DETALJI

Koliko se covek odaje u detaljima, u stvarima koje inace kapiramo kao nebitne?
Zasto ljudi previde gomilu stvari (koje se njih licno ne ticu) a koje ukazuju na neciji karakter?
Zasto se necije npr. ponasanje na forumu smatra nebitnim, po fazonu, ne to nije on, samo se zajebava, bolji je u rl? Znaci covek nije on, kad se zajebava, otisao je do wc ili sta?
Brate, ja u to ne verujem. Verujem da je covek u detaljima, kao i u velikim stvarima.
Sta vi mislite?
ovo je tako netacno a stalno se forsira.
a upravo je suprotno.ovde covek pokaze svoj pravi karakter jer ga ne sprecavaju nikakve moralne,zakonske i slicne prepreke (osim bana misssim,smesno) da radi upravo ono sto mu padne na um.

znaci u stvarnom zivotu cesto ne bi rekao nekome nesto u facu sto ovde kazes,sakrio bi zlobu,ljubomoru i slicno,a ovde jednostavno nemas nikakve posledice i nakon svega sto bi mogao da napravis,jedino sto treba da uradis ako hoces da se vratis jeste da smislis novi identitet.

tako da ta prica je suplja,dok god si ususkan i sakriven iza sigurnosti monitora.
 
znam da kod prenosenja komunikacije u rl mnooge stvari dobiju sasvim drugaciji ton..
nikad nesto nisam mnogo vrednovala komunikaciju gde ti ne mozes videti izraz lica,mimiku,cuti ton glasa, sto mnogo vise govori nego same reci...a napisano uvek moze da zvuci i ovako i onako
 
ovo je tako netacno a stalno se forsira.
a upravo je suprotno.ovde covek pokaze svoj pravi karakter jer ga ne sprecavaju nikakve moralne,zakonske i slicne prepreke (osim bana misssim,smesno) da radi upravo ono sto mu padne na um.

znaci u stvarnom zivotu cesto ne bi rekao nekome nesto u facu sto ovde kazes,sakrio bi zlobu,ljubomoru i slicno,a ovde jednostavno nemas nikakve posledice i nakon svega sto bi mogao da napravis,jedino sto treba da uradis ako hoces da se vratis jeste da smislis novi identitet.

tako da ta prica je suplja,dok god si ususkan i sakriven iza sigurnosti monitora.

skroz tačno...
 
svako pre ili kasnije biva isrpvociran,naveden ili na neki drugi nacin ubacen u pricu gde pokazuje svoj pravi karakter.zato kad mi neko kaze,pusti to je samo forum,ja besnim i histerisem samo tu,to je zezanje bla bla,nije nego - pitanje je samo koji je okidac potreban u rl da bi se izazvala neka od tih reakcija.

i drugo ta mimika i to sve u opste nije toliko bitna jer je ona samo maska za ono sto hoces da kazes.slicna stvar ko kad ljudi ubacuju smajlije tamo gde im nije mesto jer im je tako lakse da podnesu tezinu izrecenog tipa "ti si jedan licemer i los covek,ali tvoje je pravo da takav budes,a ja moram da ti skrenem paznju na to ;) " eto jedne brzinske ilustracije onoga sto sam htela da kazem,nadam se da je jasno.
 
Koliko se covek odaje u detaljima, u stvarima koje inace kapiramo kao nebitne?
Zasto ljudi previde gomilu stvari (koje se njih licno ne ticu) a koje ukazuju na neciji karakter?
Zasto se necije npr. ponasanje na forumu smatra nebitnim, po fazonu, ne to nije on, samo se zajebava, bolji je u rl? Znaci covek nije on, kad se zajebava, otisao je do wc ili sta?
Brate, ja u to ne verujem. Verujem da je covek u detaljima, kao i u velikim stvarima.
Sta vi mislite?

Detalji su bitni za suzivot,tako mene sta posebno nervira i na sto sam uvijek bio alergican jeste nemarnost,ne bitno dal se polazi od neurednog drzanja sobe,propasti neke stvari ili neopranog tanjira ili uzasavam se neurednog wc-a. E to su bitni detalji :) A narocito pricanje i ponasanje te uvazavanje i to je detalj svakodnevnog zivota,posebno ako je neko arogantan i drzak, a pogotovu napucan :"Ja sam u pravu i sve znam" e s takvim ljudima i ne komuniciram :)! Tako obracam paznju na detalje jer ti detalji tvore neku osobu! A ako je neko nemaran prema sebi i svom zivotnom okruzenju ne moze valjati ni meni kao osoba :)!
 
Naravno da su bitni detalji ali svakom se desi da lupi nesto sto ne misli..ali bukvalno pa valjda ljudi misle da ne procenjujes nekog po jednoj ili dve izjave..jer se nekad moze pogresiti
 
ne znam
ja sam ovde inkognito :cool:

ima veze neke, detalji su bitni
a kada se nakupe, daju neku sliku, bar polu-tacnu

diablo.gif
 
Koliko se covek odaje u detaljima, u stvarima koje inace kapiramo kao nebitne?
Zasto ljudi previde gomilu stvari (koje se njih licno ne ticu) a koje ukazuju na neciji karakter?
Zasto se necije npr. ponasanje na forumu smatra nebitnim, po fazonu, ne to nije on, samo se zajebava, bolji je u rl? Znaci covek nije on, kad se zajebava, otisao je do wc ili sta?
Brate, ja u to ne verujem. Verujem da je covek u detaljima, kao i u velikim stvarima.
Sta vi mislite?
Детаљи су најважнији. Они одају како ће се човек понашати у великим стварима.
Постоје људи који не виде и људи који превиде.
А превиде намерно или несвесно.
Намерно: кад им није баш стало до те особе и не желе да се упуштају у неке дубље односе.
Несвесно: па лажу себе, заваравају се, иду линијом мањег отпора.
 
Детаљи су најважнији. Они одају како ће се човек понашати у великим стварима.
Постоје људи који не виде и људи који превиде.
А превиде намерно или несвесно.
Намерно: кад им није баш стало до те особе и не желе да се упуштају у неке дубље односе.
Несвесно: па лажу себе, заваравају се, иду линијом мањег отпора.

:worth::worth::worth: :ok:
I ne zna se šta je gore, ne videti ili prevideti...
 
sto neko ovde rece, postoje oni bitni i oni nebitni...ako su mu detalji zlatni i sljaste sa njega, ako su mu detalji repici kose pozadi (briga me sto je moderno), prljavi nokti, miris alkohola u sedam sati ujutru-onda ce ti detalji biti dovoljni bitni da mene ubede kako ta osoba sustinski nije za mene
ako su detalji koje uocim to da ponekad prica sa punim ustima, ili da me odmerava, a kao slusa sta pricam, ili da umesto papirnih koristi maminom rukom isppeglane pamucne maramice-to, 'ajde mogu i da progutam, sa nekom zadrskom
ako su, pak, takvi da su diskretni, a ja ih ipak primetim i odusevim se, to je pouzdan znak da ta osoba sustinski moze da mi odgovara
 
Detalji su kod mene presudni...mozzesh mi skakati po glavi danima, mesecima i onda kazzesh jednu rechenicu ili jednu pogreshnu rech ili gest i sve pada u vodu i dovidjenja nema te...jer kroz detalje ljudi otkrivaju ko su zaista...oni koji nose maske, na detaljima procure...

Shto se foruma tiche...to je samo jedan vid komunikacije, znachi, jedan chovek koji vodi konverzaciju na forumu ili u rl je jedan taj isti chovek. Ako se na forumu i pretvara da je neshto drugo, to nam opet mnogo govori o njemu, mozzda i vishe nego da to ne chini. Maske najvishe otkrivaju, jer otkrivaju nalichje.
Znachi, ako ja na forumu vredjam ljude ili sam zzenomrzac, nema shanse da kazzem "ja se to samo zezam" a jok. Jer je tebi palo na pamet takvo "zezanje" a ne nekom drugom. Znachi da si takav, pogotovo ako to radish godinama a tvrdish da je samo zabava. :neutral:
 
meni su vazni neki detalji koji drugima uopste nisu vazni.
neko ko nosi patike automatski je meni antipatican.
i jos mlogo sta.
:lol: a ja bas volim kad neko fura patike :)

al forum zna da zezne pa koliko puta samo bude ono 'e ti si klon! e ti si musko pises pod zenskim nickom! ti si zensko pises pod muskim nickom!' ti si dileja,ludjak!' :hahaha:

ma super procene nema sta detalji na forumu su extra bitni narocito na zezatorskim temama i kad se povrsno gleda ili kako odgovara a ni jedna rec se ne razmeni s nekim na pp :)
 
Detalji su kod mene presudni...mozzesh mi skakati po glavi danima, mesecima i onda kazzesh jednu rechenicu ili jednu pogreshnu rech ili gest i sve pada u vodu i dovidjenja nema te...jer kroz detalje ljudi otkrivaju ko su zaista...oni koji nose maske, na detaljima procure...

Shto se foruma tiche...to je samo jedan vid komunikacije, znachi, jedan chovek koji vodi konverzaciju na forumu ili u rl je jedan taj isti chovek. Ako se na forumu i pretvara da je neshto drugo, to nam opet mnogo govori o njemu, mozzda i vishe nego da to ne chini. Maske najvishe otkrivaju, jer otkrivaju nalichje.
Znachi, ako ja na forumu vredjam ljude ili sam zzenomrzac, nema shanse da kazzem "ja se to samo zezam" a jok. Jer je tebi palo na pamet takvo "zezanje" a ne nekom drugom. Znachi da si takav, pogotovo ako to radish godinama a tvrdish da je samo zabava. :neutral:

Za boldovano potpisujem, od rechi do rechi... :worth::worth::worth: :ok: :)
Ali kad prochitam prvi pasus uplashim se. :( Takva iskljuchivost je strashna, nikom to nije donelo dobra. Jedan detalj nikada nije presudan, greshish... :(
 

Back
Top