razocarenje....

neizreciva

Buduća legenda
Poruka
34.116
Da li ste bili u situaciji da o nekom sa kim ste bliski i koga postujete saznate da ima jednu vrlo-vrlo losu osobinu....i da li je to uticalo da potpuno promenite misljenje o toj osobi i da prekinete bliskost ili ste uspeli da je prihvatite takvu kakva jeste, jer ta osobina nije uticala na vas odnos.....:roll:
 
sve je oprosteno osim ako je narkomancina.
a i ta "osobina" se primeti u razvoju.
ljude prihvatam sa vrlinama i manama, ali narkoman je boles' ne mana !

ko te je bre zeno sad opicio po emocijama?

:lol: pa niko, i nije me nesto dotaklo....
izgleda da sam i ja previse o-google woman i ne trzam se preterano....mada, to te dovede u situaciju da postajes beskarakteran...kao svako ti dobar.....bljuc
 
Poslednja izmena:
Da li ste bili u situaciji da o nekom sa kim ste bliski i koga postujete saznate da ima jednu vrlo-vrlo losu osobinu....i da li je to uticalo da potpuno promenite misljenje o toj osobi i da prekinete bliskost ili ste uspeli da je prihvatite takvu kakva jeste, jer ta osobina nije uticala na vas odnos.....:roll:

tako nesto uvek moze da se desi, ali vremenom naucis da napravis selekciju, tako da se ne razocaras....bar ne mnogo...ja sam pobornik teorije da se ljudi menjaju, kao i toga da brzo zivimo, te ne sagledamo "lose osobine"...treba nekako napraviti odbrambeni mehanizam za takve ljude i situacije, jer necije "lose osobine" mogu negativno da uticu na svaciji zivot, pa i na tvoj...:think:
 
Da li ste bili u situaciji da o nekom sa kim ste bliski i koga postujete saznate da ima jednu vrlo-vrlo losu osobinu....i da li je to uticalo da potpuno promenite misljenje o toj osobi i da prekinete bliskost ili ste uspeli da je prihvatite takvu kakva jeste, jer ta osobina nije uticala na vas odnos.....:roll:

pa, nisam imala takvo iskustvo, ali ukoliko bih otkrila da neko meni blizak ima "vrlo, vrlo loshu osobinu" tipa navuceni je narkoman, alkos, kockar, serijski ubica, promenila bih misljenje sigurno, jer se, iskreno, gadim ljudi koji ne mogu da kontrolisu svoju, ajd' da je nazovem "mracnu stranu" mada je termin neadekvatan....te stvari bi kad-tad neminovno uticale i na nas odnos...e, sad, ako mu je losa osobina da se npr. ponekad trljne o zgodne zene u prevozu, a mene ne spopada na taj nacin, a inache mi je OK, onda verovatno ne bih prekidala odnos, samo bih ga uputila na svog psihijatra....
 
ne...nije mi se desavalo tako nesto.
druzim se sa ljudima koji mi odgovaraju kao osobe...
koje cenim i postujem kao ljude.
kad kod nekog, s' kim sam tek pocela da se druzim
primetim osobine koje me nerviraju, na pr. zavist, tvrdicluk, isfoliranost...
tu se i zavrsava nase druzenje,
jer ne mislim da mogu sa takvim ljudima da ostvarim iskren, prijateljski odnos.
sto se bliskih prijatelja tice, njih sam vec prihvatila onakvim kakvi jesu
kao i oni mene, uostalom...
i ne znam...mozda bih i mogla da se razocaram u nekog od njih,
ali bi to trebalo da bude bas nesto krupno, preko cega ne bih mogla da predjem.
 
Da li ste bili u situaciji da o nekom sa kim ste bliski i koga postujete saznate da ima jednu vrlo-vrlo losu osobinu....i da li je to uticalo da potpuno promenite misljenje o toj osobi i da prekinete bliskost ili ste uspeli da je prihvatite takvu kakva jeste, jer ta osobina nije uticala na vas odnos.....:roll:

Misliš ako saznam da diluje drogu i oružje....pljačka banke..siluje žene ...ili ubija za pare....?:roll:
 
moralistati
sto se toliko unosite u sve
bas sinoc pricam sa drugaricom
sto vise zivim i upoznajem ljude
shvatam koliko su nepodnosljivo dosadni
i prematori
preozbiljni
sto bi moralisali uopste, a posebno ako te ne dotice
zasto ne moze opusteno lagano i povrsno
ne povrsno povrsno kako to ljudi zamisljaju da znaci
nego lagano uz rispekt onoga drugog bica preko puta tebe
da li nam ostaje vremena i koliko da sebe pregledamo ispitamo i izmoralisemo
ako toliko vremena provedemo posmatrajuci i analizirajuci druge
i zasto sve toliko tesko
sa toliko neke muke
gledati
zasto traziti da li neko je potpun i da li nije zadovoljan
pa ni bil geits verovatno nije sasvim srecan i zadovoljan covek
covek je
ali primecujem
da ljudi samo gledaju gde ces da pokleknes
gde ces da pokazes slabost
samo da slucajno ne pomisle da si srecan kakav god da si
poraztugu nesrecu mogu da i oproste
ali radost osmeh ljubav
e to ne mogu
kao ni lepotu pamet ili mogucnost da izneses teret
i sve ukalupljuju
i zele da unize
u svemu traze mizeriju
nedostatak
i grupisu se u copore
ne daj sluchaju da si malo drugaciji, da drugacije opstajes
a tek ako mozes sam
to je nedopustivo
eto ja o tome nekada razmisljam izmedju ostalog
 
Sad ozbiljno.....čisto sumnjam da bi "srećno živela do kraja života" sa nekim ko je patološki lažov, prevarant, rasista, pati od neizlečive boleštine zvane "Srbi su nebeski narod...svi ostali su....", šovinista i Edipovac....
Opisah 80% muškog stanovništva od 25 do 45....:think:
 

Back
Top