Kako naterati narodne poslanike Skupštine Srbije da rade bez slikanja

JOPE

Aktivan član
Poruka
1.271
Narodni poslanici Skupstine republike Srbije, valjda ih je narod zaista birao, izgleda da nemaju meru u zaludjivanju tog istog naroda. Malo im je sto danima i satima mlate praznu slamu reklamirajuci povrede Poslovnika vec su se usilili i na sastanku poslanickih klubova doneli odluku da ne rade dok im Javni servis ne obezbedi direktni prenos Skupstine. Postavlja se pitanje ciji je Javni servis, Skupstine republike Srbije ili servis svih gradjana koji ga placaju-bar dobar deo.
Da li poslanici mogu da menjaju programsku semu i ugovorene prenose pre svega sportskih dogadjaja koji interesuju siroke mase zarad svoje i prezentacije Stranke, potpuno besplatno.
Neka iz svojih dnevnica, plata i dzepova izdvoje i oforme neki kablovski kanal za prenose pa ko voli neka izvoli i neka ih gleda i slusa.
 
kad bi moja firma radila kao Skupshtina Srbije, bankrotirala bi posle nedelju dana poslovanja!
Onoliko zgubidana na jednom mestu, koji ceo dan koriste da se prepucavaju (pre svega smradikali i naprednjaci) i to tako da smo svi prinudjeni da ih gledamo na nacionalnoj televiziji. Ajde da vode civilizovane rasprave o zakonima koji treba da se usvoje, ali ja kad god ubodem 2. program RTSa, slusham prenemaganja, zapomoganja, i priche koje nemaju veze sa dnevnim redom Skupshtine!

Pozdravam odluku Tijanica da ih odjebe po kratkom postupku, pa nek oni vode drzavu u pauzama sportskih takmichenja...meni je draze bilo danas da odgledam mech Rodika i Federeea nego da slusham one polumozgashe koji se prenemazu po Skupshtini....
 
Ma bolje od spanskih serija ali...
Da li je normalno da se za govornicom prepucavaju kolege, lideri dve opozicione partije o tome ko je bolje vozac, koje kriv za udes u kome je jedan od njih nastradao.
Pa jer to zadatak i posao poslanika koji nose masne, debele, plate i ostale privilegije.
Da li zbog toga Javni servis treba da se njima prilagodjava ili da prati, kakvu.takvu, programsku semu.
Ne kazem da Skupstina nije zanimljiva iz jednog drugog ugla ali minuti na Drzavnoj, pa i ostalim, televizijama su skupi. Ovde su u pitanju sati, dani, meseci, godine.
 
Poslanici su lupetali od kad je uvedeno visestranacje u Srbiji. Danas ovo sta se desava u skupstini nije ni po cemu posebno niti ekstremno. Kad je Milosevic hteo da ukine skupstinske prenose (koristeci ista opravdanja koja danas koriste zuti majmuni) - cela opozicija je skicala i vristala kako je to gusenje demokratije, ucutkavanje opozicije i statijaznam. Danas, kad se ondasnja opozicija dokopala vlasti, iz godine u godinu, od 2000 do danas, slusamo iste pozive za prekidanjem skupstinskih prenosa, a sve zarad satro "efikasnijeg rada parlamenta". Pa cak i pokretac ove teme koristi izlizanu frazeologiju - "oni se brukaju", "pricaju gluposti", "svadjaju se"... pa cekaj, ako je to tako logicno bi bilo da se zalazete bas za nastavak, i reprizu ako treba, skupstinskih prenosa - jer ce cela Srbija videti kako su poslanici opozicije nevaljali i neproduktivni.
Nemojmo se lagati i zayebavati, makar ovde na forumu. Danas kad postoji 100 kanala na izboru (+ internet) sumnjam da je nekome posebno stalo do toga sta se emituje na drugom kanalu RTS-a. Jedina motivacija onih koji skice protiv skupstinskih prenosa je politicka - i smeta im sto uopste postoji neki medij na kome bi predstavnici opozicije rekli nesto, bilo sta.
 
Poslanici su lupetali od kad je uvedeno visestranacje u Srbiji. Danas ovo sta se desava u skupstini nije ni po cemu posebno niti ekstremno. Kad je Milosevic hteo da ukine skupstinske prenose (koristeci ista opravdanja koja danas koriste zuti majmuni) - cela opozicija je skicala i vristala kako je to gusenje demokratije, ucutkavanje opozicije i statijaznam. Danas, kad se ondasnja opozicija dokopala vlasti, iz godine u godinu, od 2000 do danas, slusamo iste pozive za prekidanjem skupstinskih prenosa, a sve zarad satro "efikasnijeg rada parlamenta". Pa cak i pokretac ove teme koristi izlizanu frazeologiju - "oni se brukaju", "pricaju gluposti", "svadjaju se"... pa cekaj, ako je to tako logicno bi bilo da se zalazete bas za nastavak, i reprizu ako treba, skupstinskih prenosa - jer ce cela Srbija videti kako su poslanici opozicije nevaljali i neproduktivni.
Nemojmo se lagati i zayebavati, makar ovde na forumu. Danas kad postoji 100 kanala na izboru (+ internet) sumnjam da je nekome posebno stalo do toga sta se emituje na drugom kanalu RTS-a. Jedina motivacija onih koji skice protiv skupstinskih prenosa je politicka - i smeta im sto uopste postoji neki medij na kome bi predstavnici opozicije rekli nesto, bilo sta.
Stalo je iz jednostavnog razloga sto ti za taj RTS 2 odrezuju mesecni harac , tako da on ne moze da se poredi sa bilo kojim od ostalih 100 ili koliko vec programa , koje te niko ni ne tera da gledas , al ti niko ni ne trazi da ih finansiras pod pretnjom tuzbe .
Uostalom nek raspisu referendum o tom pitanju ili nek RTS napravi anketu uz racun za pretplatu da se vidi da li vecina gradjana zeli da gleda i place skupstinske prenose , pa ako vecina hoce nek pustaju do mile volje .
 
Ni po koju cjenu ne treba ukidati prenose skupštine. Čak bi trebalo udovoljiti zahtjevu poslanika i prenositi sjednice skupštinskih odbora.

Prenosi iz skupštine su jedini način da stanovnici ove propale države vide za kakve su idiote glasali i kome su sve ubacivanjem komadića papira u glasačku kutiju omogućili da uzima bezobrazno velike plate i dnevnice, a da pri tom ništa korisno ne radi.

Kad malo bolje razmislim gledanje skupštinskih prenosa bi trebalo postati zakonska obaveza svih građana, kako što je nekad za vrjeme JNA bilo obavezno gledanje dnevnika.

Čini mi se da je to jedino što ovaj narod može natjerati da malo uključi mozak kad sledeći put uzme olovku u ruku na biračkom mjestu.
 
Poslednja izmena:
Narodni poslanici Skupstine republike Srbije, valjda ih je narod zaista birao, izgleda da nemaju meru u zaludjivanju tog istog naroda. Malo im je sto danima i satima mlate praznu slamu reklamirajuci povrede Poslovnika vec su se usilili i na sastanku poslanickih klubova doneli odluku da ne rade dok im Javni servis ne obezbedi direktni prenos Skupstine. Postavlja se pitanje ciji je Javni servis, Skupstine republike Srbije ili servis svih gradjana koji ga placaju-bar dobar deo.
Da li poslanici mogu da menjaju programsku semu i ugovorene prenose pre svega sportskih dogadjaja koji interesuju siroke mase zarad svoje i prezentacije Stranke, potpuno besplatno.
Neka iz svojih dnevnica, plata i dzepova izdvoje i oforme neki kablovski kanal za prenose pa ko voli neka izvoli i neka ih gleda i slusa.


na pocetku te dezavuise stranacko rezimski stav.

vama smeta `nemirna` opozicija

svima ostalima smeta nakaradna, slaba i neprirodna vlada, i njeni poslanici u skupstini kao i njihovo bahato ponasanje oko svega, mandati, glasanja, dnevni red, nestavljanje spoljne politike na dnevni red, itd, itt....

da valja, ne valja, ali krivica nije na opoziciji.

krivica za (lose) stanje onoga za sta je zaduzena vlada da radi, je na vladi, ne na opoziciji.

sve ostalo je prazna prica
 
Ma ne smeta meni ni pozicija ni opozicija. tema je vezana za rad poslanika. Ne zele da rade ako nema direktnih a Javni servis, kada je na to prinudjen zbog ranije ugovorenih programa iz programske seme, nudi reprezu. E, ta gospoda ne zeli odlozemo, zeli direktno.
Izvestaja, prenosa neka bude, a izgleda da ce u ponedeljak da se "dogovore" jer je zakazan sastanak sefova poslanickih grupa sa direktorom RTS-a.
 
Stalo je iz jednostavnog razloga sto ti za taj RTS 2 odrezuju mesecni harac

Pa meni je gluplja 100 puta ona serija Ranjeni orao i one druge gluposto pa nikom nista. Skupstinske sednice su makar pitanje od javnog znacaja za razliku od ostalih gluposti koje se emituju na RTS-u.
Sustina je - nije vama stalo do kanala RTS2, ni do para kojima se on finansira, vama je stalo da potpuno ukinete sve mogucnosti opoziciji da javno iznese svoj stav, kakav god bio.

direktnih a Javni servis, kada je na to prinudjen zbog ranije ugovorenih programa iz programske seme, nudi reprezu. E, ta gospoda ne zeli odlozemo, zeli direktno.
.

E pa to je propust javnog servisa, koji je morao da zna da ima obavezu prenosa skupstinskih zasedanja i da ne moze da ugovora nista drugo za taj termin.
A sto bi bilo odlozeno? I ko bi birao termin kad bi se emitovao taj snimak? Mozda u 4 sata ujutro, nakon snimka sudjenja Seselju?
 
Poslednja izmena:
Pa meni je gluplja 100 puta ona serija Ranjeni orao i one druge gluposto pa nikom nista. Skupstinske sednice su makar pitanje od javnog znacaja za razliku od ostalih gluposti koje se emituju na RTS-u.
Sustina je - nije vama stalo do kanala RTS2, ni do para kojima se on finansira, vama je stalo da potpuno ukinete sve mogucnosti opoziciji da javno iznese svoj stav, kakav god bio.

Upravo tako. Ko neće da gleda ne mora. Ja ne plaćam RTS da bih gledala Srećne ljude po 26-ti put niti da bih gledala tenis koji imam i na Eurosportu već upravo zbog Skupštine i Dnevnika.
 
Pa meni je gluplja 100 puta ona serija Ranjeni orao i one druge gluposto pa nikom nista. Skupstinske sednice su makar pitanje od javnog znacaja za razliku od ostalih gluposti koje se emituju na RTS-u.
Sustina je - nije vama stalo do kanala RTS2, ni do para kojima se on finansira, vama je stalo da potpuno ukinete sve mogucnosti opoziciji da javno iznese svoj stav, kakav god bio.

Iz kojih to postova izvodis takav zakljucak.
Ponavljam-nisam za ukidanje prenosa ali sa i za postovanje gradjana koji vole, pre svega sport zbog kojeg se predlaze odlozeno emitovanje besednistva sa Skupstine.
A da Skupstina nema gledanost potvrdjuje i istrazivanje agencije AGB Nielsen Media Research ciji direktor Darko Brocic rece da prenose gleda tek koja stotina vise od 200 hiljada gradjana, dok su teniski mecevi gledaniji za 50 i vise odsto.
Ako se zna da uz teniske meceve idu i skupe reklame eto razloga da se Javni servis prikloni pre sportu nego Skupstini, pri tom ne odbacujuci njene prenose.
 
Iz kojih to postova izvodis takav zakljucak.
Ponavljam-nisam za ukidanje prenosa ali sa i za postovanje gradjana koji vole, pre svega sport zbog kojeg se predlaze odlozeno emitovanje besednistva sa Skupstine.
A da Skupstina nema gledanost potvrdjuje i istrazivanje agencije AGB Nielsen Media Research ciji direktor Darko Brocic rece da prenose gleda tek koja stotina vise od 200 hiljada gradjana, dok su teniski mecevi gledaniji za 50 i vise odsto.
Ako se zna da uz teniske meceve idu i skupe reklame eto razloga da se Javni servis prikloni pre sportu nego Skupstini, pri tom ne odbacujuci njene prenose.

Da je u pitanju neka komercijalna televizija za koju se ne plaća TV pretplata tvoji argumenti sa cjenom reklame za vrjeme prenosa sportskih događaja bi bila sasvim OK. Ali ovo je javni servis za koji se plaća pretplata i ako se već finansira iz budžeta argumenti sa cjenom reklamnog prostora ne piju vodu.

I kao što već rekoh prenosi iz skupštine su jedinstvena prilika da građani vide kakvim neodgovornim likovima i trutovima su dali svoj glas na izborima.
 
Narodni poslanici Skupstine republike Srbije, valjda ih je narod zaista birao, izgleda da nemaju meru u zaludjivanju tog istog naroda. Malo im je sto danima i satima mlate praznu slamu reklamirajuci povrede Poslovnika vec su se usilili i na sastanku poslanickih klubova doneli odluku da ne rade dok im Javni servis ne obezbedi direktni prenos Skupstine. Postavlja se pitanje ciji je Javni servis, Skupstine republike Srbije ili servis svih gradjana koji ga placaju-bar dobar deo.
Da li poslanici mogu da menjaju programsku semu i ugovorene prenose pre svega sportskih dogadjaja koji interesuju siroke mase zarad svoje i prezentacije Stranke, potpuno besplatno.
Neka iz svojih dnevnica, plata i dzepova izdvoje i oforme neki kablovski kanal za prenose pa ko voli neka izvoli i neka ih gleda i slusa.

Kažu radikali i ovi Veljini da je to jedini način da se čuje šta to oni imaju da kažu i narod opet proguta tu kosku ali ne i ja.
Moja malenkost smatra da je to besplatan marketing kojeg bi Rts trebalo da naplati po tarifi,pa da vidim onda koliko će puta da iziđu po poslovniku.:sanke:
 
Kažu radikali i ovi Veljini da je to jedini način da se čuje šta to oni imaju da kažu i narod opet proguta tu kosku ali ne i ja.
Moja malenkost smatra da je to besplatan marketing kojeg bi Rts trebalo da naplati po tarifi,pa da vidim onda koliko će puta da iziđu po poslovniku.:sanke:

Ma sta nam naprica. A nastupi drzavnih funkcioneri po drzavnim medijima nisu reklama? Izvestaji drzavnog dnevnika o drzavnim funkcionerima nisu reklama?
 
Sjajan predlog onaj Sormaz izneo .....posto iz RTS rekose da oni prenose tenis zato sto je to trzisno onda lepo da RTS trzisno i radi i da se ukine pretplata za RTS a da se otvori novi kanal skupstinski gde bi isli samo prenosi skupstine nezavisno od RTS-a.

sormaz mi nije drustveni ideal, al se slazem sa predlogom

ako vladi treba kanal, neka ga finansira (mada su opet nase pare u pitanju), bar bi se znala odgovornost za urdjivacku politiku

meni bgd1 stoji na 18 na daljinskom, a pretplatu placam rddovno (redovno mi to prvo odbiju od uplate za struju, pa za struju sta ostane - male vestine malih rezimskih mahera)
 

Back
Top