Autobus za ateiste

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
Ateisti su zakupili mesta na bilbordima dabldekera u Londonu za svoje poruke.

atheism0.jpg


atheism.jpg


atheism5.jpg


http://www.nerve.com/CS/blogs/scanner/archive/2009/01/08/all-aboard-the-atheism-bus.aspx

Da se uradi tako neshto u Beogradu, da li biste se provozali? :sanke:
 
Poslednja izmena:
Ako Bog stvarno ne postoji, zasto je potrebno napisati rozim slovima na autobus da on ne postoji?!?!

Mislim, ostalim nepostojecim stvarima se ne pridaje nikakva paznja, a na autobusima se reklamiraju iskljucivo stvari koje ne samo sto postoje nego i nekom donose pare!

Sa druge strane, ako bog postoji,kako on to sprecava ljude da uzivaju u zivotu?!?!?!

Nemam pojma, meni ovaj natpis lici na ono - igrala se mala deca da vide dokle mogu da odu a da se ne desi nista. Malo debilno, ne?!?!
 
Ako Bog stvarno ne postoji, zasto je potrebno napisati rozim slovima na autobus da on ne postoji?!?!
Pazi, vera u boga je za vreme srednjevekovnog crkvenog terora bila podrazumevano stanje. Robovlasničko društvo je (zahvaljujući toj istoj religiji) bilo normalno stanje stvari. Zamisli u periodu kad su se ljudi počeli osvešćivati koliko je robovlasnički sistem pogrešan, nekoga ko ide okolo i viče "Oslobodite robove, ni jedan čovek ne zaslužuje da bude rob!" a onda ti prokomentarišeš "pa ako robovi treba da budu slobodni ljudi, zašto je potrebno ići okolo i vikati?".

Pokušao sam da napravim analogiju da bih ti ilustrovao zašto je potrebno ići okolo i vikati neke stvari, ljudi su ponekad suviše uspavani da bi revidirali svoje stavove. Potrebno je samo da razmisle, to je sve.

Naravno, potrebno je i malo hrabrosti.
 
Ako Bog stvarno ne postoji, zasto je potrebno napisati rozim slovima na autobus da on ne postoji?!?!

Mislim, ostalim nepostojecim stvarima se ne pridaje nikakva paznja, a na autobusima se reklamiraju iskljucivo stvari koje ne samo sto postoje nego i nekom donose pare!

Sa druge strane, ako bog postoji,kako on to sprecava ljude da uzivaju u zivotu?!?!?!

Nemam pojma, meni ovaj natpis lici na ono - igrala se mala deca da vide dokle mogu da odu a da se ne desi nista. Malo debilno, ne?!?!

Nije ovde stvar u tome da se ovom parolom ukaže na stvarno nepostojanje Boga. Suština parole je da se ukaže da je koznačno sazreo čovečiji um da može bez ustručavanja i straha od neke umišljene Božije kazne da ovo napiše. Jasno da je bilo i ranije slobodnih umova koji su mogli da nešto slično napišu, ali okolnosti nisu bile povoljne, jer je crkveni teror nad neverujućim bio žestok.
Jedan pisac je u jednoj knjizi napisao: "Najveće pobede je čovek izvojevao kada je pobedio bogove".
 
Pazi, vera u boga je za vreme srednjevekovnog crkvenog terora bila podrazumevano stanje. Robovlasničko društvo je (zahvaljujući toj istoj religiji) bilo normalno stanje stvari. Zamisli u periodu kad su se ljudi počeli osvešćivati koliko je robovlasnički sistem pogrešan, nekoga ko ide okolo i viče "Oslobodite robove, ni jedan čovek ne zaslužuje da bude rob!" a onda ti prokomentarišeš "pa ako robovi treba da budu slobodni ljudi, zašto je potrebno ići okolo i vikati?".

Pokušao sam da napravim analogiju da bih ti ilustrovao zašto je potrebno ići okolo i vikati neke stvari, ljudi su ponekad suviše uspavani da bi revidirali svoje stavove. Potrebno je samo da razmisle, to je sve.

Naravno, potrebno je i malo hrabrosti.
Vidi, izmedju tvog primera i engleskog autobusa postoji jedna bitna razlika.
Razlika je u tome sto su robovi zaista postojali. Ako je nesto postojalo pa je utvrdjeno da to nesto ne valja, ima smisla siriti propagandu da to nesto treba ukinuti.

Sa druge strane, kako moze nesto da bude lose ako uopste ne postoji?
Ili, jos eksplicitnije, kako nesto sto uopste ne postoji moze da sprecava nekog da uziva u zivotu?
Nije uopste problem u bogu samom po sebi, problem je u tome sto je potpuno nelogicno istovremeno verovati da nesto ne postoji i plasiti se toga sto ne postoji.
Eto, za pocetak, zasto je potrebno hrabrosti da se napise na autobus da nesto sto ne postoji ne postoji?
 
Sa druge strane, kako moze nesto da bude lose ako uopste ne postoji?
Može da bude loše tako što milione ljudi koji veruju motiviše da rade stvari kao što je držanje tih pomenutih robova, ili tretiranje žena kao da su lična svojina.

Biblija čak propisuje kako tući svoje robove.

Biblija je (navodno) božja reč.

Ako bog ne postoji, onda ni Biblija nije božja reč, a ljudi mogu da hodaju slobodni zemljom.

Religija je značajan izvor zla, možda to nekad, negde nije bila namera, ali tako je ispalo. Protiv religije se moramo boriti, a bogovi leže u korenu religije.
 
Nije ovde stvar u tome da se ovom parolom ukaže na stvarno nepostojanje Boga. Suština parole je da se ukaže da je koznačno sazreo čovečiji um da može bez ustručavanja i straha od neke umišljene Božije kazne da ovo napiše. Jasno da je bilo i ranije slobodnih umova koji su mogli da nešto slično napišu, ali okolnosti nisu bile povoljne, jer je crkveni teror nad neverujućim bio žestok.
Jedan pisac je u jednoj knjizi napisao: "Najveće pobede je čovek izvojevao kada je pobedio bogove".
Time sto pise na autobusu nije izvojevana nikakva pobeda.
Ako zatvoris oci, to ne znaci da je svet oko tebe prestao da postoji nego da si zatvorio oci.
Ako bog postoji, on nece prestati da podstoji zato sto to tako pise na autobusu.
Ako bog ne postoji, odakle uopste nekome ideja da ga spominje po autobusima?

Skontala sam ja da je neko ovako hteo da kontrira crkvi,ali je malo ograniceno izjednacavati crkvu i boga. Da je neko napisao na autobus kako katolicki svestenici siluju decake, to bi bio pun pogodak i imalo bi svrhe, ali ovo ne da je neozbiljno nego je jos i besmisleno...
 
Može da bude loše tako što milione ljudi koji veruju motiviše da rade stvari kao što je držanje tih pomenutih robova, ili tretiranje žena kao da su lična svojina.

Biblija čak propisuje kako tući svoje robove.

Biblija je (navodno) božja reč.

Ako bog ne postoji, onda ni Biblija nije božja reč, a ljudi mogu da hodaju slobodni zemljom.

Religija je značajan izvor zla, možda to nekad, negde nije bila namera, ali tako je ispalo. Protiv religije se moramo boriti, a bogovi leže u korenu religije.

Izvor zla je u ljudima a ne u bogovima. Time sto proglasis da bogovi ne postoje neces spreciti ljude da budu zli.
 
Poslednja izmena:

Back
Top