Da li je Darvinova pojava vishe podelila ili ujedinila ljude?

da, promenio je coveka u majmuna :neutral:

нешто овако

YUGO%20DARWINIZAM%2003.gif
 
majmun nije stvorio nista a Bog je sve stvorio pa ko je pametniji :think:

ne znam...aj da im damo testove inteligencije :hahaha: ....al cime ce bog da redja oblike u kalupe :think:

al bog je po vama stvorio i majmuna...posto je majmun kako rekoste glup...sto ga je bog stvorio...iz gluposti se radja glupost...z:mrgreen:
niko pametan ne bi napravio takvu glupost jel? z:mrgreen:
 
Darvin sam po sebi nije bio značajan.
Postoji nešto što se zove tehnološki horizont. Kada se dovoljno približimo nekom otkriću, ono će biti načinjeno. Jer su sazreli uslovi i zna se dovoljno rugih znanja da bi se to postiglo. Često se događa da otprilike u isto vreme dva nezavisna naučnika dođu do istih zaključaka.
Darvin je za sobom imao prilično doteranu klasifikaciju živih bića, morfologiju i još neke elemente. Nije bio preterano veliki posao to složiti u jedinstvenu teoriju.
Da to nije učinio Darvin, pre ili kasnije učinio bi neko drugi.
 
Darvin sam po sebi nije bio značajan.
Postoji nešto što se zove tehnološki horizont. Kada se dovoljno približimo nekom otkriću, ono će biti načinjeno. Jer su sazreli uslovi i zna se dovoljno rugih znanja da bi se to postiglo. Često se događa da otprilike u isto vreme dva nezavisna naučnika dođu do istih zaključaka.
Darvin je za sobom imao prilično doteranu klasifikaciju živih bića, morfologiju i još neke elemente. Nije bio preterano veliki posao to složiti u jedinstvenu teoriju.
Da to nije učinio Darvin, pre ili kasnije učinio bi neko drugi.

ovo je potpuno tacno i logicno razmisljanje, svako ko sedne i sabere dva i dva shvatice ovo ...al druze zazi nisu svi evoluirali z:mrgreen:
 
Tj. zanima me da li mislite da je darvinizam neshto bitno promenio u koncepciji realnosti kod ljudi shirom sveta.
У концепцији реалности? z:(

ај.. ваљда сам разумела шта си хтео да питаш...

Не желим да улазим у то да ли је његова теорија тачна или не.
Мислим да то и није циљ теме.

Да, битно је променио начин размишљања...заправо..
створио је нови поглед на свет... неки су га у потпуности прихватили..
неки делимично.. док неки не могу другачије да га схвате до као шалу...
У сваком случају, продрмао је свет.

Никако није ујединила људе. Сваки нови поглед на свет ствара нове неистомишљенике.
А склони смо томе да неистомишљенике сматрамо непријатељима.
Дакле... кривци за поделу смо ми сами а не Дарвин и његова теорија...

Без обзира на све то...
Сматрам да је сваки нови правац у размишљању добро дошао...:sanke:
 

Back
Top