Predsjednik Izraela zahvalio Dodiku i Srbima na podrsci

Darksis

Primećen član
Poruka
698
Dodikovo pismo podrske Izraelu je bio odlican potez.


http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=65239

РС и БиХ [16:07 28-ЈАН-09]

Перес захвалио Додику на подршци

ЈЕРУСАЛИМ, 28. ЈАНУАРА (СРНА) - Израелски предсједник Шимон Перес захвалио је предсједнику Владе Републике Српске /РС/ Милораду Додику на подршци и разумијевању за тешку позицију у којој се налази Израел и његови грађани.

"Желим да изразим своју дубоку захвалност на коментарима из срца, садржаним у Вашем писму од 16. јануара", наводи се у писму које је Перес упутио премијеру Додику.

Перес наглашава да су Додикове ријечи подршке значајне и још их дубље наглашава заједничка бол и патња који су нанесени јеврејском и српском народу.

"Налазимо се на осјетљивој раскрсници коју дефинишу изазови тероризма и екстремног фундаментализма, са којима морамо да се суочавамо. Наш циљ је да постигнемо договор који ће послужити као фер и одрживо рјешење и омогућити народу Израела, као и народима у региону у цјелини, да живе у миру, безбједно и да напредују у будућности. Можемо само да се молимо да се ова жеља и претвори у стварност", истакао је Перес.

Израелски предсједник захвалио је премијеру Додику што "представља глас Срба који живе у РС".

"У нади да ће бити написано ново поглавље у којем ће сукобе замијенити слога, шаљем Вам своје најискреније личне поздраве", каже се на крају Пересовог писма упућеног Додику.

Предсједник Владе РС Милорад Додик упутио је 16. јануара писмо подршке израелском предсједнику Шимону Пересу, у коме је изразио разумијевање за тешку позицију у којој се налази Израел и његови грађани.

Премијер РС изразио је пуну подршку настојањима да се осигура безбједност и мир народу Израела и наду да ће ускоро бити пронађено дугорочно мирно рјешење за сукоб у коме се Израел налази.
 
ne nego zbog toga sto je nama srbima u interesu da budemo dobri sa jevrejima jer to moze nesto da nam donese , dok nam podrzavanje palestinaca ne donosi bukvalno nista.

To se slazem,ali zbog unutrasnje stabilnosti i medjususedskih odnosa,narocito u Sandzaku,mislim da bi to bio los potez...

A i mislim da Srbiji nije u interesu da podrzava jos jedan genocid....
 
Nije mi jasan taj covek,ni njegova politika uopste....

Valjda u Bosni i Hercegovini ima vise muslimana nego jevreja...I dok se mitinzi podrske i skupljane pomoci organizuje za Palestinu Dodik izjavljuje i podrzava Izrael...

I zbog cega bi Cvetkovic trebao da ucini isto???
Zbog 3500 jevreja u Srbiji , pola miliona muslimana???

Nisu Srbi ratovali sa jevrejima vec sa muslimanima, pocev od Turaka, Handzar divizije i lokalnih Ustasa do posledjenjeg rata sa Muslimanima i bracom im mudzahedinima i za kraj Siptarima......normalno da ce covek podrzati Izrael, jer ipak je "neprijatelj mog neprijatelja moj prijatelj".
Svaka cast Dodiku :super:
 
ne nego zbog toga sto je nama srbima u interesu da budemo dobri sa jevrejima jer to moze nesto da nam donese , dok nam podrzavanje palestinaca ne donosi bukvalno nista.
Наравно, као што је и до сада доносило. Додуше санкције, бомбе и уранијум, ал` неки изгледа сматрају да се "поклону у зубе не гледа" z:(
 
Наравно, као што је и до сада доносило. Додуше санкције, бомбе и уранијум, ал` неки изгледа сматрају да се "поклону у зубе не гледа" z:(

mi dosad nikad nismo bili dobri s Jevrejima
zahvali Hrvatu Brozu koji je 50 godina podrzavao razne muslimane palestince i ostale talibane
 
To se slazem,ali zbog unutrasnje stabilnosti i medjususedskih odnosa,narocito u Sandzaku,mislim da bi to bio los potez...

A i mislim da Srbiji nije u interesu da podrzava jos jedan genocid....

pa kakve veze imaju bosnjaci u srbiji sa palestincima? ja koliko znam nikakve

pa vise muslimana zivi u americi, engleskoj , nemackoj , francuskoj nego u srbiji pa sve te zemlje podrzavaju Izrael.

ne zato sto vole palestince ili jevreje , vec zato sto im je tako u interesu.
 
Наравно, као што је и до сада доносило. Додуше санкције, бомбе и уранијум, ал` неки изгледа сматрају да се "поклону у зубе не гледа" z:(

jeste americki jevreji su bili protiv nas 90tih i sad su al i to je sve interes.

inace da napises pismo ne kosta nista , i podrzis nekog, i iz ove situacije mi ne mozemo nista da izgubimo mozemo samo da dobijemo. zato je ovo pismo dodika pametno i pozitivno.

pogotovo zato sto su bosnjacki politicari iz sarajeva podrzali palestinu i zatrazili "prestanak genocida nad palestincima" i ovim potezom dodik poentira na njihovoj gluposti i ucvrscuje poziciju republike srpske.
 
mi dosad nikad nismo bili dobri s Jevrejima
zahvali Hrvatu Brozu koji je 50 godina podrzavao razne muslimane palestince i ostale talibane

da SFRJ je bila jedna od privh zemalja koja je priznala palestinu a i jaser arafat i ostali palestinski teroristi su imali utociste u SFRJ gde su besplatno studirali ,, tj skolovali se jednom je i oteti jevrejski avion od strane palestinaca prizemljen u beogradu
 
Nije mi jasan taj covek,ni njegova politika uopste....

Valjda u Bosni i Hercegovini ima vise muslimana nego jevreja...I dok se mitinzi podrske i skupljane pomoci organizuje za Palestinu Dodik izjavljuje i podrzava Izrael...

I zbog cega bi Cvetkovic trebao da ucini isto???
Zbog 3500 jevreja u Srbiji , pola miliona muslimana???

Цветковић нема разлога то да уради, и Србији би најбоље било да се по том питању држи по страни. А поступак Додика је јасан и он није толико подршка било којој страни, него демонстрација супротног става у односу на ФБиХ. Унутар БиХ, Српска и ФБиХ, као доминантан бошњачки ентитет, су жестоко сукобљени, и што ватреније Сарајево буде подржавало муслиманску страну на Блиском истоку, Бањалука ће подржавати јеврејску. Једна чиста демонстрација неслагања са било каквом заједничком спољном политиком у односу на ФБиХ који немају пуно везе са стварном ситуацијом на терену/ратишту.

Узгред, и Турска је савезник Израела, тако да то нема пуно везе са религијом или подршком овој или оној религиозној групи.
 
To se slazem,ali zbog unutrasnje stabilnosti i medjususedskih odnosa,narocito u Sandzaku,mislim da bi to bio los potez...

A i mislim da Srbiji nije u interesu da podrzava jos jedan genocid....

Jali Gazija . Jesi li gledao film Gazija , Nenada Dizdarevica , koji je radjen po motivima iz pripovedaka Ive Andrica ?

Inace . Srbija ne treba da se posbno osvrce u ovom slucaju na Muslimane iz Raske oblasti , jer oni ne bi trebalo da uticu na spoljnu politiku Srbije .
 
Jali Gazija . Jesi li gledao film Gazija , Nenada Dizdarevica , koji je radjen po motivima iz pripovedaka Ive Andrica ?

Inace . Srbija ne treba da se posbno osvrce u ovom slucaju na Muslimane iz Raske oblasti , jer oni ne bi trebalo da uticu na spoljnu politiku Srbije .

Na zalost nisam,ali potrazicu ovih dana da ga pogledam........

Zar muslimani iz Sandzaka nisu ravnopravni gradjani republike Srbije?
 
А интересантно је још нешто рећи... мало-мало, па се у некој теми помене Шешељ и његов став о овоме или ономе: Шешељев став по питању Блиског Истока је чврсто на палестинској и антиизраелској страни, а у својим књигама је штампао преводе дела Садама Хусеина и Тарика Азиза о геноцидности Израела, чак и штампао двојезичне "Велике Србије" на српском и арапском.
 
Na zalost nisam,ali potrazicu ovih dana da ga pogledam........

Zar muslimani iz Sandzaka nisu ravnopravni gradjani republike Srbije?

pa muslimani iz raskog i zlatiborskog okruga jesu ravnopravni gradjani Srbije, al ne vidim sta muslimani Srbije imaju sa ovom temom sobzirom da je ovo pismo napisao ne premijer Srbije vec premijer Republike Srpske , Milorad Dodik
 
"....thanks Milorad..."

2749012925_f0285e11d8.jpg


:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 

Back
Top