Потребан ми је савет, помозите!

gost 42348

Poznat
Poruka
7.267
Дакле, овако ...

један клинац је нашао штене лабрадора, процењујем да има око 9 месеци, жута је, ниска, крупног костура и лепе главе. Претпостављам да је неком побегла док је била у терању, зато што сам данас ишла да је видим и мислим да је скотна, има месец дана. Прво смо сумњали да је дебела, али није.

Куца храмље на задњу десну шапу, не бих рекла да је дисплазија него да ју је вероватно ударио ауто. Има јаку рану испод предње шапе и као последица тога направио се оток на самом лакту који је мекан на додир. Покушавам клинца да убедим да ми је да да јој нађем дом, јер он живи у лошим условима и храни је како се снађе, углавном костима а деси се и да нема хране за њу. Везао се за њу, у једном тренутку ме је молио да је ипак узмем и дам некоме, али то не могу док јој се повреде не санирају. Сад се предомислио.

Шта бисте ви урадили? Како да јој помогнем, било би ми жао да пропадне. Каже да ју је водио код вета, да само да савет. Како да га натерам да одемо код вета да провери да није чипована? Жао ми је пса и цео дан мислим шта ће бити са њом.
 
bez razmisljanja uzmi kuce i vodi ga veterinaru.bez pogovora.ovde se radi o humanosti odgovornosti.a ne o nekim drugim stvarima
ako neko ne mioze da hrani kera normalno ne savrseno negop normalno onda uzimaj kera podhitno
nema nikakve polemike da sad raspravljamo jao kako ce dete dareaguje ,dal ce da place i sl.pobogu
spasav kuce
jos moze da se sterilise
vodi je na besplatnu ster.kod galje..molim te
 
pa ako kuja ostane kod njih i okoti se,garantovano ce zavrsiti na ulici sa sve stencima...
tako da...otimaj im tog psa sto pre i odmah na sterilizaciju...

sa druge strane,
mozda neko trazi tog psa....
ima mnogo ljudi koji ne znaju gde da oglase i gde da pogledaju dal je neko nasao njihovog psa.

oni su psa uzeli i nisu oglasili da je pronadjen,niti su proverili dal je chipovan...


taj pas nije njihov i ne brinu o njemu kako treba...trebalo bi im ga oduzeti...
al ne znam kako(ono najbitnije-ne znam)
 
Verovatno da ce nastupiti katastrofa za psa i porod kad se malena osteni.

Da li roditelji tog deteta uopste znaju da je nasao psa ili ga krisom drzi ? Ako nema cime da ga hrani, roditelji ili ne znaju za psa ili ne zele nista da znaju o tome.

Bilo bi dobro da kao sto je nasla put do njih, slucajno, nadje put i do tebe... Sumnjam da ces drugacije nesto postici, a pas moze lose da prodje.

Moja poznanica je imala slican problem, nije htela da razocara dete, ali se sve zavrsilo tragicno po psa, sto joj je posle tesko palo.
 
Ја хтела да узмем пса али НЕМАМ где да га држим! Знам да ће неки мислити да ми је то изговор, али није, верујте ми. Предложила сам малог да је водимо на стерилизацију али неће. Друго, не могу да им упаднем у посед, о том детету брине само бака, не питајте ме ништа. Друго да знам да имам где да је оставим привремено док се не удоми одмах бих је отела макар ризиковала, али где ћу са њом???

Мина, где је тај вет за стерилизацију? Како да га контактирам? Можда убедим малог да то урадимо.
 
Ja ti mogu dati citac da proveris da li ima cip. Ja sam na B. Kosi. Ali ako ces vec uspeti da je uzmes i odvedes kod veta, mozes i kod njega da proveris pod uslovom da ima citac. Oglasi svuda gde mozes da je nadjen pas, mozda se pojave vlasnici. Zao mi je deteta, ako se vezao, ali ako nema uslove, bolje bi bilo uzeti je i naci joj dom gde ce moci da brinu o njoj. Ne mora i ona da postane zrtva. Mozda decak, ako je stvarno OK, moze da uzme nekog malog psa sa ulice. Mislim na psa malog rastom koji mnogo manje jede i o kome bi se lakse brinuo.
 
Ситуација је јако замршена - за тог пса сам сазнала преко супруга, а тај дечак јако воли и верује мом супругу, значи не могу да примењујем ништа радикално! Супруг ради на томе да малог убеди да је бар одведемо на стерилизацију што пре, али морам да му обећам да ће му пас бити враћен!

Јесте, у праву сте, дечак се јако везао за пса, баш је воли и заиста брине о њој колико год може, само је проблем исхрана, а нашао ју је са тим повредама. Она рана није проблем колико та задња нога, док се не сними не знамо шта је, ја нисам при парама а посебно он. За сад морамо полако и стрпљиво са малим и дајемо све од себе. Бар ћу ја куци помагати колико год могу!

Да немам Ели, узела бих је ја и рекао је да би је нама дао, јер би онда могао и повремено да је виђа. Дечак заиста није лош, мени је само жао пса, јер он нема услова, али види се да је воли.
 
Ситуација је јако замршена - за тог пса сам сазнала преко супруга, а тај дечак јако воли и верује мом супругу, значи не могу да примењујем ништа радикално! Супруг ради на томе да малог убеди да је бар одведемо на стерилизацију што пре, али морам да му обећам да ће му пас бити враћен!

Јесте, у праву сте, дечак се јако везао за пса, баш је воли и заиста брине о њој колико год може, само је проблем исхрана, а нашао ју је са тим повредама. Она рана није проблем колико та задња нога, док се не сними не знамо шта је, ја нисам при парама а посебно он. За сад морамо полако и стрпљиво са малим и дајемо све од себе. Бар ћу ја куци помагати колико год могу!

Да немам Ели, узела бих је ја и рекао је да би је нама дао, јер би онда могао и повремено да је виђа. Дечак заиста није лош, мени је само жао пса, јер он нема услова, али види се да је воли.


evo i ja da se javim volim decu ALI bi trebalo oduzeti psa ,odvesti kod veterinara i proveriti povrede i hitno sterilisati ,naravno proveriti cip !!!!!
Ja nisam cuo da traze labradora ali cu pitati neku volonterku da je pricuva !!!
Lepo je sto je on voli ali sta ce se desiti kad bas ne bude imao novca , a ne nadje joj nista da jede , ja sam jednom detetu uzeo tri steneta koja je isto tako vukao sa sobom a jedno za malo sto nije uginulo na stolu jer mu je dao pasulj !!!
Ljubav je jedno a uslovi su drugo zato sam da se pas uzme !!!

nalazim se u istoj situaciji sa bakom koja cuva civavu na lancu od pola metra koju cu naj verovatnije oduzeti sutra !!!! svo ovo hladno vreme ona je bila na snegu !!!a baka je voli !!
 
cip obavezno proveriti .nije fer ako je vec necija !

mislim da nista dobro neces uraditi ako ti pomazes psu.mabacices sebi na grbacu obavezu koju mozda neces mocu uvek da realizujes,kao sto si i sama rekla ne mozes da imas vise pasa.naucices malog da nema nikakvu obavezu prema keru a da je smatra svojom.ti ces da je hranis i sve..nije to resenje.
malo pokvareniji metod uzimanja psa je da ga cipujes na nekoga kod veta i jednostavnoj karj price
pas je od onog cje je ime na cipu.
 
Ja ti mogu dati citac da proveris da li ima cip. Ja sam na B. Kosi. Ali ako ces vec uspeti da je uzmes i odvedes kod veta, mozes i kod njega da proveris pod uslovom da ima citac. Oglasi svuda gde mozes da je nadjen pas, mozda se pojave vlasnici. Zao mi je deteta, ako se vezao, ali ako nema uslove, bolje bi bilo uzeti je i naci joj dom gde ce moci da brinu o njoj. Ne mora i ona da postane zrtva. Mozda decak, ako je stvarno OK, moze da uzme nekog malog psa sa ulice. Mislim na psa malog rastom koji mnogo manje jede i o kome bi se lakse brinuo.

Pa hajde za početak dođite danas na B, Kosu po čitač, možda će sve biti lakše, ako se sazna čiji je pas. Jelena je u pravu, dečko može da dobije i sitniju kucu o kojoj će lakše brinuti. Ima jedna majušna u kafileriji koja je tamo po rešenju, znači ne sme nazad, pa možemo da je spasimo i poklonimo dečku.
 
Има, али ништа лепо - пас је побегао! И не зна се где је.

Малог сам убедила за стерилизацију, а кад је рекао оцу (њега боље да не коментаришем) забранио је малом да нам је да!!!! И тако смо вребали прилику да је нађемо на улици и спакујемо, међутим, побегла је.
 

Back
Top