NAVODNO BESNILO U BEOGRADU

mrvica i cile

Primećen član
Poruka
918



Upravo sam se čula sa g.Lazićem obzirom da su šinteri danas na Novom Bgd, pa sam ga zvala da proverim da li nekulturni i neljubazni čovek koji se javlja na 3293099 zaista ne sme ili ne želi da mi da informaciju za po koje su krenuli tj za koje imaju prijavu, pošto navodno kupe samo po prijavama! ....Tako sam saznala da navodno više ne eutanaziraju životinje....ali svi znamo koliko su njihove izjave verodostojne...ali i da je u VODOVODSKOJ ULICI NAVODNO PRONAĐENA BESNA LISICA i da će sada morati da vakcinišu ulične pse....da vam ja ne tumačim šta sve ovo znači, pošto znate i sami...samo da vas informišem i upozorim....
 
U medjuvremenu od mog zadnjeg posta na gornji link Ministarstva je postavljena informacija o proglasenju besnila u naseljenom mestu Bele Vode.
Ovo drustva za zastitu zivotinja treba dobro da ispitaju. Cudna podudarnost, posle tuce u Ovci i jucerasnjeg priloga Studija B u gradu se naprasno pojavilo besnilo. Da li neko zna da li su nadlezni u Bg i Republici duzni da ovo prijave nekoj medjunarodnoj instituciji? Ukoliko jesu da se proveri da li su nekom prijavili.
Sad ce da usledi verovatno masovno ubijanje zivotinja u Beogradu.
 
trebalo bi proveriti jel miki vakcinisan ,mnogo dolazi u dodir kako kaze sa sugavim dzukelama !!!

Standardna njihova procedura da uzmu novac i to sad kad se placa vakcina DA NIJE malo cudno dok je bilo 100dinara nema besnila sad kako je 1200din BESNILO SE POJAVI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mozda sam ja malo sumnjicav ali prosudite sami cena je skocila pre 10dana a treba popuniti budzet a ima registrovano pola miliona zivotinja pa vi vidite koji je to novac u pitanju !!!
 
boledora,
nakon teksta koji si citirala stoji moj sledeci post u kome pise

U medjuvremenu od mog zadnjeg posta na gornji link Ministarstva je postavljena informacija o proglasenju besnila u naseljenom mestu Bele Vode.
Ovo drustva za zastitu zivotinja treba dobro da ispitaju. Cudna podudarnost, posle tuce u Ovci i jucerasnjeg priloga Studija B u gradu se naprasno pojavilo besnilo. Da li neko zna da li su nadlezni u Bg i Republici duzni da ovo prijave nekoj medjunarodnoj instituciji? Ukoliko jesu da se proveri da li su nekom prijavili.
Sad ce da usledi verovatno masovno ubijanje zivotinja u Beogradu
 
Poslednja izmena:



Upravo sam se čula sa g.Lazićem obzirom da su šinteri danas na Novom Bgd, pa sam ga zvala da proverim da li nekulturni i neljubazni čovek koji se javlja na 3293099 zaista ne sme ili ne želi da mi da informaciju za po koje su krenuli tj za koje imaju prijavu, pošto navodno kupe samo po prijavama! ....Tako sam saznala da navodno više ne eutanaziraju životinje....ali svi znamo koliko su njihove izjave verodostojne...ali i da je u VODOVODSKOJ ULICI NAVODNO PRONAĐENA BESNA LISICA i da će sada morati da vakcinišu ulične pse....da vam ja ne tumačim šta sve ovo znači, pošto znate i sami...samo da vas informišem i upozorim....

:hahaha::rotf:
Mislim...........ma bolje da ne mislim nista, besna lisica i tako.........:hahaha:
 
ZAJEČAR - Lisica, koju su građani preksinoć oko 23 sata primetili na glavnom gradskom trgu u Zaječaru, uspela je da pobegne iz grada, jer policija, iz bezbedonosnih razloga, nije smela da puca na životinju u širem gradskom jezgru. Prema rečima Zorana Stamenkovića, portparola zaječarskog SUP-a, policija je lisicu sve vreme pratila kroz grad, najpre do naselja Kraljevica, a onda i prema stambenom naselju Vlačić. Međutim, zbog opasnosti od rikošeta, policajci su odustali od pucnjave. Lisica je uspela da umakne policiji u obližnje žbunje, odakle joj se izgubio svaki trag.

Pre nego je došla na gradski trg, lisica je ujela psa jednog Zaječarca, ali prema rečima Stamenkovića slučaj nije prijavljen policiji. Vlasnik je pomoć za svog ljubimca zatražio u privatnoj veterinarskoj ordinaciji. Sumnja se da je lisica bila zaražena besnilom, ali će o ovome moći da se zna tek kroz nekoliko dana.
 
Šta bi trebalo znati o besnilu životinja

Besnilo je prvenstveno bolest divljih životinja (lisica i vukova), a zatim domaćih (najčešće pasa), dok je sekundarno- bolest čoveka.

U odnosu na životinjsku vrstu postoji urbano besnilo, koje se javlja u naseljenim mestima i uglavnom se prenosi među psima, i silvatično (šumsko) besnilo, rašireno među lisicama i drugim divljim životinjama.

Kod životinja, prvi simptomi besnila su promena ponašanja (furiozni oblik) ili paraliza mišića (tiho besnilo).

Pas je najčešći izvor besnila za čoveka (u 90%).

U najvećem riziku od zaraze su osobe koje profesionalno ostvaruju kontakt sa zaraženim životinjama (veterinari i veterinarski tehničari, lovci, šumari, krznari, laboratorijski i terenski radnici).
 
Karakteristike oboljenja ljudi

Vreme od unosa virusa u organizam čoveka do pojave znakova bolesti iznosi 2-8 sedmica pa i znatno duže nekoliko meseci ili više godina.

Početak bolesti prati uznemirenost i osećaj nelagodnosti i straha. Na mestu ujeda javlja se trnjenje, svrab i slab bol. Te promene su praćene: nemirnim snom, gubitkom apetita, povraćanjem, glavoboljom i povišenom telesnom temperaturom. Bolest karakterišu dva klinička oblika besnila:
- Furiozno „pomamno", koje se javlja kod većine zaraženih. Njegove karakteristike su halucinacije, izrazita motorna aktivnost, razdražljivost, obilno lučenje pljuvačke i agresivnost. U daljem toku prisutan je znak hidrofobije i skoro istovremeno aerofobije. Hidrofobija (strah od vode) se ispoljava u nepodnošljivosti šumova vode, grčevima u mišićima ždrela i dušnika, do gušenja, koji su praćeni strahom. Ubrzo dolazi do pareza i paraliza. Paraliza disajnih mišića dovodi do gušenja i tada nastupa smrt.

- Paralitičko „tiho" besnilo je retko. Od samog početka bolesti su izraženi simptomi pareza i paraliza. Psihomotorni nemir nije izražen, ali je izražena mišićna slabost, koja se pogoršava do smrti.

Besnilo je neizlečiva bolest koja traje 2-6 dana. Smrtnost je 100%.
 
trebalo bi proveriti jel miki vakcinisan ,mnogo dolazi u dodir kako kaze sa sugavim dzukelama !!!

Standardna njihova procedura da uzmu novac i to sad kad se placa vakcina DA NIJE malo cudno dok je bilo 100dinara nema besnila sad kako je 1200din BESNILO SE POJAVI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mozda sam ja malo sumnjicav ali prosudite sami cena je skocila pre 10dana a treba popuniti budzet a ima registrovano pola miliona zivotinja pa vi vidite koji je to novac u pitanju !!!

heh...to sve objasnjava :confused:
 
Hmmm,sve je ovo jako čudno...:think:Ako ćemo o tome ko je odgovoran a ko ne kada je besnilo u pitanju,onda bi prvo morali da prokomentarišemo slučaj policajaca u Zaječaru koji su dozvolili da lisica,koja je nekim čudom uspela da stigne do centra grada,potencijalno zaražena virusom besnila POBEGNE!!! Pa to je van svake pameti!!!:dash:Nisu smeli da pucaju,pa su resili da je prate,ili bolje da kažem isprate,dok im lisica (bezbedno) ne umakne u šumu:dash:.Ovo je previše neodgovorno i krajnje bezobrazno prema stanovnicima pomenute opštine,kao i prema svim građanima svih ostalih opština gde su se navodno životinje zaražene virusom besnila pojavile.Unositi paniku ( slučajno ili namerno :think:,mnogo mi je sumnjivo obzirom da su vakcine poskupele) a pritom ne prezentovati nikakve valjane dokaze javnosti (da li je moguće da ne postoje fotografije ubijenih,zaraženih životinja,jesu li uspeli barem jedan od pomenutih slučajeva da uhvate,uspavaju, ili sve olako puštaju da pobegnu,treba li država da formira i specijalne jedinice obučene za hvatanje životinja zaraženih virusom besnila :think:) je ponavljam neodgovorno i bezobrazno.:poludeo:Tačno je da je besnilo neizlečiva i smrtonosna bolest (ja sam u srednjoj školi u knjizi "Infektivne bolesti" imala priliku da vidim sliku čoveka zarazenog ovim virusom,to je stašno:sad2:),to svi znamo,ali da država pristupiti ovoj tematici na ovakav neozbiljan način,prepričavanjem po medijima,rekla-kazala,jeste se pojavilo-nije se pojavilo,je krajnje drsko i bezobrazno.:poludeo::poludeo::poludeo:Da ne pominjem onaj finansijski momenat kada su vakcine protiv besnila u pitanju.U tom slučaju je ova priča još strašnija i ponovo nas vraća na temu zloupotrebe i diskriminacije divljih životinja:sad2::sad2::sad2:...
 
Poslednja izmena:
heh...to sve objasnjava :confused:

i ne samo to,nego je pre dva meseca otprilike,u nekoj emisiji.....receno da opstina chukarica ima problem sa velikim brojem pasa lutalica(pa onda snimaju pse kako stoje i blenu ko tele u sarena vrata i masu repom,neki se cheshu,neki leze...) i kako ce se maksimalno potruditi da rese taj problem....i....OPA...bas na chukarici-besnilo......


antonije,besnilo jeste ozbiljna i opasna bolest ali ovo sto oni rade je stvarno idiotizam.Pocev od laganja o pojavi besnila,pa do "resenja" problema besnila....
protiv besnila se ne ide ubijanjem svega sto mrda cim se besnilo "pojavi" vec vakcinacijom domacih i divljih zivotinja
divlje zivotinje se vakcinisu tako sto se vakcina stavlja u hranu i baca se,kako bi zivotinje to pojele.Tako se bar radi u civilizovanim zemljama
 

Back
Top