Srbija ne može preko reda u Uniju

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
„Jedna od pretpostavki da se neka zemlja kandiduje za člana jeste sprovođenje SSP. Nijednoj zemlji nije dozvoljeno da ide mimo reda“, kaže portparol holandskog šefa diplomatije Maksima Ferhagena.

Holandija smatra da je prerano da Srbija razmišlja o članstvu u EU dok god ne ostvari punu saradnju s Haškim tribunalom, ocenjuju za „Blic“ u kabinetu Maksima Ferhagena, holandskog ministra spoljnih poslova, koji je nedavno prihvatio poziv Vuka Jeremića, srpskog kolege, da poseti Srbiju.
- Jedna od pretpostavki da se neka zemlja kandiduje za člana jeste sprovođenje sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju. Kao što znate, sprovođenje može početi tek kada Srbija bude potpuno sarađivala s Tribunalom. Nijednoj zemlji, uključujući Srbiju, nije dozvoljeno da ide mimo reda - naveo je Ad Majer, portparol holandskog ministra.
Srbija, dodao je on, dobro zna da puna saradnja jeste i biće preduslov za ratifikaciju i sprovođenje sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju.
- Kao i ranije, najbolji primer pune saradnje biće hapšenje i izručenje Ratka Mladića Tribunalu - naglasio je naš sagovornik.
Ministar Ferhagen je prihvatio poziv da dođe u Beograd, mada je prerano precizirati datum.
- Ali, uvek smo spremni da razgovaramo o tome kako Holandija i Evropa mogu da pomognu Srbiji da postigne punu saradnju s Tribunalom za bivšu Jugoslaviju. Takođe smo spremni da pripremimo teren za dalje poboljšanje odnosa između naših zemalja nakon što se postigne puna saradnja - ističu iz kabineta Ferhagena.
Prema najavama iz Holandije, ministar ne dolazi u Srbiju da bi diskutovao o tome u kojoj meri ona sarađuje s Tribunalom, jer je od ključnog značaja mišljenje Serža Bramerca, glavnog tužioca Tribunala.
- On najbolje može da sudi da li je saradnja potpuna ili nije. U svom izveštaju pred Savetom bezbednosti UN u decembru on je izjavio da puna saradnja još nije postignuta. Poseta ministra to neće promeniti, nego samo rezultati akcija Vlade Srbije - naglašava Ferhagenov portparol.


u mamu mu fasisticko-pedersku:hahaha::hahaha::hahaha:
 
ako to treba od Holandije da cujemo ..mislim ko jos veruje u te price mi i evropa kao nokat i meso. Niti im trebamo niti smo se nesto pa i pretrgli da bar puteve i pruge dovedemo u neki red.Po obecanjima posle 5og oktobra mi smo vec trebali da budemo ravnopravni clan EU.ali nam opet fali 10 god najmanje.pa kad to prodje opet 10 pa posle tih 10 to je mnogo daleko.
 
Ja vecih neradnika u zivotu nisam video :D
Svi bi na foru lezi lebu da te jedem :P krediti i gluvarenje :D
Alo bre, pa ne zive u toj EU majmuni, pa ce da primaju degenericnu decu koja nisu sposobna da sebi pomognu a kamoli da doprinesu "Uniji" :hahaha:
Kakva bre unija shabani, lopatu u ruke, malo dovedite u red te puteve, pruge, gradove....pa jel treba EU da vas tera sebi kucu da sredite :thumbdown:
Smesno, jadno, bedno....tesko je odabrati reci da se opise stanje nacije i drzave....
 
Ja vecih neradnika u zivotu nisam video :D
Svi bi na foru lezi lebu da te jedem :P krediti i gluvarenje :D
Alo bre, pa ne zive u toj EU majmuni, pa ce da primaju degenericnu decu koja nisu sposobna da sebi pomognu a kamoli da doprinesu "Uniji" :hahaha:
Kakva bre unija shabani, lopatu u ruke, malo dovedite u red te puteve, pruge, gradove....pa jel treba EU da vas tera sebi kucu da sredite :thumbdown:
Smesno, jadno, bedno....tesko je odabrati reci da se opise stanje nacije i drzave....

A da prošetaš malo istokom Rumunije;Letonijom ili Litvanijom. Imam osećaj da bi ti šetnja dobro došla čisto da imaš bolji uvid u stanje.:sanke:
 
Ja vecih neradnika u zivotu nisam video :D
Svi bi na foru lezi lebu da te jedem :P krediti i gluvarenje :D
Alo bre, pa ne zive u toj EU majmuni, pa ce da primaju degenericnu decu koja nisu sposobna da sebi pomognu a kamoli da doprinesu "Uniji" :hahaha:
Kakva bre unija shabani, lopatu u ruke, malo dovedite u red te puteve, pruge, gradove....pa jel treba EU da vas tera sebi kucu da sredite :thumbdown:
Smesno, jadno, bedno....tesko je odabrati reci da se opise stanje nacije i drzave....

Ma kazem ja,gori od svake babuskare.
 
Ovako nezrelom društvu poput našega nije mesto ni u Afričkoj uniji, pa ni u Evropskoj.
Slažem se ja da u njoj nije bilo mesto ni nekim bivšim republikama SSSR-a kao ni Mađarskoj,Rumuniji,Poljskoj ni Bugarskoj, ali prvo treba pomesti ispred svoga praga pa onda kritikovati druge.:sanke:

:rotf:...pa da mi udjemo u "Africku uniju" sa ovima na vlasti,Afrika bi spoznala novi nivo bede:rotf:......
Cika Mladjo bi privatizovao Saharu:rotf:
 

Back
Top