Grupa mladića pucala u autobusu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako znaš nekog takvog sudiju, ti napiši krivičnu prijavu, niko te ne sprečava, a kad to ovde kažeš ispadne smešno, osim laicima.
Ne pričaj gluposti.Pa onog lika što je ubio Zablaćanskog su osudili na godinu dana.A vozio je pijan i 130 na sat.Napiši ti prijavu korumpiranoj vlasti protiv korumpiranih sudija pa mi kaži šta si uradio ako se više pojaviš na forumu.:sanke:
 
Ne pričaj gluposti.Pa onog lika što je ubio Zablaćanskog su osudili na godinu dana.A vozio je pijan i 130 na sat.Napiši ti prijavu korumpiranoj vlasti protiv korumpiranih sudija pa mi kaži šta si uradio ako se više pojaviš na forumu.:sanke:

,,,, a, zanimljivo je da je i branilac optuženog najavio žalbu na presudu!!!!! :dash: Ne znam samo kako bi, po njemu, trebala glasiti presuda, kada je za to delo predviđena kazna od najmanje jedne godine... z:(
 
Ne pričaj gluposti.Pa onog lika što je ubio Zablaćanskog su osudili na godinu dana.A vozio je pijan i 130 na sat.Napiši ti prijavu korumpiranoj vlasti protiv korumpiranih sudija pa mi kaži šta si uradio ako se više pojaviš na forumu.:sanke:

Ne vidim kakve veze ima taj slučaj sa ovim, u svakom slučaju, kada si već pomenuo taj slučaj,
to što je dobio taj što je skrivio udes, je zakonski minimum za to delo,
i to nije pitanje korumpiranosti sudija, nego kaznene politike.

Ili, ako hoćeš, šire posmatrano, i pitanje samog zakona.(KZ)

Uopšte nije tema kaznena politika, nisam pristalica trenutne.

Jedan hint za tebe, krivičnu prijavu ne pišeš vlasti, čisto da znaš.
c010.gif


E a ovaj deo, kako kažeš : "ako se više pojaviš na forumu" :hahaha:
 
Poslednja izmena:
jedno pitanje mali off.. kakav covek to mora da bude pa da ga ni malo ne brine da li ce zbog njegovih suludih akcija doci do katastrofalnih reakcija??

Mogao je on da pogine, mogao je neki putnik u autobusu da pogine, moglo je dete na ulici da pogine od zalutalog metka itd..

Sta se desava nije mi jasno, gde je greska? U vaspitanju?
 
Može, samo ako se delo od strane tužioca kvalifikuje kao ubistvo...
a, mi odosmo malo van teme... Strašno je šta se sve dešava, ali ovo iz teme, to je.... nemam reči

Da malo preciziram, samo, samo ako se kvalifikuje kao teško ubistvo iz čl.114 Krivičnog zakonika,
a pošto je ostalo u pokušaju, onda gore navedenom članu treba dodati i čl.30 KZ
 
Poslednja izmena:
jedno pitanje mali off.. kakav covek to mora da bude pa da ga ni malo ne brine da li ce zbog njegovih suludih akcija doci do katastrofalnih reakcija??

Mogao je on da pogine, mogao je neki putnik u autobusu da pogine, moglo je dete na ulici da pogine od zalutalog metka itd..

Sta se desava nije mi jasno, gde je greska? U vaspitanju?

Mladi, ludi, verovatno pijani, drogirani, bez nadzora... Sa pogrešnim sistemom vrednosti...

Možemo do sutra nabrajati... Tuga, ali je tako...
 
Pitanje je, kad budu uhvaćeni, za koje delo će ih tužilaštvo optužiti... z;)

Sud je vezan optužnicom, ne može je prekoračiti. z;)

Optužnica se može proširiti...
U svakom slučaju, krivično delo je izazivanje opšte opasnosti, moguće pokušaj ubistva i krivično delo nelegalnog posedovanja vatrenog oružja...

Smrtna kazna, ma neee, to smo odavno prevazišli, jedino možda da uvedemo doživotnu ali svakako ne za ovakve slučajeve.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top