Krstaski ratovi-maturski

Sweety_S

Početnik
Poruka
30
Radim maturski iz istorije,tema Krstaski ratovi...to mi se stvarno svidja,ali je problem sto nemam dovoljno literature,a ne smijem koristiti internet...
Pa bih zamolila za jednu malu uslugu...ako je vec neko radio ovu temu za maturski,da mi javi,na ovoj temi ili na PP...
 
Sta znam, mogu ja nesto da ti odradim. Imam skeniranu skriptu mog profesora. Mogu da ti izvucem o krstaskim ratovima, pa da pises odatle. Imas dve knjige o krstaskim ratovima, to ti je dovoljno. Inace, ako dozvolis da primetim, tema je malo nelogicna, jer krstaski ratovi jedan s drugim nemaju bas neke veze, sem polazne tacke koja je cesto bila zanemarena. Bolje da pises, na primer, samo o cetvrtom. Ali dobro, ako je tema vec uzeta. Javi jel ti treba, pa da ti dam to. Pozdrav
 
Imam biblioteku,ali nema nista o Krstaskim ratovima,zivim u malom gradu gdje nema nista...

dulebass
Trebalo bi mi to,bar da nesto imam,da pocnem od necega...

Pa pocni od pocetka....

Zasto su Krstaski ratovi pokrenuti:
"Da bi oslobodlili hristov grob":roll:
Kada je pokrenut prvi krstaski rat?
1095,pokrenuo ga papa Urban 2,na apel Alekseja I Komnina zbog Turskih upada.....
Kad je zavrsen:1099 opsadom i padom Jerusalima.......na tlu jerusalima se stvara Jerusalimsko Kraljevstvo(Engleska mini drzava),Antiohijsko Kraljevstvo,Edesa,Tripoli,Sirija......
 

Back
Top