MCI x1300 graficka. Vasa procena.

Sad više nisam siguran šta kupujem. Meni treba za to, film muzika, neku igru malo lakšu itsl, ništa od ovih novih poput novog gta. Strategije možda neke stare. Kupujem ali neznam koliko vredi, polovna je, a čini mi se da nije msi, vec da je RADEON, izgleda baš ovako
v2614032main2mr7.jpg
samo što nema ovu nalepnicu pa nisam siguran.... Pomoć. Cena i za msi i za radeon (ati), kao i sposobnosti ili neko poredjenje sa nvidiom. Da izgleda ovako, ali je AGP.
 
Hvala, ja bih je već sutra kupio. Pa otprilike 35-50 eura. I ja sam sad guglao i vidim da nevredi. Kaži...

Da ne bih reklamirao nikog jer nemam nista sa tim...sad sam malo trazio po oglasima...ima jako dobrih kartica...

sve zavisi sta ti hoces sa garancijom ili bez..smeta li ti da je starija koju god itd...


npr za 35e momak nudi ati 1950 pro karticu koja je u svoje vreme bila zver a daleko je za 9 klasa bolja od x1300 sto si hteo...

ili npr da uzmes novu sa garancijom 3650....ona je malo sporija al novo je novo...imas hd i video encoding...za filmove i ostalo super u odnosu na ove ostale ali sporija....


isto sam video 7900 gs..on je u klasi 1950 bio ...extra karta...

pokusaj da nadjes mislim da moze da se nadje 7950 GT ...imao sam tu kartu, to je bila zver od kartice, sa njom sam cak i novi crysis igrao odlicno sa medium i high detaljima !!!
mislim da ona moze da se nadje za 50-ak e...ako ne usmes trazi 7900 GT..to je malo slabiji brat ove karte.

ako ne nadjes ni to...onda imas novije..8-mu seriju..za 50ak e mozes naci 8600 GTS ...dobra karta, al je sporija od 7950...u rangu sporijeg brata (GS )

p.s. mada sad kad razmislim...50e dajes za polovno..imas bre za 90-100e 9600 gt ili gso novo sa garancijom...sa kojima ce ti sve i novije igre raditi.....sad ne znam kakav ti je ostatak kompe ali ako je ok onda bi ti ovo preporucio i onda si miran par godina za tvoje potrebe.
 
Poslednja izmena:
Ostatak kompa jedva živi, a i ostaje sestri koja je osmi razred. Ja se selim pa ću sebi da kombinujem novu zver. Hvala ovo za grafiku, potražiću već nešto u većem mestu. Najbolje je kad prijatelj pokuša da te odradi...hehehe

to za prijatelja strasno...jel ti on uvaljivao 1300 ? ...ako je takav komp onda uzmi nesto bilo sta za 30-ak e...npr 7600 i bice vise nego dovoljan a kad budes uzimao sebi raspitaj se prvo...


ajd uzdravlje ;)
 
Sad više nisam siguran šta kupujem. Meni treba za to, film muzika, neku igru malo lakšu itsl, ništa od ovih novih poput novog gta. Strategije možda neke stare. Kupujem ali neznam koliko vredi, polovna je, a čini mi se da nije msi, vec da je RADEON, izgleda baš ovako
v2614032main2mr7.jpg
samo što nema ovu nalepnicu pa nisam siguran.... Pomoć. Cena i za msi i za radeon (ati), kao i sposobnosti ili neko poredjenje sa nvidiom. Da izgleda ovako, ali je AGP.

Pitam se @The_fiery_one da li ti čitaš šta ti je on napisao? On za taj komp traži AGP karticu a ne pci-e.
 
Trebao si i da napišeš da su te karte inače u AGP izvedbi duplo skuplje od istih u PCI-E slotovima. Inače gledao sam kako se kreću cene gore pomenute x1300 i one su od 46$ pa naviše od običnih do nekih nabudženih sa 256 ddr2 memorijom i 128 bitnim interfejsom koje koštaju i po više od 100$. I
Što se tiče grafičke slažem se da je zastarela ali je daleko od toga da ne bi mogla pokretati igrice , pa samo primera radi : integrisani primerak grafičke kartice x1200 na matičnoj ploči gigabyte MA69VM-S2 , sa sempronom od 2800+ i 512 rama je bez problema pokretao COD4 i obezbeđivao igrivost na rezoluciji od 1024*768 bez štucanja ovo je ipak jača grafička od toga. Nažalost agp je sve manje ali tu i tamo izađe neki extremnni primerak kao OVAJ recimo
 
Trebao si i da napišeš da su te karte inače u AGP izvedbi duplo skuplje od istih u PCI-E slotovima. Inače gledao sam kako se kreću cene gore pomenute x1300 i one su od 46$ pa naviše od običnih do nekih nabudženih sa 256 ddr2 memorijom i 128 bitnim interfejsom koje koštaju i po više od 100$. I
Što se tiče grafičke slažem se da je zastarela ali je daleko od toga da ne bi mogla pokretati igrice , pa samo primera radi : integrisani primerak grafičke kartice x1200 na matičnoj ploči gigabyte MA69VM-S2 , sa sempronom od 2800+ i 512 rama je bez problema pokretao COD4 i obezbeđivao igrivost na rezoluciji od 1024*768 bez štucanja ovo je ipak jača grafička od toga. Nažalost agp je sve manje ali tu i tamo izađe neki extremnni primerak kao OVAJ recimo

Brate AJDE OLADI sa googlom........ti meni pricas sad neke cene u dolarima sta imam ja ili ovaj momak sa tim ? Sta me zabole kolika je cena na zapadu ili ne znam gde ?

Da apsolutno je tacno da su skuplje agp u odnosu na pci-E varijante ALI nove , mi ovde pricamo o agp polovnim kartama a pogledaj oglas imas ih na milione za 30e u agp, mozes naci sta hoces na P* ***erzi ili Ha** ****sima.

Znam sta pricam i to odlicno.
 
Ti viđaš duhove? Ko pomenu google?
Primer koji sam naveo sam Ja imao pre godinu dana i to je 100% tačno!
Evo malopre obiđoh Pc Berzu , sve grafičke su u PCI-E varijanti od 15 evra pa naviše , najjeftiniji AGP koji sam video je GF FX5200 i čova je tražio 15 evra , a sledeći je Ati 9550 već bio 25 evra polovan , pa nisu ni ovde ljudi sisali vesla . tako da ona konstatacija u "izrađivanju" prijatelja ne stoji , na kraju će lik motati prijatelja da mu to proda po toj ceni.
Pff...
 
Ti viđaš duhove? Ko pomenu google?
Primer koji sam naveo sam Ja imao pre godinu dana i to je 100% tačno!
Evo malopre obiđoh Pc Berzu , sve grafičke su u PCI-E varijanti od 15 evra pa naviše , najjeftiniji AGP koji sam video je GF FX5200 i čova je tražio 15 evra , a sledeći je Ati 9550 već bio 25 evra polovan , pa nisu ni ovde ljudi sisali vesla . tako da ona konstatacija u "izrađivanju" prijatelja ne stoji , na kraju će lik motati prijatelja da mu to proda po toj ceni.
Pff...

Ma brate ne dizi frku toliko. Znam da ne vredi te pare, ali ovde gde ja zivim vredi, jer je tesko naci agp, a dok dodjem do neke koja vredi tih para potrosicu za prevoz. Znaci nije problem, problem je sto jos pet kupaca ceka na tu graficku i sto ce sigurno dati te pare. Vredi iznad deset evra, ali sigurno manje od 35 itsl. Nova ati radeon 1650 kosta negde oko 47 eura pa ti vidi brate.
 

Back
Top