Da li prevara može biti i fizička i psihička?

He Who Cares

Aktivan član
Poruka
1.798
Karakteristična je za sve narode i kulture, pa čak i bogove. Grčke pogotovo, jer sve što je ljudsko njima nije bilo strano, pa je tako i sa vanbračnim avanturama. Tumači antičkih knjiga potvrđuju da je takve sklonosti imala upravo lepa i zavodljiva Afrodita. Svemoćni Zevs joj je za supruga podario svog hromog i ne tako dopadljivog sina Hefesta, boga vulkana, vatre i kovačke veštine. Afrodita se spanđala sa nabildovanim i lepo građenim Aresom, bogom rata, pa je muž rogonja - Hefest tobože otišao na „službeni put” i uz pomoć lukavstva uhvatio u prevari svoju lepu i božanstvenu suprugu.

Kako će se neka osoba ponašati u braku zavisi od mnogih faktora. Između ostalog i od shvatanja braka kao institucije, od strukture ličnosti, njenog vaspitanja, mikro i makro okruženja, obrazovanja, a pre svega od primarne porodice. Dr Savo Bojović, androlog, seksolog i ginekolog, bogatog iskustva u lečenju neplodnosti, pozabavio se ne samo vanbračnim, već i predbračnim i bračnim vezama i utvrdio da su „geni suštinska poruka života predaka” i da „nauka ovih dana pokazuje da je vernost u braku genski determinisana”.

Da li je prevara nasledna?

„Postoji genska koncentracija hormona koja praktično vlada organizmom, ali je bitan i uticaj vaspitanja, društvene sredine i obrazovanja. Ako je žena nasledila veliku koncentraciju hormona onda su i njene potrebe za dominacijom i ekspanzijom u društvu evidentne. To se jednostavno nasleđuje”, kaže za „Lepotu i zdravlje” dr Bojović. On navodi i da je pratio „znake zavođenja” pojedinaca u određenim porodicama i uverio se da su potpuno identični kod naslednika. Konkretno, ukoliko je otac veliki zavodnik, u večitoj potrazi za avanturom, verovatno je da će njegov sin, kome je otac uzor, imati takvo ponašanje. Takođe je prisutan i uticaj identifikacije i nesvesne imitacije, što se kasnije pretvara u rivalstvo. Naravno, uvek postoje i izuzeci i mogućnost da sinovi postanu sušta suprotnost svojim očevima.

Kod nas se muško neverstvo smatra prednošću, a ne manom, mada je velika istina da žena u braku ne voli muža - preljubnika, ali nije voljna ni da se uda za mutavka i previše mirnog muškarca. Privlače ih muškarci sa ugrađenim mehanizmom osvajanja, šarmeri, i sa takvima češće ulaze u brak. Tek kasnije shvataju da postaju domaćice i „zatočenice u kući”, a on i dalje ostaje šarmer i osvajač van kuće.

„Ako su muškarci neverniji od žena, postavlja se pitanje s kim oni to varaju svoje žene?”, pitaju se muškarci.

Verodostojnih naučnih potvrda o „preljubničkom genu” nema. Izvesno je, međutim, da velika većina žena ne može da uđe u seksualnu vezu ako ne prorade emocije. Taj fenomen postoji i kod muškaraca, ali je ređi. Profesor Bojović opet navodi da je kod muškaraca i zbog građe polnih organa seksualni nagon veći nego kod žena. Otuda muškarac i ne mora da raguje emotivno da bi imao seksualni odnos, dok većina žena mora.

Da li prevara može biti i fizička i psihička? Sta mislite?Da li ste prevareni?Ili ste vi taj koji vara?
 
. To se jednostavno nasleđuje”, kaže za „Lepotu i zdravlje” dr Bojović. On navodi i da je pratio „znake zavođenja” pojedinaca u određenim porodicama i uverio se da su potpuno identični kod naslednika. Konkretno, ukoliko je otac veliki zavodnik, u večitoj potrazi za avanturom, verovatno je da će njegov sin, kome je otac uzor, imati takvo ponašanje. Takođe je prisutan i uticaj identifikacije i nesvesne imitacije, što se kasnije pretvara u rivalstvo. Naravno, uvek postoje i izuzeci i mogućnost da sinovi postanu sušta suprotnost svojim očevima.

Zar nisu cerke na oceve obicno?
 
Kazu da je prevara kao i mnoge druge stvari zapisana u genima..
Postujem naucnike, al' ljudi su svesna bica, od zivotinja nas razlikuje mogucnos kontrole nagona i instikta, tako da mislim da to nema toliko veze ;)
Teza mi je 'fizicka' prevara, al' ona bude i prodje, preboli se mozda cak . Ova 'psihicka' moze trajati mnogo duse i samo je osecas kao da nesto nije u redu , sto je mnogo opasnije po jedan odnos....
 
Savo Bojovic i Jovo Tosevski imaju sopstvene teorije i stavove u kojima ima dosta istine.
Ne mozemo tvrditi da su laici, jer to svakako nisu, pa ostaje da svako proceni koliko su im stavovi realni i odrazavaju starnu sustinu musko-zenskih odnosa, a koliko tu ima komercijalnog interesa.
Ehh Jovo ima odlicnu teoriju o musko-zenskoj interpolnoj 'borbi' koju podrzavam i volim da isticem zbog koje me mnogi ne mogu odmah prihvatiti po forumima, ali ljudi citajte Tosevskog mnoge stvari ce vam biti jasne u musko-zenskim odnosima :)
 
uvek prevaren jos od samog pocetka uvek k'o dete iz Somalije
ne razumem sta imam s tim talentom koji mi ne treba i da me jos neko pluje a ne poznaje me !?!??
druga stvar ,to nisam trazio dobio sam i muci me a najvise women sta imam od njih ..nikad me nisu inter. ,prave srany,nikakve majke,..sve najgore.imaju debile za drugove ..mira nemam,troskovi ,gasovi ..sta ??da ne budem sam najvise cu se boriti za toO da ostanem sam u nekoj vukojebini gde me niko nece pronaci jer ne zelim bilokakav kontakt sa losim osobama i dobrim pa da im dugujem uslugu
 
genetika je keva

diablo.gif
 
Preljubnicki gen :confused:

Ne verujem da deca roditelja koji su varali u braku,imaju tu istu sklonost.

Takođe je prisutan i uticaj identifikacije i nesvesne imitacije, što se kasnije pretvara u rivalstvo. Naravno, uvek postoje i izuzeci i mogućnost da sinovi postanu sušta suprotnost svojim očevima.
Ovo vazi za dosta oblika ponasanja,kod dece alkoholicara,nasilnika...ali ja mislim da je to ipak imitacija a ne genetika.
Ili se javlja imitacija ili otpor,u smislu bas te suste suprotnosti.
 

Back
Top