Pravila u saobracaju
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Pravila u saobracaju

Početnik
    Učlanjen
    06.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Pravila u saobracaju

Recite da li ja u ovoj situaciju imam pravo u odnosu na vozila koja dolaze sa leve strane? Recimo da sam ja plavi automobil (sto se vidi na slici) i da za sva 4 puta stoji ovaj znak. Da li ovde vazi pravilo desne strane ili ne?

Poznat
    Učlanjen
    15.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Pravila u saobracaju

Imas pravo. Gledaj kruznu raskrsnicu tj njen unutrasnji krug, kao poseban put na koji svi ostali moraju da se ukljuce imajuci ispred sebe znak koji kaze da moraju propustiti one koji se tim putem vec krecu

Svi automobili bi morali tebe da propuste, kao sto bi ti morao da propustis one koji su vec u kruznom toku.
    Naravno, ljudi ne stoje ispred znaka i ne cekaju da kruzni tok ostane potpuno prazan neko se krecu napred pokusavajuci da se ukljuce, ali ce svakako morati da propuste sve one koji se vec krecu unutar kruzne raskrsnice.

Ipak, ako vozis u kruznom toku bilo gde u bgd. najbolje je da pratis reakcije vozaca oko sebe, jer ima onih koji ne yebu nikakva pravila. Ne radi nesto samo zato sto pretpostavljas da ce drugi vozac postovati pravila, nego budi siguran po njegovoj reakciji da hoce
    Poslednji put ažurirao/la lyon69 : 31.01.2009. u 11:03

Poznat
    Učlanjen
    15.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Eh, mozda sam povrsno citao.
    Tebe zanima sta sa vozilima koja su vec usla u kruzni tok a na slici bi ti dolazila sa leve strane, tj levo od plavog auta.
    Ne secam se tacno sta kazu pravila, polagao sam jos 1989. ali u praksi ti bi pustio vozilo koje ti dolazi sa leve strane, to ti je iz mog iskustva na svim kruznim tokovima

Elita Bad_Wolf (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1269

Ako je u kruznom toku - on ima prednost, ako se ukljucuje sa tvoje prve leve ulice, ima trougao kao i ti i onda ti imas prednost.

Ako je u kruznom toku - on ne dolazi sa trougla - tako da mu nisi desni sa istim znakom, a ako ti dolazi sa prve leve ulice koja ima trougao onda imate isti znak - onda se svodi na prvenstvo desnog, ali to mora da bude ulica koja je tik do tvoje, da ne bi bio "ukljucen" u kruzni tok.

Npr: Slavija - ako ti ides iz Marsala Tita (*** - ostalo mi ime u glavi - ovog skota ), a on iz Beogradske - to je kao obicna raskrsnica - onda bi ti trebao da imas prednost, ali ti imas prednost u odnosu na onoga koji ulazi iz Nemanjine...

Sorry - tek sada vidim da si iz Nisha... Treba neko da postavi sliku Slavije sa Google Earth-a, pa da pametujemo...

U principu svi kruzno tokovi kod nas su svi pod "trouglom", mada malo ko to postuje, sem Autokomande - gde ima "stop"-ova.

Sto se tice "trouglova" - to je najsvinjskiji znak - sto pametni inostranci izbegavaju, jer:

- ne obavezuje te da stanes,
    - onaj drugi mora da ga provaljuje s ledja da postoji...

Moje dodatno pitanje je - da li je kruzni tok kruzni - iako nema znak za to? U prevodu - da li je dovoljna geometrija ostrva i okolnih ulica ili mora da postoji znak za kruzni tok?

Poznat
    Učlanjen
    15.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ustvari, najbolje je da u kruzne tokove ulazis Hamerom ili mozda damperom
    Budi uveren da ces uvek imati prednost

Elita Bad_Wolf (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1269

Citat Original postavio lyon69 Pogledaj poruku
    Ustvari, najbolje je da u kruzne tokove ulazis Hamerom ili mozda damperom
    Budi uveren da ces uvek imati prednost
    Terenac i zatamnjena stakla na Slaviji proizvode salutiranje pandura u raskrsnici - provereno!

Početnik
    Učlanjen
    06.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hvala svima na odgovorima, sada stvarno ima smisla. U svakom slucaju bolje je bilo pitati nego da se cudim zasto mi sviraju
    Hvala puno!

Elita Bad_Wolf (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1269

Citat Original postavio SBG Pogledaj poruku
    Hvala svima na odgovorima, sada stvarno ima smisla. U svakom slucaju bolje je bilo pitati nego da se cudim zasto mi sviraju
    Hvala puno!
    Ovako mi je cale davnoooo nacrtao razliku izmedju stopa i trougla - sa stopa kreces prvom, a sa trougla drugom brzinom...

Sto ce reci - stop je "complete stop", sto kazu ameri, a kod obrnutog trougla se ukrstas sa ulicom sa prvenstvom prolaza, znaci nisi obavezan da stanes, ali si obavezan da propustis - i tu dolazi do svinjarije, jer je svojevremeno taj znak uveden/obrazlozen kao "obe strane
    paze" - sto je naravno glupost...

Saobracajac - semafor - znak - pravilo desnog. Tim redom, a ako je to sve iscrpljeno, najbolje je da stanes.

Slične teme

1. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 01.09.2008., 00:06
  2. Šta vas naročito nervira u saobraćaju?
    Autor nesha t. u forumu Automobilizam
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 09.02.2008., 12:26
  3. Da li mislite da je u redu novi zakon o saobracaju?
    Autor GILE_88 u forumu Automobilizam
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.04.2006., 17:14
  4. Alkohol u saobracaju?
    Autor YU u forumu Ekologija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.04.2004., 19:04

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku