Staphylococcus aureus

I kod moje bebe je radjen bris nosa i pronadjena je ista bakterija,pojavio se i ekcem na jednom obrazcicu pa vas pitam ima li kakve veze ta bakterija i sa ekcemeom,nosic joj je stalno zapusen bile smo u bolnici 7 dana na inhalacijama 5 dana svakih 6 sati a zadnja dva dana svakih osam sati i to sam negde citala da bebe nebi trebale vise od 5 dana ici na inhalacije.U isto vreme je lecena i od bronhiolitisa,da li je ta bakterija uzrokovlala i bronhiolitis?
Bris je ponovo radjen juce a rezultati su u ponedeljak ja mislim da ce i dalje biti prisutna ta bakterija jer joj je nos i dalje zapusen,sta dalje.....
 
Kupila sam pumpicu za ciscenje nosa bebi kod koje jedan kraj stavim bebi u nosic a drugi kraj sebi u usta i usisavam vazduh u sebe i na taj nacin izvlacim sadrzaj iz nosa (nije samo crevo nego ima i spremnik) pa pitam da li je moguce da preko vazduha(kad usisavam)uvucem tu bakteriju sebi u pluca
 
"Zlatni stafilokok" je ubikvitarna bakterija, što će reći- nalazi se svuda i kod zdravih osoba: u nosu, u pazušnim jamama, oko prepona...Neke osobe su zdravi nasioci ove bakterije (možda baš vi ili vaša supruga) i tako ste je preneli na bebu...Antibiotik prema antibiogramu bebi, vi stalno perite ruke (što opet nije 100% zaštita)...
Opasna je tzv. meticilin rezistentni stafilokok alo o tome nije tema...
Pozdrav
 
dr:
Pre pluca bi morala da prodje kroz usnu supljinu, zdrelo...
Mikroorganizmi su svuda oko nas, ako bi uradili i Vi bris nosa ne znam da li Vam ne bi nasli stafilokok.

Pa jeli moguce da uvlacenjem vazduha kroz pumpicu (u vazduhu) uvucem tu bakteriju u pluca i da li je opasna kad dospije u pluca a opet kad neko ima u nosu valjda je lako da se tad prenese i u pluca,:think:
Uradit cemo i mi bris nosa obavezno jel ne vredi samo bebu lijecit ako je imamo i mi
 
dr:
Bakterija nema veze sa ekcemom a bronchiolitis je u 75% slucajeva izazvan virusima tako da ne mogu da tvrdim da je uzrokovan bakterijom.

Bakterija nema veze sa ekcemom....
Citat:
Mikrobi - Naseljavanje kože bakterijom Staphylococcus aureus izuzetno je veliko kod djece atopičara i iznosi 90 posto, a čak 71 posto ih ima istu bakteriju i u nosu. Poznato je da težina bolesti direktno ovisi o prisutnosti toksina stafilokoka na koži, stoga je vrlo važno ukljanjanje stafilokaka s kože i iz nosa bolesnika i osoba koje su s njima u kontaktu
http://www.zena.hr/forum/printer_friendly_posts.asp?TID=2128


Na ponovnom kontrolnom pregledu brisa u nosu nije pronadjena ova bakterija a naseljavanje koze ovom bakterijom(kako ovde pise) neznam kako se i da li se lijeci,i jos jedno pitanje vrlo vazno da li koristenje blagog rastvora hipermengana prilikom kupanja bebe moze da skodi ja sam to koristila jedno vreme i primetno je bilo poboljsanje dok mi jedna apotekarka nije rekla da se time kao sterilise koza (nesto u tom smislu) i da to nije preporucljivo,tako da vise neznam sta koristiti a sta ne
 
Pa svi mi imamao tu bakteriju na sebi samo nam ne smetaju.
Jedno je imati bakteriju a drugo je kada ona u nasem organizmu napravi problem sto kod dece sa ekcemom moze biti i sekundarna infekcija .
Sto se tice hipermangana, najbolji savet po tom pitanju ce vam dati bebin lekar.
Ipak je on video bebu, da se apotekari ne uvrede.
 
Mojoj mami je izolovana staphylococcus aureus u nosu(pise u velikom broju) i u oba uha(pise 80%), uradjen je i antibakteriogram i osetljive su na vecinu on onih antibiotika sto pise, da li to znaci da se sigurno ne radi o MRSA? I koja je mogucnost da je bakterija usla u krv i ako jeste da li to znaci da se sepsa dobije i ako se antibiotici popiju pre nekih simptoma? jako sam se uplasila posto sam svasta procitala o ovoj bakteriji i ne mogu da docekam sredu posto tada ima zakazano kod svog doktora!
Pozdrav i hvala u napred na odgovoru!
 
Mojoj mami je izolovana staphylococcus aureus u nosu(pise u velikom broju) i u oba uha(pise 80%), uradjen je i antibakteriogram i osetljive su na vecinu on onih antibiotika sto pise, da li to znaci da se sigurno ne radi o MRSA? I koja je mogucnost da je bakterija usla u krv i ako jeste da li to znaci da se sepsa dobije i ako se antibiotici popiju pre nekih simptoma? jako sam se uplasila posto sam svasta procitala o ovoj bakteriji i ne mogu da docekam sredu posto tada ima zakazano kod svog doktora!
Pozdrav i hvala u napred na odgovoru!
Nije MRSA, opustite se.
 

Back
Top