SYLP-besplatna jednomesecna razmena ucenika sa SAD

vule993

Početnik
Poruka
23
SYLP je progam razmena sa SAD, namenjen srednjoškolcima i odraslim koji su aktivni u radu sa mladima i sprovodi se u saradnji World Learning-a iz Vašingtona i Građanskih inicijativa. Program je finansijski podržan od strane Odeljenja za obrazovanje i kulturu U.S. State Department-a, a sprovodi se u saradnji sa Ambasadom SAD u Beogradu (Public Affairs Section).

Partneri na projektu su Kancelarije za mlade Obrenovca, Loznice, Zaječara, Prijepolja, Kuršumlije i Blaca.

Cilj ove intenzivne razmene jeste osnaživanje mladih za aktivno učešće u životu svoje zajednice. Pored priprema za posetu SAD i samog putovanja, SYLP podrazumeva i nadovezujuće aktvinosti mladih u zajednicama, pri Kancelariji za mlade, školama ili kroz neformalno organizovanje. www.gradjanske.org


ima li nekog ko se prijavio za ovu godinu..?
ili nekog ko je vec bio ranijih godina..?
 
Ma maaaaarš :lol:

@namdžarasta
nije zez, samo ne znam da l' je fora da idu srednjoškolci samo iz onih nabrojanih gradova... pogledaj na sajtu. Moj najbolji drug je išao 2004. na mesec dana, tad su bili Sombor, BG, Bujanovac, Preševo i još dva grada valjda... Ja sam se prijavila te godine ali nisu me primili, nisu primili nikog ko je bio prvi razred iako smo bili obuhvaćeni konkursom... sećam se da je trebalo da se ispunjavaju neke silne prijave, da damo preporuku dva profesora, i pišemo esej na jednu od ponuđenih tema... to u prvom krugu, a ko prođe - intervju... njih je iz Sombora petoro otišlo.
 
Ma maaaaarš :lol:

@namdžarasta
nije zez, samo ne znam da l' je fora da idu srednjoškolci samo iz onih nabrojanih gradova... pogledaj na sajtu. Moj najbolji drug je išao 2004. na mesec dana, tad su bili Sombor, BG, Bujanovac, Preševo i još dva grada valjda... Ja sam se prijavila te godine ali nisu me primili, nisu primili nikog ko je bio prvi razred iako smo bili obuhvaćeni konkursom... sećam se da je trebalo da se ispunjavaju neke silne prijave, da damo preporuku dva profesora, i pišemo esej na jednu od ponuđenih tema... to u prvom krugu, a ko prođe - intervju... njih je iz Sombora petoro otišlo.

tacno..:D
ja osmog imam intervju, da ne znas mozda o cemu se tu radi..?:D
 

Back
Top