Zasto...

Dijenek

Elita
Poruka
22.033
su zene uglavnom nesigurne u svoju lepotu i uvek primecuju svoje (relativne) nedostatke, a muskarci, s druge strane, uvek konsatatuju svoje prednosti negirajuci cesto i objektivne nedostatke?

Danas sam, sticajem okolnosti, jednoj prelepoj zeni rekao da je lepa, a nju je to zacudilo kao da sam joj rekao da ima trecu ruku na ledjima...
Pritom, nisam ni flertovao niti je muvao...
Samo sam konstatovao stvarnost takvu kakva jeste...
 
Poslednja izmena:
Zena je sigurna u sebe, ne kad misli da je savrsena, nego kad je svesna svojih mana i kvaliteta (i tu ne mislim samo na fiziku) i kad nema nerealna ocekivanja od okoline.
A tu tvoju, verovatno si isprepadao izjavom, zena se iznenadila ili jednostavno nije navikla da joj udeljuju komplimente.
 
su zene uglavnom nesigurne u svoju lepotu i uvek primecuju svoje (relativne) nedostatke, a muskarci, s druge strane, uvek konsatatuju svoje prednosti negirajuci cesto i objektivne nedostatke?

Danas sam, sticajem okolnosti, jednoj prelepoj zeni rekao da je lepa, a nju je to zacudilo kao da sam joj rekao da ima trecu ruku na ledjima...
Pritom, nisam ni flertovao niti je muvao...
Samo sam konstatovao stvarnost takvu kakva jeste...

Pa ne znam,muskarci su kao zivotinje,uvijek zele biti bolji,jaci,brzi,mislim vecin,takvo vidim barem iz mog nekog drustva :)! A dok uzmem sebe npr.ma boli me,samo da sam sretan nista mi drugo nije vazno niti se isticem samo zelim da zivim lagano bez opterecenja...

A zene,zene neka ne moraju one biti svjesne svoje ljepote,tu smo mi da im kazemo....:)
 
Svi valjda tezimo prema nekoj savrsenosti,pa u vezi s tim se i kritikuju neki nedostaci u izgledu...treba voleti sebe i teziti ka maximumu,a pritom ne kukati i rasipati kompleks nize vresnosti.Sto ce znaciti da ta lepotica ima zesci kompleks nize vrednosti.Koji sam ja filozof :D
 
Imam jednu drugaricu koja je prelepa devojka,atraktivna,ali toliko nesigurna da me iznenadi svaki put svojim tripovima.
Ne mozes ti nju ubediti da je lepa,kakve one traume ima,ne znam,nije mi jasna.
I stalno je sa nekim kretenima,kao da misli da ne zasluzuje bolje.
 
Najčudnije je što ružnije devojke često imaju sigurniji stav, svesnije su mana i vrlina i pre ćeš da ih vidiš u centru pažnje i kako ističu mane,
npr. ako su punije, nose usko i sl., dok se lepše često više sakrivaju.
 
Lepota a pogotovo sigurnost u sebe su povezani sa unutrasnjim nekim nemirima..
Reakcija na komplimente i pozitivne komentare odrazava samo tu nesigurnost i potspesuje sumnju. Nesigurne osobe cak i kad im udelite kompliment ne mogu prosto da veruju u njega vec se i dalje prispituju ;)
Prosto iz njih sija ta neka negativa.. Dok osobe koje vam uz siroki osmeh odgovore sa "Hvala!" i vidite da je to iskreno po meni svojom vedrinom potspesuju svoji lepotu. Naravno tu je i ona kategorija kompleksasha i sujetnih osoba koja ce odgovoriti sa "Znam!" sto je po meni prvo nepristojno i odraz nekulture , a drugo maska i prekrivanje tih nesigurnosti, lazno samopouzdanje i cesto jako zeljeno.. Samo to je losa gluma ;)
 
lepim ženama se dešava da ne dobijaju potvrdu od okoline da su prelepe
(na primer, ljubomora, ili nemaju previše ljudi koji bi im to rekli
ili se ne postavljaju kao otvorene za komplimente)
tako da delimično (osim kad se pogledaju u ogledalo) nisu svesne da su takve kakve su...
i onda ih taj kompliment šokira obviooo

ili su možda iz ružnog pačeta izrasle u lepoticu
ali još uvek vuku kompleksaške repove za sobom..
 
Pa treba reći nekome da je lep, čisto drugarski je potapšati po ramenu i uliti samopouzdanje... jer realno, nema univerzalno lepih ljudi, a ako se meni nešto ne sviđa ne znači da se ne sviđa nekom drugom. : )

E, sad... u ovom Dijenekovom slučaju...

Ja nešto mislim da je on prišao potpuno nepoznatoj ženi na ulici u rekao joj da je lepa, ali dobro, ne znamo sve detalje priče... rajt?

Demn rajt!
 
ma sve je to u glavi i nema pravila.
ne mislim da se ruznjikave po pravilu vise eksponiraju, moja iskustva su drugacija.
evo sta sam ja videla:
lepe devojke su uglavnom toga svesne i koriste to.
ruznjikave...kako koja - neke se eksponiraju, jer imaju jako samopouzdanje.
neke ... ne.
neke lepe devojke...isto ne.

i zato sticem utisak da to samopouzdanje i ne zavisi previse od objektivne lepote, vec od nase mogucnosti da spoznamo svoju licnost.

znaci, ne slazem se da lepe devojke po pravilu ne vide koliko su lepe.
 
e pa ja sam svesna da sam lepa..samo mi to nije na merilu vrednosti nesto ..blah
elem tesko bi mi bilo realno da sad odjednom postanem ruzna
al sto bi bio kompliment kako si ti divna osoba :mrgreen:
 
m htedoh reci da kompliment te vrste ne mora uvek izazvati enormno odusevljenje iz xy razloga
nisam prebacila loptu na unutrasnju lepotu,niti rekla da je fizicka nevazna...vise sam se sprdala..mislim ko bi meni rekao da sam divna osoba kad sam sto bi rekla parka "vrcavo bezobrazna" :mrgreen: :lol:
 
su zene uglavnom nesigurne u svoju lepotu i uvek primecuju svoje (relativne) nedostatke, a muskarci, s druge strane, uvek konsatatuju svoje prednosti negirajuci cesto i objektivne nedostatke?...

Uf, to ti je teško pojasniti...
Ja sebe smatram sasvim običnom, recimo...
realno, znam i svoje mane i "adute", i mislim da mi ne nedostaje samopouzdanja,
ali se iznenadim kad mi neko uputi kompliment, i ne znam baš odreagovati u tom trenutku,
i nekad mi je baš neprijatno zbog toga... :neutral:
Ne znam da li je to nesigurnost, ali meni se čini da ima jednako mnogo muškaraca koji ne ističu svoje prednosti,
i koji su (po toj logici) nesigurni. Ne'm pojma. :confused:
 
Poslednja izmena:

Back
Top