Di to ima?

Znam tumačenje hedonizma ali ja sam rekla da je to hedonizam u novom ruhu. Pobožnost=bogobojažljivost, ako nisi pobožan i ne bojiš se boga onda si bezbožnik. Ako si takav onda ti nije ništa sveto. Ako ti nije ništa sveto i ničega se ne bojiš a ničeg se i ne stidiš,šta si onda ti? Primjećujem da je ateizam na ovom PDF podignut na nivo dogme. Vi tkz. ateisti se malo razlikujete po zatucanosti od "vjernika" kao što je vlada ili mita. Kod njih obavezno moraš da vjeruješ u njihovog boga,dok kod vas obavezno moraš da nevjeruješ. Po agresivnosti ste jednaki. Kao što bi oni pekli one koji ne vjeruju tako bi vi pekli one koji vjeruju. Šta se dogodilo sa tolerancijom i nenasilnom komunikacijom? Ja smatram da temeljni ateist ne postoji, da postoji takav on bi sebi već davno oduzeo život,jer kakav je to život ako u ništa ne vjeruješ i ničem se ne nadaš? Stoga gospodo vi VJERUJETE ,a to u što vi vjerujete ste podigli na nivo dogme (kao i ovi drugi prije vas). Apsurdno jest, ali vi vjerujete u boga ništavila i nepostojanja (jer nema ničeg TAMO) i to svoje vjerovanje (neka vrsta nihilizma) zdušno propovijedate ovdje. I vi ste u neku ruku propovjednici.:mrgreen:
Види мале што се распричала...:D

Човек је само питао где то пише. Ништа увредљиво.. ништа страшно...
Једноставно питањце.
И из тога се изроди оволика расправа, а одговора на питање нигде.
 
Teško i bolno to odrastanje, jel da? :)

A di je napisano - ništa? :mrgreen:

Ti se baš ne snalaziš u Bibliji. :hahaha:
1 Ali Gospod zapovjedi, te velika riba proguta Jonu; i Jona bi u trbuhu ribljem tri dana i tri noći.

Mat. 12:40

2 I zamoli se Jona Gospodu Bogu svojemu iz trbuha ribljega,

3 I reče: zavapih u nevolji svojoj ka Gospodu, i usliši me; iz utrobe grobne povikah, i ti ču glas moj.

11 I Gospod zapovjedi ribi, te izbljuva Jonu na zemlju
 
Ti se baš ne snalaziš u Bibliji. :hahaha:
1 Ali Gospod zapovjedi, te velika riba proguta Jonu; i Jona bi u trbuhu ribljem tri dana i tri noći.

Mat. 12:40

2 I zamoli se Jona Gospodu Bogu svojemu iz trbuha ribljega,

3 I reče: zavapih u nevolji svojoj ka Gospodu, i usliši me; iz utrobe grobne povikah, i ti ču glas moj.

11 I Gospod zapovjedi ribi, te izbljuva Jonu na zemlju
Нешто слично пише и у ''Пинокију''.. ал ја сам мислила да је то бајка...:neutral:
 
Ti se baš ne snalaziš u Bibliji. :hahaha:
1 Ali Gospod zapovjedi, te velika riba proguta Jonu; i Jona bi u trbuhu ribljem tri dana i tri noći.

Mat. 12:40

2 I zamoli se Jona Gospodu Bogu svojemu iz trbuha ribljega,

3 I reče: zavapih u nevolji svojoj ka Gospodu, i usliši me; iz utrobe grobne povikah, i ti ču glas moj.

11 I Gospod zapovjedi ribi, te izbljuva Jonu na zemlju

Da sam teo da pitam o Joni, postavio bih temu "Da li je "Poslednji tango u Parizu" predskazan u Starom zavetu".
Znamo da su i Jona i Marlon Brando proveli neverovatno dugo vreme u ribi. Dobro, u pitanju je metafora, jer kit nije riba.
Međutim, njihova iskustva nemaju veze sa Isusom, a pogotovo ne proriču da će on nešto slično da postrada u svoje vreme.

Znači, pitanje je: Gde piše da će Isus odležati pod zemljom ko rudar u urušenom rudniku tri dana i tri noći, pa će onda da se izvuče i plaši narod? Ovo vidiš, ne piše nigde.
Znači, u pitanju je još jedno proročanstvo "post mortem".
Sad ti sinulo? :confused:
 
Da sam teo da pitam o Joni, postavio bih temu "Da li je "Poslednji tango u Parizu" predskazan u Starom zavetu".
Znamo da su i Jona i Marlon Brando proveli neverovatno dugo vreme u ribi. Dobro, u pitanju je metafora, jer kit nije riba.
Međutim, njihova iskustva nemaju veze sa Isusom, a pogotovo ne proriču da će on nešto slično da postrada u svoje vreme.

Znači, pitanje je: Gde piše da će Isus odležati pod zemljom ko rudar u urušenom rudniku tri dana i tri noći, pa će onda da se izvuče i plaši narod? Ovo vidiš, ne piše nigde.
Znači, u pitanju je još jedno proročanstvo "post mortem".
Sad ti sinulo? :confused:

Evo ovo:
"Isus odgovori i rece im: razvalite ovu crkvu, i za tri dana cu je podignuti" (Jevandjelje po Jovanu, glava 2:19).
:bye:
 
Нешто слично пише и у ''Пинокију''.. ал ја сам мислила да је то бајка...:neutral:

Ne shvataš. Ovde se ne radi o istinitosti,nego o tome da ni zazi ni Antonić,ni vlada ni mita ne znaju da čitaju bibliju,što ja tvrdim i šaljem ih kod imortalne na kurs da ih to nauči.:hvala:

p.s. ona zna da čita Bibliju
 
Evo ovo:
"Isus odgovori i rece im: razvalite ovu crkvu, i za tri dana cu je podignuti" (Jevandjelje po Jovanu, glava 2:19).
:bye:

Nije ti sinulo... :roll:

Da bi proročanstvo bilo proročanstvo, moralo bi da se pojavi pre događaja, a ne posle događaja. Razumeš? :sad2:

(Uostalom, bio je veliki hvališa. Nije bio kadar ni da mrdne kamenčugu sa Lazarovog groba. :hahaha:)
 
Ne shvataš. Ovde se ne radi o istinitosti,nego o tome da ni zazi ni Antonić,ni vlada ni mita ne znaju da čitaju bibliju,što ja tvrdim i šaljem ih kod imortalne na kurs da ih to nauči.:hvala:
Па нешто се нису ЈС огласили на ову тему...:think: биће да ни они појма немају...:neutral:
 
Nije ti sinulo... :roll:

Da bi proročanstvo bilo proročanstvo, moralo bi da se pojavi pre događaja, a ne posle događaja. Razumeš? :sad2:

(Uostalom, bio je veliki hvališa. Nije bio kadar ni da mrdne kamenčugu sa Lazarovog groba. :hahaha:)

Daj pokušaj da shvatiš. Nikako da rastaviš Isusa Hrista od Isusa Nazarećanina. Nije bitno šta se dogodilo u istoriji. Sad čitamo i tumačimo Bibliju. Možda Isus u krajnjoj liniji nije ni postojao fizički, ali postojao je onaj koji je pisao jevanđelje. Kad je Ivo Andrić pisao Na drini ćupriju, ako nisu postojali fizički ti likovi,da li znači da nije postojao i pisac?:dash:
 
Daj pokušaj da shvatiš. Nikako da rastaviš Isusa Hrista od Isusa Nazarećanina. Nije bitno šta se dogodilo u istoriji. Sad čitamo i tumačimo Bibliju. Možda Isus u krajnjoj liniji nije ni postojao fizički, ali postojao je onaj koji je pisao jevanđelje. Kad je Ivo Andrić pisao Na drini ćupriju, ako nisu postojali fizički ti likovi,da li znači da nije postojao i pisac?:dash:

Ja sam ti prvi veliki ljubitelj rastavljanja.
Kad rastavimo ono što se nikada nije desilo od onoga što je izmišljeno, stižemo do suštine biblije. Koju si ti lepo ovde objasnila: Likovi nisu postojali. Postojali su samo pisci. :mrgreen:
 
Pa nek dođe imoralna da kaže, ondak. Ša se trpaš kad se ne razumevaš? :mrgreen:

Nisam rekla da je njeno učenje pravilno,nego da zna čitati Bibliju. Biblija se ne čita kao dnevna štampa. Prvo treba imati neko predznanje ili ključ po kome čitaš. JS imaju ključ po kome čitaju i tumače,znači imaju određen sistem koji ima smisao. E sad što se to tebi ili vladi,miti,Antoniću itd. ne sviđa to je vaš problem. (ne zalazim u istinitost):bye:
 
Poslednja izmena:
Ja sam ti prvi veliki ljubitelj rastavljanja.
Kad rastavimo ono što se nikada nije desilo od onoga što je izmišljeno, stižemo do suštine biblije. Koju si ti lepo ovde objasnila: Likovi nisu postojali. Postojali su samo pisci. :mrgreen:

U redu, sad možemo da nastavimo dalje. U milionima knjiga do sada napisanim likovi nisu postojali (fizički) da li to umanjuje literarnu vrednost dela?:think:
 
Nisam rekla da je njeno učenje pravilno,nego da zna čitati Bibliju. Biblija se ne čita kao dnevna štampa. Prvo treba imati neko predznanje ili ključ po kome čitaš. JS imaju ključ po kome čitaju i tumače,znači imaju određen sistem koji ima smisao. E sad što se to tebi ili vladi,miti,Antoniću itd. ne sviđa to je vaš problem. (ne zalazim u istinitost):bye:

Nešto si promukao mama kali. :hahaha:
 

Back
Top