Dajem sve za ljubav
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 34

Tema: Dajem sve za ljubav

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano Dajem sve za ljubav

Dajem sve za ljubav.....

Ljude menja njihova okolina.
    Vrlo su ostri prema izboru te okoline.
    Osim kad dobijaju seks i ljubav....(bez obzira kojim redom i kako tumace svaku od ove dve reci)

I do trvenja i sukoba te dve tenzije (biranja okruzenja i kvaliteta koji nas okruzuje i okruzenja koje ide uz seks i izbornika ljubavi i seksa) dolazi kod vecih razlika....

Kada dolazi do netacnosti naslova teme?
    Kada okruzenje koje ide uz seks, ljubav izbornika (partnera) postaje jace od onog sto je izmedju vas , vaseg osecanja i osobe koja vas u sustini sama po sebi ne ugrozava i ne "nervira".....

Ili je tu ustvari situacija da ko prvi potegne pitanje i bolje uceni parnera, taj profitira, dok drugi mora da se menja....?

Ili je najbolje resenje postojanje izolovanih svetova njega i nje, i naravno zajednickog sveta tako da uopste ne mesamo ta tri sveta....?

Kompromis u ovom slucaju je splacina, jer ne postoji nacin da budete sa tim ljudima a da budete "izvan".
    Sa pijancima do daske-pijanac
    Sa prevarantima-prevarant
    Sa politickim fanaticima-fanatik
    Sa grubijanima-grubijan
    Sa okorelim politicarima -politicar....
    Sa gurmanima -gurman
    Sa golddigerima-golddiger
    Sa shop manijacima -shop manijak
    Sa pusacima -pusac

Druga stvar je sto kad odete kuci , vi postajete "stari" ali deo uvek zaostane....ali osoba koja dugo tako zivi nauci da neutralise taj deo i tako da ga i nema....(miran pijanac,uzdrzan prevarant,apolitican,uvek smiren i izbegava konflikt,drzi makro ishranu,marljivo zaradjuje,smiruje se dok ne otplati kredit,ne pusi....)

Dakle problematicno je , ne vas partner, vec njegovo drustvo, koje vam i nije mnogo lose, ali ima neke osobine koje ranije niste postovali....

Sto je manja razlika to se lakse date smuljati, i prihvatiti okruzenje uzdrzano , ali to deluje....
    Sto je veca razlika to je jaci otpor....

Dakle ne zaboravite, dali ste sve i onda kad nije velika razlika a totalno vas je promenila bas zbog toga sto se niste opirali jer nije toliko strasno ....
    A dali ste sve i kad vam je odvratno manje ili vise, a eto zbog homogenizacije i neceg bitnog u vezi ste se vise druzili i poprimili deo osobina (ne toliko drasticno izrazeno, a ponekad i drasticno izrazeno)....

Ili je resenje svoj kutak i obostrano secenje drustva.....?
    Onda ste mirni od uticaja sa strane i od tamburanja nad glavom....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Iskusan xpertbet (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

Talking Re: Dajem sve za ljubav

nema to nikakve veze sa time sta je ljubav

ako imate potpuno razlicita interesovanja sto je isto realno moguce kao kombinacija za vezu najmanje sto mozete da uradite je da postujete tudje afirmacije i tudje vreme

ista je stvar i sa drustvom ako nemas neke kontakt tacke slicna interesovanja isfuras neku uctivost i onda gledas svoja posla ili zapalis sa scene. Ne moras po svaku cenu da meljesh ako je smor niti da se druzis sa drustvom neke zenske zato sto se ona sa njima druzi niti da joj pod utiskom tih razlika menjas nekome drasticno ambient

kontam da je verovatno to sve eaisier said then done ali sve je to ko bicikla kad jednom naucis to je to..
    vidimo se sine chim se sretnem s tvojom majkom -> http://www.youtube.com/watch?v=oPAl8YLVO0g

besmrtna nije na forumu
    I still remember the sun always warm on my back somehow it seems colder now ✿✿✿
    Buduća legenda besmrtna (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Dajem sve za ljubav

Patak

Prava ljubav nema veze sa ovim sto si napisao

Domaćin Taisa (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    69

Ja mislim da je to upravo "dajem sve za ljubav". To je jedna od većih žrtava koju smo spremni da podnesemo da bi pružili ljubav. Kolika je korist od takve žrtve je drugo pitanje.
    Na žalost teško je postati dobar ukoliko je onaj koga voliš takav, a još teže postati loš da bi mu se pridružio. Kažem da je to teško, ali ne i beskorisno.

Ne znam da li sam promašila temu, ali dodaću i to da je moj prag tolerancije vrlo mali, tako da ne znam da li bih bila sposobna da toliko volim. Na žalost.
    Таиса

Aktivan član Tallulah (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    60

Primetila sam da ljudi cesto negiraju uticaj okoline na jednu vezu.. i uvek ono.. ako smo jedno drugom najvazniji, drugi nam ne mogu nista.. ili.. da su bili jedno drugom najvazniji drugi im ne bi mogli nista..
    Nisam bas tako sigurna..

Mozda je tako kada se radi o manje ili vise ociglednim napadima na jednu vezu.. koje njih dvoje mogu da primete.. sto je preduslov da se od njih zastite..

Ali, ovde se ipak radi o onim drugim.. uticajima okoline koji nisu toliko ocigledni i koji nisu u direktnoj vezi sa odnosom izmedju njih dvoje.. i koji, sami po sebi, i ne moraju da budu stetni.. I koje mnogo bolje primecuje onaj drugi.. dok onaj koji je pod uticajem moze biti i blazeno nesvestan toga.. I onda.. kada mu drugi kaze, pokusa da mu stavi do znanja.. ispada paranoik.. Jer, to se po pravilu tumaci kao ljubomora i atak na slobodu, privatnost.. A uopste ne mora da bude tako.. Onda i taj drugi pocinje da cuti, da se nada da ce sve samo od sebe proci i ispasti dobro.. na kraju.. Ponekad, uz pomoc ovog prvog, ubedi sebe da se vara.. da umislja.. Nekad je tu i gluma da je sve u redu.. nezadovoljstvo, nervoza.. pa i zluradi komentari.. onda se dese i svadje (one za koje naizgled nije bilo povoda).. A sve se gomila.. Dok oboje ne postanu drugaciji.. a sa tim i problem postaje neresiv..
    I pitanje je ko je tu kriv.. I da li je uopste neko.. Ali je najcesce kasno.. vec su dobili nesto cemu se ni jedno ni drugo nisu nadali.. na pocetku..
    ..u peći je žar na prozoru rosa,
    pustimo da svjetlo postane vosak..

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    251
    Reputaciona moć
    218

Taliluah
    Mozda je tako kada se radi o manje ili vise ociglednim napadima na jednu vezu.. koje njih dvoje mogu da primete.. sto je preduslov da se od njih zastite..
    Ako je nekoj vezi cilj brak onda bi osobe itekako trebalo da uvaze misljenje okoline, prijatelja i roditelja jer osobe koje su zaljubljene nisu vodjene svojim individulanim ciljevima vec interesom vrste. One u tom stanju nisu racionalne.
    Tacno je da brakovi sklopljeni iz ljubavi donece na svet odgovarajuce potomostvo, ali sto se licne srece supruznika tice, ona nece dugo trajati, jer polni nagon i zaljubljenost uskoro prestaje, a ono sto tada ostaje jesu dve osobe ,koje osim po seksulanoj privlacnosti, po svemu ostalom su heterogene, strane, pa i sasvim suprotne. Tako da Sokrat na kraju ostaje sa svojom Ksantipom.
    Zaljubljen covek nije racionalan. On je vodjen "genijem vrste" To je stanje slicno ludilu gde razum polaze oruzje pred voljom. Tako da su brakovi sklopljni iz ljubavi u vecini potpuno besmisleni, ako se analiziraju intelektom a ne nagonom.
    Svako mora znati za ovu spansku poslovicu:

"Ko se zeni iz ljubavi, zivece u bolu."

Dakle u svakoj vezi ,svako mora biti veoma oprezan i ne dozvoliti da njegova - njena osecanja uguse razum .

Učlanjen
    29.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    60

Tacno je da brakovi sklopljeni iz ljubavi donece na svet odgovarajuce potomostvo, ali sto se licne srece supruznika tice, ona nece dugo trajati, jer polni nagon i zaljubljenost uskoro prestaje, a ono sto tada ostaje jesu dve osobe ,koje osim po seksulanoj privlacnosti, po svemu ostalom su heterogene, strane, pa i sasvim suprotne..
    Zasto mislis da je ovo pravilo? I sta podrazumevas pod odgovarajucim potomstvom? I cemu bi ti dao prednost.. "odgovarajucem" potomstvu ili licnoj sreci.. (mada se ove dve stvari nekako i ne iskljucuju)?

Tako da su brakovi sklopljni iz ljubavi u vecini potpuno besmisleni..
    Da li ovo znaci da mislis da brak ne bi trebalo da bude iz ljubavi? Iz kog onda razloga da se sklapa da bi bio smislen? I sta je, po tvom misljenju, smisao braka?

Dakle u svakoj vezi ,svako mora biti veoma oprezan i ne dozvoliti da njegova - njena osecanja uguse razum .
    Ovo je vec nesto drugo.. ali, kako da bude oprezan ako kazes da, samo zbog toga sto je zaljubljen, nije racionalan?

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    251
    Reputaciona moć
    218

Zasto mislis da je ovo pravilo? I sta podrazumevas pod odgovarajucim potomstvom? I cemu bi ti dao prednost.. "odgovarajucem" potomstvu ili licnoj sreci.. (mada se ove dve stvari nekako i ne iskljucuju)?
    Da li si razmisljala sta je to sto odredjuje da li ce ti se neki muskarac fizicki dopasti ili ne?
    Kada se dvoje prvi put sretnu mozes posmatrati paznju kojom proucavaju jedno drugo. Ta paznja nije njihova vec to kroz njih meditira tkz."genije vrste". On ocenjuje svojvrsnom "inteligencijom" koja je ustvari cist instinkt, da li bi potomstvo te dve osobe zadovljilo interes vrste. Ako taj "ispit" prodje, pocetno interesovanje narasta od obicne simpatije do strasti koja je u svom najvisem stepenu u stanju da unisti sve pa i zivot individue koja je njom obuzeta.

Sto se mene tice ja sam protiv toga. Nema nikakve svrhe zrtvovati svoju srecu zarad interesa vrste .

Da li ovo znaci da mislis da brak ne bi trebalo da bude iz ljubavi? Iz kog onda razloga da se sklapa da bi bio smislen? I sta je, po tvom misljenju, smisao braka?
    Tesko da drzavna i crkvena institucija zvana "brak" moze imati bilo kakav smisao.Po meni ta insitucija nije prirodna ali pustimo mene. Ako vec neko ne zeli da odustane od nje, nikako ne bi trebao da sledi svoj polni nagon pri izboru partnera vec da razmisli da li sa tom osobom moze da , kada prodje zaljubljnost, ikako podnosljivo egzistira i tako postedeti sebe mnogih nevolja.

Ovo je vec nesto drugo.. ali, kako da bude oprezan ako kazes da, samo zbog toga sto je zaljubljen, nije racionalan?
    Tako sto ce bar razmisliti o savetima svoje okoline... umesto da bezi od nje. Mada kako kaze Sopenhauer:
    "Onim sto u sebi nema ni razuma ni mere ne moze se razumom upravljati" .

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Oziman krene pa zavrne na 1/10, krene teoriju anime i animusa , pa ostane na arhitipu....

Krenite od veze...kasnije cete ubaciti prerastanje veze u brak i koji su uslovi za to...

Veze mogu nastati bez ikakvog uticaja usaglasenosti inteligencije, pameti, usaglasenosti karaktera.
    Mogu nastati iskljucivo kao ispunjenje hedonistickog poriva zabave i to nije uopste retko...
    Zatim idu veze koje nastaju zbog dobrog seksa (to ne znaci da u zabavnim vezama nema dobrog seksa, vec znaci da tamo kroz zabavu dodje i do dobrog seksa...dok kod druge grupe dolazi do seksa bez neke preterane zabave, vec iz afiniteta prema seksu, ili kroz potrebu prema seksu ili intimi....seks=intima~intimiziranje~bliskost , sto nema veze toliko koliko se cini)...
    Veze iz nesigurnosti, veze zbog idealizacije sopstvenih snova , tj nemaju nikakve veze sa partnerom...
    I ima jos, nije mi bila namera da ih sve poredjam...sami vidite iz okruzenja, narocito ako ste mladji.

E kad dolazi do braka, onda prorade jos neki zahtevi , a neki se ugase jos dok je veza bila u toku...
    Seks moze da ugasi sve zahteve za kompatibilnoscu karaktera, a intelekta posebno....(vazno da je dole pametan ili mudrica, ovo ostalo i gluplji prezive)...
    Prorade i ti arhitip zahtevi , i materjalno i nekad i karakterno (mada danas redje) , pa onda kontrolabilnost (to je danas vazno) , posvecenost i odanost (to danas uopste nije vazno) , vernost (to je danas mnogo vaznije zenama nego muskarcima , a nekad je bilo obrnuto , ali iz sasvim drugog razloga).
    Sta ce proraditi to je stvar pokupljenog vaspitanja, posto se tako malo od porodicnog vaspitanja zadrzi na ovom polju...

Sta je najbolje, sta je najcesce, to mora neko drugi da kaze, jer se ovim odgovorom utice na ljude....
    Danas porodica nema ulogu kao nekad, pa je i kriterijum izbora drugog clana porodice drugaciji...
    Sto iskusna glumica bira punog starog glumca ili reditelja ili bosa....?
    Sto se spajaju dva glumca da bi unapredili svoje karijere i prodavali slike svog deteta za 10mil$....
    Danas je brak bussiness adventure....zajednicko ulaganje, cak su bestselleri knjige o tome koliko kosta ljubav, i u USA i u EU....

To ne znaci svi ljudi , sve zene,ali znaci vecina , jer vecina dok su klinke ide istim putem, dok su mlade idu istim sablonima, i naravno da to ostavi oblik psiholoskog razmisljanja i ocekivanja....
    Ili sto bi rekao ristob, holivudska zakrpa....svaka krpa (zena ) trazi holivudsku zakrpu....
    Ni muskarci nece dugo ostati duzni, to se sve usaglasava, promeni i uravnotezi....ne na srecu svih, vec na moranje svih...

Da li je neko nesto ucinio radi srece drugih?
    Retko postoji taj poriv, osim kad nam je dosadno i kad ne treba puno za tu srecu , ili se ocekuje revans....

A da li je neko ucinio nesto kad mora?
    Itekako lako....

I odavde vidite kako idu promene, radi srece obostrane tesko da ce nastati promena, ono malo njih sto su mudri ili dobronamerno posveceni ce biti zloupotrebljeni ili ne, ali zanemarivi u svakom slucaju....
    Ali kad se sve kod vecine promeni , onda se mora promeniti i pojedinac i onda promena lako padne...
    Dakle radi vece srece svih nista, radi bilo kakvog zadovoljavanja po sablonu vecine, sve ....

Misljenje TP je da brak iz ljubavi mora biti podrzan ili razumom ili posvecenjem....u prvom slucaju razuman je zrtva, svesna, a u drugom su oboje kompromisni , mada to i nije neki veliki kompromis, jer i dobijaju posvecenjem....dobija se poverenje, dobija se sigurnost, dobija se mirnoca, dobija se planiranje, dobija se entuzijazam , dobija se ojacanje protiv zlih jezika i namera...Ali to je misljenje TP licno , ne znam sta bi analiza favorizovala ili znam ali koristim priliku pa iznosim svoje u nadi da mu malo dam veci prostor nego sto mediji to inace rade....

Učlanjen
    29.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    60

@oziman

Meni samo nije jasno gde je ljubav u celoj toj prici..

Ja mogu da zamislim da budem sa nekim ceo zivot (iako ne mogu da zamislim tog nekog).. i da za sve to vreme ulazem u taj odnos najvise sto mogu.. u nas dvoje i nasu porodicu..i da ostarimo zajedno.. i da mi to bude mnogo vise od podnosljivog egzistiranja.. u stvari.. cini mi se da samo tada ne bi bilo puko egzistiranje.. Lako je sada.. sada mi i ne treba niko.. suvise sam preokupirana drugim stvarima da bih se igrala raznoraznih igrica.. pogotovo sto se bas i ne uklapam u ta pravila.. a mozda jos uvek i nije vreme.. nebitno.. sad sam bas daleko otisla..

@tema

Uvek sam zamisljala svoj brak kao mehur.. nas svet unutar spoljasnjeg.. izlazimo po potrebi..

Aktivan član lanavi (avatar)
    Učlanjen
    08.02.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    339

Citat Original postavio oziman Pogledaj poruku
    Ako je nekoj vezi cilj brak onda bi osobe itekako trebalo da uvaze misljenje okoline, prijatelja i roditelja jer osobe koje su zaljubljene nisu vodjene svojim individulanim ciljevima vec interesom vrste. One u tom stanju nisu racionalne..
    Da li bi ovo znacilo da je odlucujuce u opredeljenju ka nekome najpre interes vrste i da je to mozda protivno individualnim ciljevima? Da li je prevaga instinktivnih osecanja preusmerenih na produzenje vrste najpreci motiv za trajnije vezivanje nekog?
    Osvrt na misljenje okoline, prijatelja i roditelja itekako je bitan iz razloga prevage objektivnosti i racionalnijeg razmatranja jednog odnosa ali ne i dovoljno jak a ponajmanje presudan da proceni pravi kvalitet ni trajnost jedne veze....to je nemoguce dokuciti, sa koje god strane se gledalo.

Citat Original postavio oziman Pogledaj poruku
    Tacno je da brakovi sklopljeni iz ljubavi donece na svet odgovarajuce potomostvo, ali sto se licne srece supruznika tice, ona nece dugo trajati, jer polni nagon i zaljubljenost uskoro prestaje, a ono sto tada ostaje jesu dve osobe ,koje osim po seksulanoj privlacnosti, po svemu ostalom su heterogene, strane, pa i sasvim suprotne. Tako da Sokrat na kraju ostaje sa svojom Ksantipom...
    Da li nepoznata u jednacini licne srece zauvek ostaje neresena sa gubitkom seksualne privlacnosti, polnog nagona te zaljubljenosti...ili tek tada postaje sve jasno...da je sve heterogeno, strano pa i suprotno? Zasto se nagon za spajanjem ne bi podveo pod racionalnu zelju i potrebu za imanjem i razumevanjem tog suprotnog koje je neophodno da bi sebe ucinili celovitim a svoj zivot smislenim? Da li je kvalitet veze iskljucivo bolji ukoliko je neoslonjen na ljubav vec na razum? Da li je analiziranje intelektom a ne niskim pobudama vezanim za produzenje vrste preduslov trajnosti odnosa?
    Ne osporavam racio, naprotiv, ali osecanje pothranjeno voljom i potrebom da se nakon ostavljanja potomstva koje ide svojim putem, jos necim nesto nadogradi jeste temelj koji gradjevinu podignutu iz zanosa nece srusiti ugasla vatra strasti.

Učlanjen
    29.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    60

Dobro, bre, tp.. najbolje da cu da se udajem samo zbog dobrog seksa.. posvecenost i odanost-meni je to najvaznije.. znala sam da sam pase..

i da.. veza iz interesa.. proracunata.. mozda i ima prednost u pogledu trajnosti.. zbog ravnodusnosti..
    Ako nekome takav odnos odgovara, ne mogu da imam nista protiv.. njihovo pravo..
    Ali ja ne bih mogla da budem srecna.. u tome..
    Poslednji put ažurirao/la Tallulah : 03.02.2009. u 23:55

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    251
    Reputaciona moć
    218

Taliluah
    Meni samo nije jasno gde je ljubav u celoj toj prici..
    Ja mogu da zamislim da budem sa nekim ceo zivot (iako ne mogu da zamislim tog nekog).. i da za sve to vreme ulazem u taj odnos najvise sto mogu.. u nas dvoje i nasu porodicu..i da ostarimo zajedno.. i da mi to bude mnogo vise od podnosljivog egzistiranja.. u stvari.. cini mi se da samo tada ne bi bilo puko egzistiranje.. Lako je sada.. sada mi i ne treba niko.. suvise sam preokupirana drugim stvarima da bih se igrala raznoraznih igrica.. pogotovo sto se bas i ne uklapam u ta pravila.. a mozda jos uvek i nije vreme.. nebitno.. sad sam bas daleko otisla..
    Kada to tako lepo kazes priznajem da i moj ,da ga tako nazovem, "Sopenhaurovski pesimizam" biva malo uzdrman.
    Steta je sto zivot nije tako idealan kako ga zamisljas, ali ko zna ....sve je pitanje karme. Ja ti svakako zelim svaku srecu.

Učlanjen
    29.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    60

Pa hvala ti.. ali ja ne zamisljam da je sve tako idealno kako ti se mozda cini. Naprotiv.. teski sam pesimista po pitanju medjuljudskih odnosa.. i pre mogu da zamislim da nemam ono sto sam opisala nego da imam.. ali to ne znaci da mogu da ne zelim..

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Cuvaj se ti , ti si laki materjal za farbanje....
    Tebi treba dobrodusan covek, koga ne znas da ti od starta ostavi dobar utisak , a ne da ti otvara vidike i da se preispitujes pored njega....
    Preispitivanje nije pozeljno zeni u vezi, odmah oseti nesigurnost....

Veoma poznat Jennifer Jennin (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    366

Mislim da život od, nekad nepopravljivih sanjara, često napravi surove realiste.
    U svemu, pa i po pitanju ljubavi, tj. poimanja ljubavi.

Ako sanjar ima sreće, onda i doživi i proživi svoj san o ljubavi.

Ako nema, onda gurne u ćoše svoje sanjarije,i ako ima dovoljno snage, živi kao srećna osoba, srećna zbog opipljivih, realnih stvari i samo s vremena na vrijeme proviri u ono ćoše da se sjeti kakav sanjar je nekad bila.Osjeti žalost zbog gubitka toga dijela sebe, ali gura dalje, svjesna da povratka nazad nema.
    Carpe diem

Učlanjen
    29.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    60

Nisi u pravu za to prvo.. mada bi i meni mozda bilo lakse da jesi.. pogotovo jer nisam zaljubljive prirode.. a za "od starta" si u pravu.. jer i otpadaju na samom startu.. zato sto izvode.. a onda izgubim interesovanje.. ako ga je uopste i bilo..

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

vau, patče, esi čito junga i psihologiju braka..?? (

Veoma poznat yioim (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    181

TP delujes kao momak na ivici nervnog sloma
    nijednu temu do sada nisam razumeo sta patak zeli da kaze ! ! !

da li sam ja glup ili ti "sizofren" ?

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

znam da je šala, ali molim vas, bez uvreda...

Domaćin
    Učlanjen
    09.10.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ono sto ljubav trazi je da budes svoj.To je jedini "uslov" ljubavi.
    Sta znaci dajem sve za ljubav?
    Ljubav nije kupoprodajni ugovor.
    Ljubav izmedju muskarca i zene jeste i strast i postovanje,poverenje,tolerancija,razumevanje,uvaza vanje,nenametanje,ponekad i gruba rec,prijateljstvo.Dva bica,dve individue,ali tim.Ponistiti sebe zbog drugog nije ljubav.To je nezrelost,to je supstitut ljubavi.
    Ljubav je kad volimo drugog,a ne gubimo sebe.
    Da li strast nestaje u takvom odnosu? Ne.Jer uvek ce jedno drugom biti izazov,stimulans,podrska.

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Dajem ljubav za sve ostalo u braku mislim na: kola,kuću,vikendicu,jahtu,letovanja,zimovanja, safari, kockarnice,konje vrane,salaše
    Da pojasnim: Pristajem na brak bez ljubavi sa ružnom i zlom ženom koja me uz to i vara u zamenu za ovo gore pobrojano.

p.s. imao sam već jedan takav brak samo nisam imao navedene pogodnosti
    Poslednji put ažurirao/la antoniusss : 05.02.2009. u 11:36

Domaćin
    Učlanjen
    09.10.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ti si u stvari romantican....

Iskusan gost 79626 (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Možeš dati sve za ljubav i izgubiti malo sebe, ali to je i normalno, jer je veza ustvari i prilagođavanje, kompromis. Ali ako izgubiš sebe malo više nego što možeš da podneseš, odnda pukneš. E, to nije onda fer ni prema osobi kojoj ste se prilagodili. Svako mora sam da proceni šta može, a šta ne...
    I onda dođeš u situaciju da ti neko kaže kako ne može više da guta i trpi vaše neslaganje u karakteru, ili slično. A ti si mislio da je sve ok.

Ja se fokusiram na bitne stvari i trudim se da ne tražim previše. Ali onda krenem da vojujem neke male borbe, pokušavam da promenim neke sitnice... pa se zapitam, možda su u pravu oni što u startu traže da se sve poklopi.

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Mnogo ljudi se razumljivo uklopi u ovakav pogled na menjanje sebe....na kompromisno dajem-dajes...
    Onda odustanu od necega sto im kao zivucem stvoru nije bitno...a ostanu na materjalnom najvise, jer im je to kao zivucem stvoru najbitnije....pa onda idu izgradjenosti, pa tek onda interesovanja....

To je u redu iz ugla veze, i naravno da je jung i from (mada mi se ne svidjaju zbog pristupa psihologa u praksi, tj daj da priblizavamo ljude u problemu, a ne rade ono babsko , hajde da vidimo sta moze dovesti do problema pre nego sto se javi , i delimicno upravo njihove teorije i dovode do potiranja babskih mudrosti i stvaranja ovoliko razvoda) tu na svom mestu i polju...

Ono sto ja primecujem je da u odbacenim stvarima ima itekako puno onoga sto cini tu osobu, upravo jedinstvenosti kao pojedinca, a u prihvatanom kompromisu ima mnogo vise zajednickog sa drustvom...
    Tako se kroz ljubav ustvari vrsi konformacija i mediokritetizacija neslucenih razmera....
    I kad dodam procenu sta promeniti i od cega odstupiti , gde dosta utice nasa procena sta je normalno , tj drustveno pogodno i prihvatljivo , eto jos jedne mediokritetizacije....

Zatim sabiranje dva entiteta i trazenja zajednickog sadrzaoca je takodje mediokritetizacija....

I posle svega dobijamo suprotno od evolucije koja forsira ispunjenu razlicitost, samo na pojavnom i mentalnom nivou...
    ------------------------------------
    Ovo je normalno , nemojte da shvatite da ja mislim da ljudi trebaju da ostanu egocentrici u vezi, jer to onda i nije veza vec partnerski odnos....
    Moj ugao samo kaze da je lakse da se mediokritetizuje proces poravnjanja , tj trazenja kompromisa, od toga da se izgradi jedinstven sistem obostranog odrzanja individualnosti, ali koja nije egocentrizam.
    Ovo nije moguce u mnogo slucajeva, ali negde je moguce...

Takodje zene vise promene sebe ka mediokritetskom tumacenju i ponasanju zena....tako da individualac zena , sa stvaranjem kompromisa postaje "Lisa" zena, "prakticna zena" zena itd...
    To cuveno njihovo dolazenje pod IN i lakse , a drustveno valorizovano , pogodno za kasnije demagogije (posledica vekovne pozicije i igre mediokritetskog strpkanja iz pozicije nemocnice)...

Vidite , ja ovu temu shvatam ne kao problem koji ce imati apsolutno resenje , kao frustraciju koju treba odstraniti, vec kao temu koja jasnije pokazuje ono sto je inace nevidljivo, a recimo da mora da ostane gubitak ili frustracija....

Cesto primetim da se autorka emisije koja se bavi prilicno jakim temama, odjednom pretvori u Lisa autorku kad se zaljubi u nekog, narocito u hedonistu, i onda emisije poprime takodje ljudski ili malo vise "ljudski" oblik....ali izgube od one visprenosti i dubine, i postanu emotivne i srecne, a ne duboke i kroz tu dubinu emotivno sretne....
    Odraz licnog emotivnog stanja na sopstvenu aktivnost je takodje normalna stvar, niko ni od toga ne bezi....
    Samo sto su neke nase aktivnosti potpuno ubijene tim , a druge , mediokritetske su gotovo nedodirnute sa tim....(ovde ispada nova teza , da je mediokritet najvise zasluzan emotivnostima za svoje mediokritetsko povrsno , alavo, nekoncentrisano , prizemno razmisljanje.....tj da nas emocija cini animalnim i na nivou zivotinje , a ne na nivou coveka iako nam se tada cini da smo najvise ljudi, ili smo tada najvise zene,sto moze da se shvati i pohvalno i pogrdno po zene)

Ova tema nije kao sto vecina voli , da od vas ucini dragu Savetu, vec da oslika vase misljenje i shvatanje o temi, a ne sud, presudu i bestbuy resenje nekog agenta prodaje....

Slične teme

1. DAJEM REC
    Autor opanak u forumu Politika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.03.2008., 19:30
  2. DAJEM REČ !
    Autor JEHOVA u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 05.10.2006., 09:16
  3. Dajem FREE SMS!
    Autor Prodigy Freak u forumu Mobilna telefonija