Bette Davis

darkghost

Ističe se
Poruka
2.632
Američka filmska glumica Rut Elizabet Dejvis,
poznata kao Bet Dejvis, snimila je više od 80 filmova
i ostvarila niz velikih dramskih uloga.
Dobitnica je dva oskara. za filmove Jezabel i Dangerous
Takodje poznata po svom promuklom glasu i uvek razlicitim ulogama.
Na pocetku karijere je uglavnom glumila u dramama,
a na posletku uglavnom oslikava jezive likove tipa Baby Jane
u filmu " What ever happened to Baby Jane?

Sta mislite o njoj i prevashodno o njenoj glumi?
 
Poslednja izmena:
Jao znala sam da si ti otvorio ovu temu nisam ni morala da gledam.

-tema
Šta da kažem?
Mislim da je neprikosnovena glumica.
Jedna mi je od omiljenih.
Toliko autentičnosti u svakoj njenoj ulozi.:D
 
Sinoc sam opet gledala What Ever Happened To Baby Jane. U neku ruku tuzna prica a opet bez zrna patetike, dobrim delom verovatno zbog njene glume. Inace ima veoma upecatljivo lice, posebno oblik ociju.
 
Bila je lik..daleko ispred svog vremena
Dobra glumica i kao mlada i lepa i josh bolja kao raspala babetina.
Njena mrznja spram Dzoan Kraford,koja joj glumila sestru u Baby Jane je legendarna:lol:

[on longtime rival Joan Crawford] I wouldn't piss on her if she was on fire.

[on rival Joan Crawford] She has slept with every male star at MGM except Lassie.

[commenting on the death of long-time nemesis Joan Crawford] You should never say bad things about the dead, you should only say good . . . Joan Crawford is dead. Good.

zasu:lol:
 
Bila je lik..daleko ispred svog vremena
Dobra glumica i kao mlada i lepa i josh bolja kao raspala babetina.
Njena mrznja spram Dzoan Kraford,koja joj glumila sestru u Baby Jane je legendarna:lol:

[on longtime rival Joan Crawford] I wouldn't piss on her if she was on fire.

[on rival Joan Crawford] She has slept with every male star at MGM except Lassie.

[commenting on the death of long-time nemesis Joan Crawford] You should never say bad things about the dead, you should only say good . . . Joan Crawford is dead. Good.

zasu:lol:

Dobro poznato je i njihovo prepucavanje za vreme snimanja filma. Svo vreme su jedna drugoj smestale. Bette je trazila da se ukloni aparat za koka-kolu, "jer ne podnosi to pice" ( muz od Joan je bio neka faca u toj firmi za koka-kolu ili tako nesto), a Crawordova je u svoju haljinu prisila tegove, ne bi li Bette otezala posao u onoj sceni kada ju je sutirala i vukla po kuci...
 
Odgledala sam poprilicno, mada i davno njene filmove, sto na RTS-u, sto u Kinoteci. Zaista sjajna glumica i lepo bi bilo da se neki filmovi ponovo prikazu. Nekako se najvise secam Jezebel i Sve o Evi, dobri filmovi, dobre price i dobra gluma.
 
[on longtime rival Joan Crawford] I wouldn't piss on her if she was on fire.

[on rival Joan Crawford] She has slept with every male star at MGM except Lassie.

[commenting on the death of long-time nemesis Joan Crawford] You should never say bad things about the dead, you should only say good . . . Joan Crawford is dead. Good.

zasu:lol:

:worth::worth:

Bette. :)
 
Odgledao "What Ever Happened To Baby Jane?" po darkghost-ovoj preporuci i mogu vam reci da film ide u moju "top 10" listu!

Sister, sister, oh so fair, why is there blood all over your hair? :worth:

Betica :worth:
 

Back
Top