Tata, molim te, nemoj da mi umreš

Karamazov

Ističe se
Poruka
2.450
Mladić čijeg su oca nožem uboli huligani zavapio

Tata, molim te, nemoj da mi umreš

BEOGRAD - Zoran M. (45), koga je preksinoć kada je pokušao da zaštiti sina od grupe huligana koji su nosili šalove Partizana ubo nožem u desno plućno krilo jedan od vandala, oporavlja se u Urgentnom centru. Za huliganima koji su napali sina i oca na uglu ulica Knez Danila i Ivankovačke, a za koje se pretpostavlja da su maloletni, policija još traga.


Inspektori su juče ponovo razgovarali sa 19-godišnjim Dušanom M., Zoranovim sinom, koji je preksinoć na sebi imao šal Crvene zvezde, zbog čega su se, kako se pretpostavlja, huligani i okomili na njega. Dušan je, prema rečima njegove majke M.M., simpatizer Zvezde, ali ne ide na utakmice, pa ni preksinoć nije bio u „Pioniru” da bodri crveno-bele košarkaše protiv španske Pamese.
- Moj sin Dušan bio je na ulici sa dvojicom drugova. Na sebi je imao šal Crvene zvezde, koji voli. Prišla mu je grupa probisveta, njegovih godina, možda malo mlađa, i viknula: „Daj taj šal”. Jedan od njih je pokušao da mu skine šal. Moj suprug Zoran je čuo galamu i istrčao iz kuće. Probisveti su gurali našeg sina i Zoran je prišao u nameri da odbrani Dušana kada je jedan od njih izvukao nož i ubo ga - priča za „Blic” M.M., Dušanova majka i Zoranova supruga, koja je u vreme incidenta bila na poslu.
Povređeni čovek je pao, a nasilnici, prema izjavama svedoka, mladići između 16 i 17 godina, obučeni u tamne šuškave jakne, od kojih su neki oko vrata imali Partizanove šalove, razbežali su se po okolnim ulicama.
Dušan M. je pozvao prijatelje da mu pomognu da spase oca, a u tom trenutku naišla je Branka S., jedna od žiteljki Ulice kneza Danila, i pokušala da zaustavi krvarenje.
- Kada sam krenula u šetnju, videla sam grupu dečaka kako trči prema Ruzveltovoj ulici. Nisam ni slutila zbog čega beže. Onda sam videla čoveka kako leži na trotoaru. Ispod njega se već nalazila velika mrlja krvi. Podigla sam mu jaknu. Ispod pazuha imao je ranu široku nekoliko centimetara. Pojavio se lekar, vlasnik obližnje ordinacije, kao i portir susedne zgrade, koji su mi pomogli sve dok povređeni komšija nije prevezen u bolnicu - priča za „Blic” Branka S.
Ona kaže da je dečak sve vreme stajao pored oca i da je bio prestravljen.
- Bilo je strašno. Dušan je kleknuo pored oca i stalno je ponavljao: „Tata, nemoj, molim te, da umreš”. Pokušali smo da ga umirimo i govorili smo mu da nije ozbiljno povređen. Ubrzo su stigle brojne policijske patrole koje su blokirale čitav kraj. Nažalost, vandali su utekli - kaže Branka S.
Hitna pomoć prevezla je povređenog Zorana M. u Urgentni centar. Sečivo ga je poseklo po desnoj strani grudi, rana je duboka tri centimetra, ali nije životno ugrožen i smešten je na Odeljenje hirurgije.
Stanari Ivankovačke i okolnih ulica šokirani su što je izboden njihov komšija koji je samo hteo da zaštiti sina koga su napali huligani zbog Zvezdinog šala. Oni pretpostavljaju da su zbog crveno-belog šala vandali pomislili da je Dušan „delija” i da je bio na utakmici u „Pioniru”.
- Ovde je postojala grupa simpatizera OFK Beograda koja se okupljala u komšiluku. A ima i navijača večitih rivala, i to onih aktivnih na utakmicama, ali se ne sastaju ovde u kraju. Bilo je i manjih sukoba u prošlosti, ali, koliko je meni poznato, u njima nisu koristili oružje. Neshvatljivo mi je da je neko spreman da ubije zbog navijačkog šala ma bilo kog kluba - kaže jedan od stanara.

Obračuni navijača
U sukobima između navijačkih grupa prošle godine ubijena su dvojica mladića, 17-godišnji učenik iz Subotice M.M. i Dejan Dimitrijević (26) iz Futoga. M.M., simpatizera Partizana, na smrt je nožem izbo vršnjak O.O., navijač Spartaka. Dimitrijević je ubijen hicem iz pištolja u ugovorenoj tuči navijača Vojvodine i Partizana u Futogu. Proteklih godina i samo obeležje „pogrešnog” kluba odnelo je živote nekoliko mladića. Crna serija počela je 14. januara 2005. u Obrenovcu kada je 17-godišnji I.S., simpatizer Zvezde, ubio svog vršnjaka samo zbog toga što je imao navijački šal Partizana. Od tada nekoliko mladića stradalo je u zakazanim tučama navijačkih grupa, ali i u vozu, autobusu kada su išli ili vraćali se sa utakmica, a na sebi su imali šalove ili dresove omiljenih igrača.

________________________________________________________________________
http://www.blic.rs/hronika.php?id=76427
 
Ово је срамота,
За сваку осуду ...

Али је и производ општег безакоња ...
Ради шта хоћеш, ионако те неће осудити ...

Доктор, бивши председник општине је, за саобраћајни удес са смртним исходом, глумца Миленка Заблаћанског осуђен на годину дана затвора и годину забране управљања моторним возилом (глупи судија не зна да мот.воз. не постоји - каже се Возило на моторни погон) ...

Срамота, где год да погледаш ...
 
Ово је срамота,
За сваку осуду ...

Али је и производ општег безакоња ...
Ради шта хоћеш, ионако те неће осудити ...

Доктор, бивши председник општине је, за саобраћајни удес са смртним исходом, глумца Миленка Заблаћанског осуђен на годину дана затвора и годину забране управљања моторним возилом (глупи судија не зна да мот.воз. не постоји - каже се Возило на моторни погон) ...

Срамота, где год да погледаш ...

Нико више ни не прича о пандуру који је убио оног Панића на митингу за Радована.
 
Нико више ни не прича о пандуру који је убио оног Панића на митингу за Радована.

Последња информација :

Од тројице осумњичених полицајаца,
сва тројица су ослобођена од одговорности и враћени су на посао (није позитивно утврђена објективна кривица пошто је Панић умро "много касније" и након указане лекарске помоћи) !!!!!
 
Tipicno opravdanje nesposobnjakovica - a kako kod njih moze, pa sto ja moram ako on nije morao, itd.

Lepo je sto ovu vladu svrstavas po ucinku uz najnesposobnije srpske vlade. Samo, onda su trebali lepo i na vreme da kazu glasacima da ce biti sposobni taman koliko i vlada Mirka Marjanovica, pa da ne bude zabune.

A nije nesposobno komentarisati vlast koju niste osvojili po ko zna koji put za redom? Nisu izbori bili tako davno. Ja bih se pokrila ušima i ćutala, čisto da ne potenciram šta je zapravo nesposobnost.
 
A nije nesposobno komentarisati vlast koju niste osvojili po ko zna koji put za redom? Nisu izbori bili tako davno. Ja bih se pokrila ušima i ćutala, čisto da ne potenciram šta je zapravo nesposobnost.

Koji to "mi"? Hahaha.

Znaci, tvoj odgovor na ovaj uzas je a) pa i za vreme Milosevica je bilo svasta i b) opozicija je izgubila izbore.

Duga kosa, kratka pamet.
 
Кад се деси нешто овакво,..а у последње време, све чешће,
прст на чело треба да ставе и родитељи.

Зашто је све више малолетничке деликвенције?
Где је грешке, ко је затајио?
Пошто се несигурност увукла у све поре живота,.то
ОНДА значи да је држава са свим својим институцијама у расулу!

.
 
Кад се деси нешто овакво,..а у последње време, све чешће,
прст на чело треба да ставе и родитељи.

Зашто је све више малолетничке деликвенције?
Где је грешке, ко је затајио?
Пошто се несигурност увукла у све поре живота,.то
ОНДА значи да је држава са свим својим институцијама у расулу!

.

Da, problemi su u vaspitavanju djece. Pogrešan način vaspitavanja djece, djeca sve češće rastu samo sa jednim roditeljem (jer su razvedeni) i sl. Naravno, i okolina utiče
 

:sanke: kompleksi, kompleksi, kažem ja lepo. z:plez:
Odgovor sam ja dala pre nego što si se ti upustio u traženje krivaca po Vladi.

Не спамуј

493-1-1.gif
 
*** problem ostao od 90-tih
u mom kraju
masa mojih ex drugova diluje tj nosi paketice
za dilere
pa posle porastu apetiti itd
isto ti klinci
*** nemaju bolji uzor
neki se izwuku
neki su u Centralnom...
A najwise su kriwi
1.roditelji
2.okolina
3.skola
4.drzawa
da se roditelji wise bawe decom ne bi bilo toga
ja znam klinca pun lowe ***
raznosi gudru
mama i tata znaju
cute
ili se neki drogiraju
roditelji isto
cudan svet...
 

Back
Top