjeti. Sad opet dolazimo do toga da li je Isus stvarno bio tri dana ili nije itd...Tako možemo do u vječnost raspravljati, ali evo ti besplatno i jedan kršćanski nauk:
Kološanima 2:8 Braćo! čuvajte se da vas ko ne zarobi filozofijom i praznom prijevarom, po kazivanju čovječijemu, po nauci svijeta, a ne po Hristu.
TO ZNAČI AKO PRISTUPIMO BIBLIJI KRITIČKI PROPALI SMO!!!
"Zaista vam kažem,dok se ne povratite i ne budete kao djeca,nećete ući u carstvo nebesko"
TO ZNAČI DETINJOM VEROM PRIHVATITI ISTINU JER BOG TAKO KAŽE I TAČKA!!!

:hvala:

Slika Jone koji je u ribi boravio tri dana i tri noći pre je praslika "Poslednjeg tanga u Parizu". :mrgreen:

A ja ti dam besplatno jedan ateistički nauk:
Braćo, čuvajte se nedoučenih vjernika koji bi vas htjeli pretvoriti u djecu, a potom vas mlatiti po guzi jer ste mali i ništa ne znate.
 
Slika Jone koji je u ribi boravio tri dana i tri noći pre je praslika "Poslednjeg tanga u Parizu". :mrgreen:

A ja ti dam besplatno jedan ateistički nauk:
Braćo, čuvajte se nedoučenih vjernika koji bi vas htjeli pretvoriti u djecu, a potom vas mlatiti po guzi jer ste mali i ništa ne znate.

Povodom ateizma, istina je da se ateisti trude da dokažu nepostojanje boga,ali i oni imaju svoja jevanđelja koja propovijedaju dan i noć. to bi bilo sljedeće:"Udovoljimo čim prije i bez ograničenja svim našim tjelesnim željama." Tu se podrazumijeva sve od hrane,sexa, prekomjernog odmora, droge, pića,perverzija razne vrste itd. Ta filozofija nije nova. To je Hedonističko učenje, sa kojim si vjerujem dobro upoznat, ali samo u novoj,modernoj, izvedbi. Danas takvih "savjeta" ima na pretek. koji je korjen ovakvog učenja? Strah od smrti i prolaznosti življenja. Ljudi se boje da će umrijeti a neće uspjeti isprobati sve perverzije na svijetu. Ovakva filozofija dolazi od čovjekovog pokvarenog srca. Ako nema duše, i nema vječnosti onda je sve dozvoljeno. Međutim ako pogledamo zakon o nepropadljivosti materije i energije onda to znači da bi ipak ta naša energija svijesti možda mogla biti snimljena na neki "nebeski server", no što onda? Ako ipak ima nešto iza? Možda to nije striktno onako kako kažu jevanđelisti ili Buda ili Muhamed ili Mojsije ili Vede ili Zend avesta ili...Generalno gledano imamo tisuće učenja o tome da tamo nešto ima i samo jedno da tamo nema ništa. Procentualno gledajući ateisti su u velikoj manjini i danas a i ranije. Budući da je danas demokracija postavljena kao uzor življenja, komu se treba prikloniti? Šačici ateista ili milijunima vjernika? :dontunderstand:
 
Povodom ateizma, istina je da se ateisti trude da dokažu nepostojanje boga,ali i oni imaju svoja jevanđelja koja propovijedaju dan i noć. to bi bilo sljedeće:"Udovoljimo čim prije i bez ograničenja svim našim tjelesnim željama."
Iznenađuje me da ti ne znaš šta je razlika između ateizma i hedonizma:

Ateizam (grčki: α - odrični prefiks, Θεος - Bog; bezbožništvo u doslovnom prevodu) je stanje nemanja teističkih vjerovanja, ili aktivno nevjerovanje u postojanje božanstava.

Hedonizam (grč. hēdonē, užitak) etički je nauk koji, kao podvrsta eudaimonizma, užitak smatra vrhovnim dobrom i ciljem ljudskog djelovanja. Pritom se užitak može odrediti vrlo različito: kao osjetilni, kao duhovni, ili oboje.

Da li sad vidiš razliku?

To što ima ateista koji su i isto vreme i hedonisti, ne znači da ne postoje vernici koji su hedonisti (a veruj mi, ima ih koliko hoćeš)

Takođe, to ne znači da nema ateista koji žive sasvim asketski život bez mnogo uživanja.

Sve kombinacije su, ako što vidimo moguće, ne znam kako si ti sastavila u glavi tu konstrukciju? :rtfm:
 
Povodom ateizma, istina je da se ateisti trude da dokažu nepostojanje boga,ali i oni imaju svoja jevanđelja koja propovijedaju dan i noć. to bi bilo sljedeće:"Udovoljimo čim prije i bez ograničenja svim našim tjelesnim željama." Tu se podrazumijeva sve od hrane,sexa, prekomjernog odmora, droge, pića,perverzija razne vrste itd. Ta filozofija nije nova. To je Hedonističko učenje, sa kojim si vjerujem dobro upoznat, ali samo u novoj,modernoj, izvedbi. Danas takvih "savjeta" ima na pretek. koji je korjen ovakvog učenja? Strah od smrti i prolaznosti življenja. Ljudi se boje da će umrijeti a neće uspjeti isprobati sve perverzije na svijetu. Ovakva filozofija dolazi od čovjekovog pokvarenog srca. Ako nema duše, i nema vječnosti onda je sve dozvoljeno. Međutim ako pogledamo zakon o nepropadljivosti materije i energije onda to znači da bi ipak ta naša energija svijesti možda mogla biti snimljena na neki "nebeski server", no što onda? Ako ipak ima nešto iza? Možda to nije striktno onako kako kažu jevanđelisti ili Buda ili Muhamed ili Mojsije ili Vede ili Zend avesta ili...Generalno gledano imamo tisuće učenja o tome da tamo nešto ima i samo jedno da tamo nema ništa. Procentualno gledajući ateisti su u velikoj manjini i danas a i ranije. Budući da je danas demokracija postavljena kao uzor življenja, komu se treba prikloniti? Šačici ateista ili milijunima vjernika? :dontunderstand:

Kao što reče kolega prasac. :mrgreen:
Inače, hedonizam je više povezan sa verom. Znači, uživanje nakon smrti i to beskrajno. :hahaha:

Generalno gledano imamo tisuće učenja o tome da tamo nešto ima i samo jedno da tamo nema ništa.
Pa normalno. :D
Da tamo nešto ima, jedno učenje bi to opisalo i tačka.

Međutim, pitanje je bilo - ima li negde zapisano ono što sam pitao?
Ova tvoja poplava reči treba da znači da nema, cenim? :mrgreen:
 
Iznenađuje me da ti ne znaš šta je razlika između ateizma i hedonizma:

Ateizam (grčki: α - odrični prefiks, Θεος - Bog; bezbožništvo u doslovnom prevodu) je stanje nemanja teističkih vjerovanja, ili aktivno nevjerovanje u postojanje božanstava.

Hedonizam (grč. hēdonē, užitak) etički je nauk koji, kao podvrsta eudaimonizma, užitak smatra vrhovnim dobrom i ciljem ljudskog djelovanja. Pritom se užitak može odrediti vrlo različito: kao osjetilni, kao duhovni, ili oboje.

Da li sad vidiš razliku?

To što ima ateista koji su i isto vreme i hedonisti, ne znači da ne postoje vernici koji su hedonisti (a veruj mi, ima ih koliko hoćeš)

Takođe, to ne znači da nema ateista koji žive sasvim asketski život bez mnogo uživanja.

Sve kombinacije su, ako što vidimo moguće, ne znam kako si ti sastavila u glavi tu konstrukciju? :rtfm:

Znam tumačenje hedonizma ali ja sam rekla da je to hedonizam u novom ruhu. Pobožnost=bogobojažljivost, ako nisi pobožan i ne bojiš se boga onda si bezbožnik. Ako si takav onda ti nije ništa sveto. Ako ti nije ništa sveto i ničega se ne bojiš a ničeg se i ne stidiš,šta si onda ti? Primjećujem da je ateizam na ovom PDF podignut na nivo dogme. Vi tkz. ateisti se malo razlikujete po zatucanosti od "vjernika" kao što je vlada ili mita. Kod njih obavezno moraš da vjeruješ u njihovog boga,dok kod vas obavezno moraš da nevjeruješ. Po agresivnosti ste jednaki. Kao što bi oni pekli one koji ne vjeruju tako bi vi pekli one koji vjeruju. Šta se dogodilo sa tolerancijom i nenasilnom komunikacijom? Ja smatram da temeljni ateist ne postoji, da postoji takav on bi sebi već davno oduzeo život,jer kakav je to život ako u ništa ne vjeruješ i ničem se ne nadaš? Stoga gospodo vi VJERUJETE ,a to u što vi vjerujete ste podigli na nivo dogme (kao i ovi drugi prije vas). Apsurdno jest, ali vi vjerujete u boga ništavila i nepostojanja (jer nema ničeg TAMO) i to svoje vjerovanje (neka vrsta nihilizma) zdušno propovijedate ovdje. I vi ste u neku ruku propovjednici.:mrgreen:
 

Back
Top