BIK koji će osvojiti svet
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 29

Tema: BIK koji će osvojiti svet

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano BIK koji će osvojiti svet

Iz aktuelne svetske krize neki ce profitirati. Rekao bih da ce to biti zemlje BIKa, Brazil, Indija i Kina. Rusija je ispala iz ove chetvorke zato shto je zavisna od izvoza sirovina i polako srlja u propast. Brazil i Indija su relativno zatvorene ekonomije, nemaju veliki izvoz, tako da ih kriza nece mnogo pogoditi. Kina sa druge strane ce imati rast od oko 7%, dok ce chak i Rusija uci u recesiju. Ove 3 zemlje nece sachinjavati nikakav savez vec ce odvojeno biti sile u multipolarnom svetu. Postoji i istorijski osnov za to, industrijska revolucija je krenula iz Engleske, zatim je zvezda zasijala Francuskoj i Nemachkoj u vreme Napoleona i Hitlera. Zatim su doshle na red hladnoratovski rivali, ali je i njihovo vreme proshlo.

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano Re: BIK koji ce osvojiti svet

fino fino, zemlje bika su josh i Francuska, Argentina i Cile, podznak Bik je i Svajcarska koja ima najstabilniju ekonomiju.

Iskusan Srborus (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    302

Pazi kad cak i MMF procenjuje da ce Rusija narednih godina imati visoku stopu rasta i razvoja

http://www.imf.org/external/pubs/ft/....x=80&pr1.y=15

Lepo pise prema procenama MMF-a GDP po stanovniku u Rusiji u 2008. je 12.500 dolara, a do 2013. bice 27.000$ po stanovniku.

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Srborus Pogledaj poruku
    Pazi kad cak i MMF procenjuje da ce Rusija narednih godina imati visoku stopu rasta i razvoja

http://www.imf.org/external/pubs/ft/....x=80&pr1.y=15

Lepo pise prema procenama MMF-a GDP po stanovniku u Rusiji u 2008. je 12.500 dolara, a do 2013. bice 27.000$ po stanovniku.
    Nemaju pojma, valjda sami Rusi bolje znaju:

http://en.rian.ru/russia/20090130/119887434.html

Buduća legenda sumnjivo lice (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    842

Bitno je da ti znasKakav crni BIK?Brazil nikome nije interesantan,nema nikakav geostrateski polozaj.Ali zato ima sirotinje koliko hoces,u favele Ria nema sanse da udjes i izadjes ziv ako u dzepu imas 5$.
    Indija zemlja sa preko miliardu stanovnika od toga 70% zivi ispod granice siromastva.Jos uvek po nekim delovima Indije caruju zarazne bolestine,narod go i bos.Ali zato imaju nuklearno naoruzanje,carevi
    Kina?Reci nesto protiv rezima i probudices se zaklan.Dok cutis glava stoji na ramenima, a 80%sljaka za 150E plahon kao najveci robovi.Mastas o zemljama ciji bi stanovnici dali bubreg da mogu da zive kako se kod nas zivi.Pa ti sad razmisli
    Ma BIK je zakon

Iskusan Srborus (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    302

Rusija vec sad ima visokih 12.500$ GDP po coveku. A danas treba da se objave vesti o padu americkog GDP u 4. kvartalu 2008, ocekivani pad je cak 5,4%!!!!!

Aktivan član KNUT (avatar)
    Učlanjen
    27.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Znači, astrologija je bitna i na planu međunarodne politike i ekonomije, a ne samo po Ciganskim vašarima...

Iskusan Srborus (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    302

Pad americkog GDP je "samo" 3,8% znaci ipak nije 5,5%.

Indikaatori kraha Amerike:

http://biz.yahoo.com/c/e.html

GDP-Adv. Q4 -3.8
    New Home Sales Dec 331K - prodaja novih kuca u padu
    Initial Claims 01/24 588K - 588 novih nezaposlenih na birou
    S&P/CaseShiller Composite Nov -18.18% - pad cena kuca 18%

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Brazil nikome nije interesantan,nema nikakav geostrateski polozaj.
    Prvo, ovo nije tachno, a drugo, kakve to ima veze sa bilo chime?

Ali zato ima sirotinje koliko hoces,u favele Ria nema sanse da udjes i izadjes ziv ako u dzepu imas 5$.
    Imamo i mi Karton Siti, ali u sushtini si u pravu. Medjutim, opet te pitam, kakve veze to ima sa chinjenicom da imaju rapidnorastucu ekonomiju. Zashto mislish da je socijalna pravda neophodna da bi neka zemlja bila supersila?

Indija zemlja sa preko miliardu stanovnika od toga 70% zivi ispod granice siromastva.Jos uvek po nekim delovima Indije caruju zarazne bolestine,narod go i bos.Ali zato imaju nuklearno naoruzanje,carevi
    A shta je sa onih ostalih 30%? Zaboravljash da su Kina i Indija vodece zemlje u razvoju softvera, Indija ce uskoro posedovati sve najmodernije oruzhje kupljeno od Rusa. Od 10 najbogatijih ljudi na svetu, 4 su iz Indije.

Kina?Reci nesto protiv rezima i probudices se zaklan.Dok cutis glava stoji na ramenima, a 80%sljaka za 150E plahon kao najveci robovi.
    Diktatura je neophodna da bi se tolika zemlja odrzhala, da se ne bi raspala, zapala u anarhiju ili jednostavno ekonomski tavorila. Medjutim, buducnost pripada njima. Shto se tiche plate od 150$, u Kini za te pare mozhesh kupiti vishe nego u Srbiji ili Rusiji za 800 evra, jer Kina proizvodi sve, od igle do lokomotive.

Mastas o zemljama ciji bi stanovnici dali bubreg da mogu da zive kako se kod nas zivi.Pa ti sad razmisli
    Poenta je da cemo u buducnosti mi zhiveti kao oni sad, Zapad ce zhiveti kao mi, a oni ce zhiveti kao Zapad sad. Ne znam za tebe, ali meni je mnogo znachajnije kako cu zhiveti sutra, nego danas. Pri tom su ove zemlje vec velesile, a posle ove krize dobice i prefiks super.

Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    842

Da ti nebih obajsnajvao stavku po stavku nema smisla jer nisi to u stanju da shvatis.Tacno je da Indija ima vrhunski obrazovane kadrove,ali ti kadrovi cim se ukaze sansa zapale za SAD, ili negde na zapad.Toliko im je divno u Indiji.Znas li da u Indiji je najveci otpad preko okeanskih brodova.Svi brodovi za otapad se odvlace u Indiju gde ih ljudi rezu rucno sa brenerom?Brale za 100$ mesecno i jos su srecni.Pazi, srecni su da rade za stoju,i onda odlaze u bioskop da gledaju bolivudske bajke da pobegnu od stvarnosti na tri sata.Koji ce zivan Indiji nuklerano oruzje?Zbog pakistana?Pa ajmo i mi da nabavimo koje pa ce morati i Hrvati,trka u naoruzanjuDotle neka nam narod ide gladan i bos
    Kakva crna diktatura da bi se odrzala Kina?Pa Kina kroz citavu istoriju i jeste jedna diktatura.Od ujedinjennja Kine i prvog kineskog cara na ovamo samo se narod trebi.Oni ne znaju za nesto bolje.Kakvu korist ima neko ko radi u fabrici igracaka bez ikakve zastite od Kine super sile.Umrece u pedesetoj pojesce ga kanceri zbog uslova na poslu.Ti ne kapiras da u tim navedenim drzavama samo oni direktno na vlasti i oko njih imaju koristi i zive lepo.Dotle narod skapava.
    Danska,Norveska,... su za njih sve zajedno ultra mega giga super sila.

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sumnjivo lice Pogledaj poruku
    Da ti nebih obajsnajvao stavku po stavku nema smisla jer nisi to u stanju da shvatis.Tacno je da Indija ima vrhunski obrazovane kadrove,ali ti kadrovi cim se ukaze sansa zapale za SAD, ili negde na zapad.Toliko im je divno u Indiji.Znas li da u Indiji je najveci otpad preko okeanskih brodova.Svi brodovi za otapad se odvlace u Indiju gde ih ljudi rezu rucno sa brenerom?Brale za 100$ mesecno i jos su srecni.Pazi, srecni su da rade za stoju,i onda odlaze u bioskop da gledaju bolivudske bajke da pobegnu od stvarnosti na tri sata.Koji ce zivan Indiji nuklerano oruzje?Zbog pakistana?Pa ajmo i mi da nabavimo koje pa ce morati i Hrvati,trka u naoruzanjuDotle neka nam narod ide gladan i bos
    Kakva crna diktatura da bi se odrzala Kina?Pa Kina kroz citavu istoriju i jeste jedna diktatura.Od ujedinjennja Kine i prvog kineskog cara na ovamo samo se narod trebi.Oni ne znaju za nesto bolje.Kakvu korist ima neko ko radi u fabrici igracaka bez ikakve zastite od Kine super sile.Umrece u pedesetoj pojesce ga kanceri zbog uslova na poslu.Ti ne kapiras da u tim navedenim drzavama samo oni direktno na vlasti i oko njih imaju koristi i zive lepo.Dotle narod skapava.
    Danska,Norveska,... su za njih sve zajedno ultra mega giga super sila.
    Necemo sad da se vredjamo, ali pre bih rekao da se to odnosi na tebe!

Kina nije istrebljavala druge narode kao shto su to radile evropske kolonijalne sile.
    Radnik ima koristi od diktature jer ce njegovi potomci zhiveti bolje. Prosechni zhivotni vek u Kini je na zavidnom nivou, preko 70 godina tako da lupetash. Kinezi su svi ujednachenog bogatstva, ako zanemarimo seljake, ali vremenom i obrazovanjem ce se i oni izjednachiti. Skandinavske zemlje su majushne, beznachajne, dobro da nisi pomenuo neka egzotichna ostrva sa poreskim rajem. Hong Kong je deo Kine, a ima visok standard.

Iskusan Srborus (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    302

MMF-ova projekcija je da ce se nastaviti rast GDP-ja u Rusiji, ali da ce istovremeno sa rastom ruskog GDP-ja da se smanjuje suficit izvoza i uvoza (Current account balance)
    http://www.imf.org/external/pubs/ft/....x=69&pr1.y=12
    u 2008. je taj suficit dostigao rekordnih 115 milijardi, u 2009. ce se smanjiti na 70 millijardi (verovatno zbog pada cene energenata i metala na svetskom trzistu) u 2010. na 35 milijardi, a od 2011. ce Rusija preci u deficit current account-a, prema MMF-u, ali ce ekonomija i pored smanjenja sufitita i onda povecanja deficita ipak nastaviti da raste.
    Znaci sad 2008. GDP je 12.500$ i suficit je 115 milijardi$, a 2013. GDP ce biti 27.000$ a deficit 118 milijardi$, tako kaze MMF.

http://www.imf.org/external/pubs/ft/....x=69&pr1.y=12

Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    842

Citat Original postavio Ugo Chavez Pogledaj poruku
    Necemo sad da se vredjamo, ali pre bih rekao da se to odnosi na tebe!

Kina nije istrebljavala druge narode kao shto su to radile evropske kolonijalne sile.
    Radnik ima koristi od diktature jer ce njegovi potomci zhiveti bolje. Prosechni zhivotni vek u Kini je na zavidnom nivou, preko 70 godina tako da lupetash. Kinezi su svi ujednachenog bogatstva, ako zanemarimo seljake, ali vremenom i obrazovanjem ce se i oni izjednachiti. Skandinavske zemlje su majushne, beznachajne, dobro da nisi pomenuo neka egzotichna ostrva sa poreskim rajem. Hong Kong je deo Kine, a ima visok standard.
    Stvarno si ogranicen.
    Prosecan zivotni vek u Z.Evropi je skoro 80 godina.Koliko je u Zemljama BIK kako ih ti nazivas?
    Kina nije istrebljavala druge narode?Ti nisi zaista normalan.Kina se uvecala za 1/4 posle okupacije Tibeta.Ali ja zato Tibetanaca manje za 1/3 po dolasku Kineza
    Kinezi su ujednacenog bogatstva!Genije,pa naravno da su vecinom izjednaceni kao i Srbi.Sve je to sirotinja.
    Diktatura proletarijataUpisacu se od smeha kad citam sta pises.Kome je diktatura donela dobro,sem partijskim drugovima?SSSR,Kuba,Mogolija,Kina,S. Koreja.Sve zvucna imena.Potomcima je tamo do ja.a.
    Hong Kong je deo Kine?Genije,da ga Britanci nisu osnovali, i napravili to sto jeste danas,tamo nista sem jednog ostrva sa ribarim ne bi bilo.To nije kineski proizvod
    Nordijske zemlje ti i jesu primer sta je prava super sila.Ljudi neratuju vekovima.Gotovo svi govore bar dva jezika.Samo u Danskoj vise od 50% stanovnistva ima svoje kuce.To nisu limare i dascare kao u zemljama BIK.Ljudi se bave skolstvom,zdravstvom, i podizanjem standarda umesto pravljenjem nuk.oruzjai imitacijom super sile.
    BIK, kakav vic,kao i ti

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Stvarno si ogranicen.
    Prosecan zivotni vek u Z.Evropi je skoro 80 godina.Koliko je u Zemljama BIK kako ih ti nazivas?
    Kina nije istrebljavala druge narode?Ti nisi zaista normalan.Kina se uvecala za 1/4 posle okupacije Tibeta.Ali ja zato Tibetanaca manje za 1/3 po dolasku Kineza
    Kinezi su ujednacenog bogatstva!Genije,pa naravno da su vecinom izjednaceni kao i Srbi.Sve je to sirotinja.
    Diktatura proletarijataUpisacu se od smeha kad citam sta pises.Kome je diktatura donela dobro,sem partijskim drugovima?SSSR,Kuba,Mogolija,Kina,S. Koreja.Sve zvucna imena.Potomcima je tamo do ja.a.
    Hong Kong je deo Kine?Genije,da ga Britanci nisu osnovali, i napravili to sto jeste danas,tamo nista sem jednog ostrva sa ribarim ne bi bilo.To nije kineski proizvod
    Nordijske zemlje ti i jesu primer sta je prava super sila.Ljudi neratuju vekovima.Gotovo svi govore bar dva jezika.Samo u Danskoj vise od 50% stanovnistva ima svoje kuce.To nisu limare i dascare kao u zemljama BIK.Ljudi se bave skolstvom,zdravstvom, i podizanjem standarda umesto pravljenjem nuk.oruzjai imitacijom super sile.
    BIK, kakav vic,kao i ti
    Nije mi nikakvo zadovoljstvo da ti kazhem ono shto mislim o tebi preko Krste, voleo bi da ti to kazhem lichno, ako smesh. Ako ne smesh onda ti kazhem da idesh zhiveti u Skandinavske zemlje, samo nemoj da se zhalish kad vam se Rusi nahebu keve, a ja cu se u zemljama BIKa nekako snaci.

Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    842

Citat Original postavio Ugo Chavez Pogledaj poruku
    Nije mi nikakvo zadovoljstvo da ti kazhem ono shto mislim o tebi preko Krste, voleo bi da ti to kazhem lichno, ako smesh. Ako ne smesh onda ti kazhem da idesh zhiveti u Skandinavske zemlje, samo nemoj da se zhalish kad vam se Rusi nahebu keve, a ja cu se u zemljama BIKa nekako snaci.
    Kuburis sa padezima

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kuburis sa padezima
    Ne, vec ti ne razumesh srpski najbolje. Mozhda sam se prekomplikovano izrazio, pa ti pogreshno shvatio. Shta cesh kad je tezhim kineskom jeziku koji je daleko napredniji od nasheg a da ne govorim o tvojim skandinavskim jezicima.

Iskusan Srborus (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    302

Hong Kong je uspeh efikasnosti neoliberalizma i slobodnog trzista i lese-fer kapitalizma, skandinavske zemlje su drzave kapitalizma-socijalizma drzave blagostanja "welfare state". A Kina je imala najneefikansiju plansku privredu sve do Deng Xiaopinga kada uvodi trzisne reforme i efinasnu trzisnu privredu i od tada ima najbrzi privredni rast i razvoj na svetu.

Iskusan Srborus (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    302

6. februara se objavljuju vesti o nezaposlenosti u Americi, ocekivanja su da ce nezaposlenost da poraste sa sadasnjih 7,2% na 7,5% za samo mesec dana.

Domaćin
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Re: BIK koji ce osvojiti svet

Mislim da ipak fali slovo "R" ,a smisao o osvajanju je "?"
    Osnovan je WEF ! (a "vrh" ce biti u UN)

Iskusan Srborus (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    302

Kinezi svojim deviznim rezervama kupuju americke drzavne obveznice i pokrivaju americki budzetski deficit, bar tako je to bilo do sada, Kinezi se nesto dvoume i nesto su bre mnogo skepticni, rizicno bre!!!

http://www.reuters.com/article/worldNews/idUSTRE50U1RJ20090131

Cime ce Amerikanci spasavati propale banke, hipotekarne i osiguravajuce kuce i propalu auto industriju ako Kinezi "zavrnu slavinu"? Hehehehehe. Rooookaaaaaj.
    Pa citao sam da samo spasavanje AIG-a je kostalo americki budzet 150 milijardi dolara od septembra 2008. do decembra 2008. hehehee.
    AMERIKO PUKLA SI!!!

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vuda Pogledaj poruku
    Re: BIK koji ce osvojiti svet

Mislim da ipak fali slovo "R" ,a smisao o osvajanju je "?"
    Osnovan je WEF ! (a "vrh" ce biti u UN)
    Nazhalost, Rusija je pukla, najvishe zahvaljujuci Jevrejima Medvedevu i Putinu.

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kinezi svojim deviznim rezervama kupuju americke drzavne obveznice i pokrivaju americki budzetski deficit, bar tako je to bilo do sada, Kinezi se nesto dvoume i nesto su bre mnogo skepticni, rizicno bre!!!

http://www.reuters.com/article/worldNews/idUSTRE50U1RJ20090131

Cime ce Amerikanci spasavati propale banke, hipotekarne i osiguravajuce kuce i propalu auto industriju ako Kinezi "zavrnu slavinu"? Hehehehehe. Rooookaaaaaj.
    Pa citao sam da samo spasavanje AIG-a je kostalo americki budzet 150 milijardi dolara od septembra 2008. do decembra 2008. hehehee.
    AMERIKO PUKLA SI!!!
    Nije mi jasno zashto su Kinezi to radili i do sada. Zbog kamate, ili....?

Iskusan Srborus (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    302

Naravno zbog kamate. T-bills, T-notes, T-bonds obveznice su bile niskorizicni instrumenti, bar do sada je to tako bilo, sad je veliko pitanje da li su i dalje niskorizicni, zato se Kinezi predoumisljaju.

Elita jaguar b p (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano -

Rusija vec sad ima visokih 12.500$ GDP po coveku.
    Uau. I, koje je to mesto u svetu? Prvo, drugo?

Iskusan Srborus (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    302

Podrazumevano Re: -

Citat Original postavio jaguar b p Pogledaj poruku
    Uau. I, koje je to mesto u svetu? Prvo, drugo?
    12500 dolara po stanovniku nije bas mnogo, ali nije bas ni malo uopste. Ali ce po procenama MMF-a do 2013. porasti na 27.000 dolara po stanovniku, e to vec jeste prilicno mnogo.

Slične teme

1. Jadan ovaj nebeski narod koji ceo svet mrzi!!!
    Autor dr.koki u forumu Politika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 09.05.2007., 14:52
  2. SVET KOJI SE MENJA
    Autor Minja((SD u forumu Jezik
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 21.06.2005., 13:37
  3. lako mi je osvojiti muskarca,ali kako osvojiti njegovo SRCE?
    Autor najdraza u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 13.07.2004., 15:52

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •