comp-tv

spojio sam comp i tv i ima slike ali ton je vrlo los,trebam pojacat do maksimuma i onda se jedva cuje i krci.
da li imaju neka posebna podesavanja za zvuk ili je u necem drugom problem?

ako si siguran da si sve dobro povezao, onda bi mogao da probaš da ispodešavaš sve što ti treba uz pomoć programa TVTool... program inače ima limit(15 minuta po sesiji) kada je free verzija u pitanju i podršku samo za nVidia grafičke kartice... ako misliš da bi ti to moglo biti od ikakve pomoći, izguglaj ga i isprobaj...
ne znam šta drugo da ti kažem... :)

btw... i mene interesuje zašto ti je toliko bitan zvuk na tv-u... ako već imaš zvučnike koji će mnogo kvalitetnije reprodukovati ton... :)
 
ne,preko zvucnika je normalan.

imam dvije vrste kabla preko kojih spajam tv i comp.

jedan kabal mi je slican kao za tastaturu i on mi nije bas dugacak pa moram pomerat comp da bi mogo spojit,i kad spojim imam sliku a sa posebnim spojim zvucnike i tv i tako imam i sliku i ton na tv.

druga vrsta kabla mi je sa onih tri samo sto mi je izlaz iz kompa crvena,zelena i plava,a u tv i kabal koji imam crvena,zuta,bela.i kad spojim sa tim,samo jedan da mi budu isti i u komp i u tv,imam sliku ali onda kad spojim sa posebnim kablom zvucnike i tv onda nastaje problem.

muka me da stalno pomeram comp da bi nesto malo odgleadao na tv,pa ako ima resenje za ovaj drugi kabal,jer on mi je bas dugacak.
 
Poslednja izmena:
jedan kabal mi je slican kao za tastaturu i on mi nije bas dugacak pa moram pomerat comp da bi mogo spojit,i kad spojim imam sliku a sa posebnim spojim zvucnike i tv i tako imam i sliku i ton na tv.
Naravno, jedan je video a drugi audio kabal.
druga vrsta kabla mi je sa onih tri samo sto mi je izlaz iz kompa crvena,zelena i plava,a u tv i kabal koji imam crvena,zuta,bela.i kad spojim sa tim,samo jedan da mi budu isti i u komp i u tv,imam sliku ali onda kad spojim sa posebnim kablom zvucnike i tv onda nastaje problem.
Taj izlaz iz kompa što pominješ, čini mi se da se to odnosi na izlaze iz zvučne kartice i oni nisu isti kao oni na tv-u i ne može se tako povezati. Inače na ovoj temi :arrow: TV Out i povezivanje sa TV-om imaš objašnjenje kako sve treba povezati i kojim kablovima. Prouči je i mislim da ćeš rešiti problem. ;)

BTW. Slabiji zvuk i krčanje može biti i usled neispravnog audio kabla.
 

Back
Top