simano moj komplet

BATA MICKO

Početnik
Poruka
6
Pozdrav ribolovcima,dobio sam na poklon komplet stap diaflash ex 3m. akc.50-100 gr. i masinicu twin power 4000f. U varalicarenju sam pocetnik pa me zanima da li je ovaj komplet dobar za dzigovanje i voblere.Neke kolege mi savetuju da zamenim stap diaflash, zato sto je brz i jak za speed master 3m. akc.50-100 kakvo je vase misljenje o mom kompletu i o ovoj zameni.Unapred hvala.
 
Poslednja izmena:
Stap koji je odlican i za dzigovanje i za voblere mislim da jos ne postoji,tako da Diaflash ima odlicno da radi dzizovanje a fino da odradjuje voblerisanje,dok je kod Speedmastera slicno samo sto on nije nizasta konkretno,dodje tetka za sve a majstor nizasta!
Bolje da zadrzis Diaflash i da uglavnom dzizujes,isplativije ti je (prosecan silikonac je 20 kinti i 10-15 kinti za glavu sa udicom,voblera vise i nema ispod 350-400 kinti,domacih,tako da je odnos 10:1 u lovi pri svakom kidanju),a i lovnija je ta varijanta za smudja i soma,pa cak i za stuku ako koristis sedove,a taj TP4000F je jedna teska ali kvalitetna cigla,kazu bolji od novijih modela,a krece se oko 100-tke polovan,tako da zahvali onom ko ti je poklonio komplet od nekih 170-ak eura,i uzivaj u njemu,to je pravi komplet za Dunav i Savu! ;)
P.S.Dobio si stap vrsne akcije,mislim da su takvi svi Diaflash-i,kao i Antaresi (ja konkretno imam AX300MH 15-40gr a mlatio sam i onaj prvi model 300H 20-50gr pa znam kakvi su),a tezina bacanja mu je 50-100gr (realno je pre 50-60 gramac),pocni i ti a i ostali da pravite razliku izmedju toga!
Pozdrav :cool:
 
Poslednja izmena:

Back
Top