Yammat
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Yammat

Elita Neozbiljni pesimista (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    311

Podrazumevano Yammat

Slusa li jos neko ovu fenomenalnu pop grupu?"Putujem","Nada","Nestajem"...Prelepi textovi i jos lepsa muzika

YAMMAT - Tvoje lice se promenilo

Ne budi pesak koji gaze, već budi kamen u cipeli...

Zainteresovan član Stole hammer (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Podrazumevano Re: Yammat

Izgleda da nisu bas popularni.

Učlanjen
    18.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    311

Citat Original postavio Stole hammer Pogledaj poruku
    Izgleda da nisu bas popularni.
    Kod nas nisu nazalost,jer retko gde mogu da se cuju... A cini mi se da im i HRT ostavlja premalo medijskog prostora

Neproveren član
    Učlanjen
    16.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja ih slusam...tj. imam njihov jedan album PlanB i jesu drugachiji, svidjaju mi se

"Ostajem sanjiva, ostajem ranjiva...ostajem ko i prije tamo gdje josh nitko nije..."

Učlanjen
    18.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    311

Smile Re: Yammat

Citat Original postavio deborah Pogledaj poruku
    Ja ih slusam...tj. imam njihov jedan album PlanB i jesu drugachiji, svidjaju mi se

"Ostajem sanjiva, ostajem ranjiva...ostajem ko i prije tamo gdje josh nitko nije..."
    To je njihov prvi i jedini album do sada,ali spremaju drugi .Izbacili su singl "Nikog ja ne krivim" skoro,imas na njihovom space-u.Odlicna je stvar

Učlanjen
    18.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    311

Ovo je pesma za sva vremena

Svaka prica ima kraj,
    svako pleme zavicaj
    asfalt ili livada...
    Ti bi htio da je sve
    malo jednostavnije
    al' nas dele godine...

Učlanjen
    18.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    311

Evo nesto sa novog projekta Yammata:

Učlanjen
    18.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    311

Yammat kompilacija

Nije u pitanju novi album grupe Yammat, već vrlo zanimljiva kompilacija izvođača koji su zvukom i stilom bliski grupi Yammat i koja predstavlja novu etiketu Yammat Records. Diskografska kuća koja se opredijelila za specifičan down tempo i elektronske plesne ritmove promovirajući istovremenu karakterističnu zagrebačku školu urbane plesne glazbe
    Osim neizostavne grupe Yammat, od koje je sve i počelo, na kompilaciji se nalaze grupe Das Wegas, Sappa, Nipplepeople, Egoclinique i Agramsville. Svaka od njih zastupljena je s po tri pjesme, odnosno remiksa već postojećih pjesama. 16 skladbi koje variraju od fantastičnih do slabijih. Daleko pametnije složena kompilacija od onih na kakve smo, nažalost, navikli, a na koje izdavači najčešće na disk od 70 minuta stave 16 do 20 izvođača. Ukratko, odličan uvid u kreativnost, glazbeni smjer, potencijal i sve ostale kvalitete spomenutih šest izvođača.

Valja svakako spomenuti da iz svega stoji Alen Balen koji je od imena Yammat u proteklih desetak godina stvorio brand jer osim samog benda pod tim je imenom dug niz godina vodio i radijski program Yammat FM, promovirajući izvođače sličnog glazbenog stila iz cijelog svijeta da bi napokon osnovao i Yammat Records koji je odlučio promovirati i predstaviti ovom kompilacijom. Najbolja moguća promocija nove etikete i stil koji će Yammat Records njegovati u svom katalogu.

Kompilacija sa spomenutim izvođačima Yammat Recordsa sjajno je diskografsko osvježenje na domaćoj sceni i promocija jednog novog zvuka koji posljednjih par godina neskriveno osvaja urbanu publiku širom Hrvatske. Dok se Yammat predstavlja sa svojim već prepoznatljivim zvukom i nekim starim pjesmama, ali uz podršku globalno proslavljenih miks majstora Marka Saundersa i Olliea Hammeta, Das Wegas je prisutan sa svojim prvim velikim hitom 'Svijet u meni' iz prošle godine (također u remiksu koji potpisuje Yammat ma tko stajao iza tog imena), te još jednom novom pjesmom i originalnim remiksom hita 'Svijet u meni'. Tu su i Nipplepeople koji su također još 2009. oduševili publiku svojim hitovima 'Broj' i 'Sutra' te pripadajućim remiksom. Sappa se sjajno uklopila u postojeće izvođače nimalo drukčijim zvukom, a tu je, možda i najlošiji među njima, Agramsville koji na momente zvuči prilično neinventivno, pa čak i monotono dosadno. U pitanju je grupa koja se zadnja priključila ovom urbanom plesnom vlaku, a koji su zapravo pobijedili na remikserskom natječaju pjesme 'Sutra' grupe Nipplepeople.

Zanimljivo je da je kod svih izvođača i više nego prepoznatljiv producentski potpis uz naglašeno dobru, pa čak i vrhunsku produkciju glazbe koju izvode te prepoznatljivi ženski vokali koji su već postali dosadni koliko su slični jedan drugome. I dok je pjevačica grupe Yammat Ivana Babić svojom pojavom promovirala jedan način pjevanja i jedan glazbeni stil koji je postao prepoznatljiv za grupu Yammat, nevjerojatno je koliko su svi ostali samo pokušavali kopirati taj isti zvuk i njezin vokal. Iznimka su možda najviše Nipplepeople koji su se više orijentirali na nešto tvrđi, ali i dalje plesni elektronski zvuk.

Sve u svemu, kompilacija za svaku preporuku i sjajna promocija novih izvođača čija diskografska ostvarenja nas tek očekuju kao i hitovi koji će bez sumnje polako, ali sigurno pristizati na domaće top ljestvice. Još kad bi kreativnost glazbenika bila jednako kvalitetna i zanimljiva kao produkcija njihove glazbe, gdje bi im bio kraj. Kako god, nabavite, slušajte i sigurno nećete požaliti.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •