USKRSENJE!

STAJIC

Aktivan član
Poruka
1.624
Predivna priprema Stvoritelja!

Kada ce poceti uskrsenje?
Ko ce biti uskrsnut?
Kako ce izgledati uskrsnula osoba?
Gde ce ziveti uskrsnuli?
Da li ce uskrsnuti ponovo umreti?

z:poz:
 
Predivna priprema Stvoritelja!

Kada ce poceti uskrsenje?
Ko ce biti uskrsnut?
Kako ce izgledati uskrsnula osoba?
Gde ce ziveti uskrsnuli?
Da li ce uskrsnuti ponovo umreti?

z:poz:

Могао си одмах да одеш са овим питањем на неку од безброј тема секте Јеховиних сведока - а не да постављаш нову.
 
Могао си одмах да одеш са овим питањем на неку од безброј тема секте Јеховиних сведока - а не да постављаш нову.


Ma, vidiš da su planski okupirali ovaj pdf. Trebalo bi ga nazvati ''Verovanje JS'', a mi da se vratimo na Kultne. Ne znam zašto im se dozvoljava da otvore već četvrtu temu. Ziloti imaju samo jednu.
 
Nažalost, vaskrsenja nema, bila bi velika gužva u raju. A i da ga ima, bilo bi dosadno, bez alkohola, seksa, rokenrola i drugih poroka... Možda u početku ne, svi bi smo se smejali i gledali ispranim i zatucanim pogledima jedni druge, i uživali - ali posle par milijadi godina smeškanje bi nam svakako dosadilo...
 
Predivna priprema Stvoritelja!

Kada ce poceti uskrsenje?
Ko ce biti uskrsnut?
Kako ce izgledati uskrsnula osoba?
Gde ce ziveti uskrsnuli?
Da li ce uskrsnuti ponovo umreti?

z:poz:
1. Никада.
2. Нико.
3. Никако.
4. Нигде.
5. Е добра вест.. неће... јер неће бити ни ускрснути...

Ето...:sanke:
 
Nažalost, vaskrsenja nema, bila bi velika gužva u raju. A i da ga ima, bilo bi dosadno, bez alkohola, seksa, rokenrola i drugih poroka... Možda u početku ne, svi bi smo se smejali i gledali ispranim i zatucanim pogledima jedni druge, i uživali - ali posle par milijadi godina smeškanje bi nam svakako dosadilo...
Мжда би нам се посрећило ако би се појавила нека змија...z:lol:
 
Nažalost, vaskrsenja nema, bila bi velika gužva u raju. A i da ga ima, bilo bi dosadno, bez alkohola, seksa, rokenrola i drugih poroka... Možda u početku ne, svi bi smo se smejali i gledali ispranim i zatucanim pogledima jedni druge, i uživali - ali posle par milijadi godina smeškanje bi nam svakako dosadilo...

z:lol:

Pozdravljam te druze!

Uvek me slatko nasmejes tvojim komentarom. Moram da ti kazem da su i Rusi za vreme Staljina zvanicno "ukinuli postojanje Boga". Izdali su javni dokument na nivou drazave da Bog ne postoji.
Njihovim nerazumnim aktom, Rusi svakako nisu ukinuli postojanje Stvoritelja.
Mozes li da zamislis kako se Jehova oseca kad posmatra takvo ponasanje ljudi? Zamisli da Mona Liza "kaze" Da Vinciju, "ej Leonardo ti ne postojis, evo dokument koji sam napisala kaze da ti zvanicno ne postojis-ukidam te bre!"

Smesno zar ne?

Svako dobro V!
 
Јел Стајиће... јеси ли и ти ЈС?

Питам јер ми вера не дозвољава са вама да разговарам, па да се не огрешим...z:cry:
 
Poslednja izmena od moderatora:
z:lol:

Pozdravljam te druze!

Uvek me slatko nasmejes tvojim komentarom. Moram da ti kazem da su i Rusi za vreme Staljina zvanicno "ukinuli postojanje Boga". Izdali su javni dokument na nivou drazave da Bog ne postoji.
Njihovim nerazumnim aktom, Rusi svakako nisu ukinuli postojanje Stvoritelja.
Mozes li da zamislis kako se Jehova oseca kad posmatra takvo ponasanje ljudi? Zamisli da Mona Liza "kaze" Da Vinciju, "ej Leonardo ti ne postojis, evo dokument koji sam napisala kaze da ti zvanicno ne postojis-ukidam te bre!"

Smesno zar ne?

Svako dobro V!

A kako ti znaš kako se on oseća?z:p
 
z:lol:

Pozdravljam te druze!!

Zadovoljstvo mi je, pozdrav, takođe :)

Uvek me slatko nasmejes tvojim komentarom. Moram da ti kazem da su i Rusi za vreme Staljina zvanicno "ukinuli postojanje Boga". Izdali su javni dokument na nivou drazave da Bog ne postoji.!

Zato je u toj pauzi nepostojanja boga postojao Staljin, koji je zamenio sve njegove funkcije - bio je nedodirljiv, bezgrešan, sveznajući i svemoćan. Nadam se da primećuješ paralelu. Svoju grešku je "uvideo" za vreme drugog svetskog rata kad je ponovo otvorio crkve, čak je ponovo osnovao moskovsku patrijaršiju. Duša jedna od čoveka. :mrgreen:

Mozes li da zamislis kako se Jehova oseca kad posmatra takvo ponasanje ljudi? !

Ne mogu da zamislim, pošto ni njega ne mogu da zamislim u antropomorfnom obliku, kao nekoga ko ima osećanja. Ne verujem u judeohrišćanskog boga, jer on predstavlja izmaštanu verziju superjunaka od pre dva milenijuma. Sama ideja da neko ko je dovoljno pametan i moćan da stvori Univerzum pati od depresije kad gleda naše nedolično ponašanje me, iskreno rečeno, zasmejava.

Zamisli da Mona Liza "kaze" Da Vinciju, "ej Leonardo ti ne postojis, evo dokument koji sam napisala kaze da ti zvanicno ne postojis-ukidam te bre!"!

Postoji bitna razlika: Mona Lizu je (verovatno!) naslikao Leonardo, a ko je napravio Kosmos - to još ne znamo. Možemo samo da se nadamo da ćemo jednog dana saznati, a mitologija nam u tome uopšte ne pomaže. Pogledaj ovu stranu http://en.wikipedia.org/wiki/Creation_myth pa mi dokaži da ni jedna priča nije istinita a ja ću onda tebi isto to dokazati za Biblijsku.


Uvek je zadovoljstvo diskutovati s tobom,
Prijateljski pozdrav,

V.
 
на ком је ово језику, шта значи "USKRSENJE"?
Pa uskrsenje je nastalo od reči "uskrs", a to mu dođe hriščanski praznik. Dakle, to je ono što radi Isus kad umre, a i mi ćemo kad dođe strašni sud. Čim dođe. Uskoro. Evo, samo što nije. Čuje se nešto u daljini!... ne, to je ovaj noćni sedamstokec... Znači još ništa od uskrsenja...

Kad moram ja ateista da ti objašnjavam pojmove pravoslavne mitologije, sto mu đavola. :mrgreen:
 
Pa uskrsenje je nastalo od reči "uskrs", a to mu dođe hriščanski praznik. Dakle, to je ono što radi Isus kad umre, a i mi ćemo kad dođe strašni sud. Čim dođe. Uskoro. Evo, samo što nije. Čuje se nešto u daljini!... ne, to je ovaj noćni sedamstokec... Znači još ništa od uskrsenja...

Kad moram ja ateista da ti objašnjavam pojmove pravoslavne mitologije, sto mu đavola. :mrgreen:

хвала.
а ја мислио ко зна шта, е свашта од мене.
јел правилније ускрснуће или ускресење, мислим што се тиче српског језика, изгледа да ми је граматика слаба страна.
 

Back
Top