Rodile se osmorke!

blubokiz

Zainteresovan član
Poruka
235
U bolnici u Belflaueru, 30 kilometara jugoistočno od Los Anđelesa, rođene su osmorke, što je drugi slučaj živorođenih osmorki u svetu.

Doktorka Karen Mejpls izjavila je za KCAL-TV da su deca rođena u ponedeljak u bolnici Kaiser Permanante carskim rezom "prilično dobro".


Bolnica je saopštila da je majka, koja nije želela da otkrije identitet, rodila šest devojčica i dva dečaka koji su teški između 820 grama i 1,54 kilograma.
Ne govoreći o izgledima dece da prežive, Mejpls je istakla da su "prva 72 sata presudna pa će im idućih dana biti potrebna pojačana nega".
Doktor Harold Henri rekao je za KCAL da mališani "plaču i živahno mašu ručicama i nožicama".
Godine 1998. u Teksasu je Amerikanka nigerijskog porekla rodila osmorke, ali je jedno dete umrlo nedelju dana nakon porođaja. Sedmoro druge dece prošlog meseca je napunilo 10 godina.

http://www.bpretraga.net/index.php?option=com_content&task=view&id=163&Itemid=82

Pokušaću da iskopam još po nešto pa ću da objavim...

Iskopao sam još nešto...

Sve su bebe, kažu u bolnici u Bellfloweru, za sada dobro. Rodile su se carskim rezom u ponedjeljak, a prva 72 sata su im presudna za život i zdravlje

U bolnici u Bellfloweru, jugoistočno od Los Angelesa, Amerikanka je u ponedjeljak carskim rezom rodila osmero djece. Porođaj je trajao samo pet minuta.

Majka je rodila šest dečaka i dve devojčice. Deca su teška između 820 grama i 1,54 kilograma. To je drugi slučaj živorođenih osmorki u svetu. Lekari su vjerovali da majka nosi sedmorke, pa su se iznenadili na porođaju videvši i osmu bebu. Majka i deca su dobro, iako, ističu lekari, za njihovo zdravlje i život presudna su prva 72 sata.

Bebe još nemaju imena, a lekari su ih radi identifikacije označili slovima od A do H.
- Porođaj je prošao jako dobro, iako je beba H bila veliko iznenađenje. Majka je budna i videla je dečicu, a mališani su vrlo živahni - rekao je dr. Harold Henry, lekar iz tima koji je bio na porođaju. Žena je želela ostati anonimna, a u razgovoru s lekarima nije im htela otkriti čak ni jesu li deca začeta umetnom oplodnjom ili prirodnim putem.
 
Poslednja izmena:
:worth::eek::eek: zamislite osmero odjednom, ja mislim da je za poluditi, ali nekako i tako slatko. Ja sam uvjek htjela dvojke, za sad je jedan ali ima nade da druga trudnoca budu blizanci z:kiss:.
Prekjucer sam gledala na TV, bebe su dobro, pocele su same disati bez aparata, ali ostaju još 2 mjeseca u bolnici u inkubatoru, dok ne postignu potrebnu tezinu. NEK IM JE SA SRECOM I BEBACAMA I RODITELJIMA: z:girl:
 
Свака њој част...само ми је жао што се нису родили код нас...нама треба наталитет. Оно треба и услова за толику децу...али ипак...
 
Mislim da je to pre muka nego uzivanje, podizati odjednom 8-oro bebica koje treba u isto vreme hraniti, povijati, kupati itd itd
Ako nemaju pomoc drzave i drustva, jadni ti ljudi
Naravno da je lepo cuti, alo stavite se u ulogu da se vama desi
Ja zaista ne bih volela nikada da dobijem ni trojke, a kamoli osmorke
 
Има још шесторо деце???

Мислимммм... Ово није могло доћи природним путем, гарант је ишла на хормонску стимулацију! И гарант су јој у току трудноће нудили да одстране пар фетуса да би повећали вероватноћу да остали преживе. И гарант је одбила јер је знала да ће бити светско чудо и да ће се разне фирме нудити да их помогну, спонзоришу...и тако то....

Извињавам се што сам толико негативна према овом случају, али читала сам о неколико таквих случајева, и увек је новац и медијска слава био једини мотив. Сећам се и када су пре неколико година поумирале после рођења све седморке или осморке јер мајка није дала да се у току трудноће смањи тај број на биолошки прихватљив, пошто су већ унапред за велике паре продали ексклузивно право на новинску причу некој новинској кући. Не треба заборавити да је то Америка!
 
мој муж је прокоментарисао: ко зна чиме су је кљукали, каквим лековима!!! И мени је то, ипак, мало превише... Не звучи ми природно...
 
Има још шесторо деце???

Мислимммм... Ово није могло доћи природним путем, гарант је ишла на хормонску стимулацију! И гарант су јој у току трудноће нудили да одстране пар фетуса да би повећали вероватноћу да остали преживе. И гарант је одбила јер је знала да ће бити светско чудо и да ће се разне фирме нудити да их помогну, спонзоришу...и тако то....

Извињавам се што сам толико негативна према овом случају, али читала сам о неколико таквих случајева, и увек је новац и медијска слава био једини мотив. Сећам се и када су пре неколико година поумирале после рођења све седморке или осморке јер мајка није дала да се у току трудноће смањи тај број на биолошки прихватљив, пошто су већ унапред за велике паре продали ексклузивно право на новинску причу некој новинској кући. Не треба заборавити да је то Америка!

Ma GARANT!!!z:mrgreen:z:mrgreen:z:mrgreen:
 
..mozda su joj i onih shestoro dece odjednom.. :mrgreen:
..pa htela da obori rekord.. :lol:

..ozbiljno:
poznavala sam porodicu u kojoj je majka rodila
dva identichna blizanca,
pa trojke, svi mushki, razlichiti,
pa josh jednog sina.. :)
..pa sam razmishljala:
da sam rodila blizance, mozda bih se i odluchila na josh jednu trudnocu,
ali da sam i iz druge rodila trojke
sumnjam da bih posle par godina odluchila da ostanem opet u drugom stanju :eek:
..mi smo je zavitlavali da je pikirala na chetvorke,
ali ona se samo smeshkala i govorila da dece nikada nije mnogo.. :heart:
 
Има још шесторо деце???

Мислимммм... Ово није могло доћи природним путем, гарант је ишла на хормонску стимулацију! И гарант су јој у току трудноће нудили да одстране пар фетуса да би повећали вероватноћу да остали преживе. И гарант је одбила јер је знала да ће бити светско чудо и да ће се разне фирме нудити да их помогну, спонзоришу...и тако то....

Извињавам се што сам толико негативна према овом случају, али читала сам о неколико таквих случајева, и увек је новац и медијска слава био једини мотив. Сећам се и када су пре неколико година поумирале после рођења све седморке или осморке јер мајка није дала да се у току трудноће смањи тај број на биолошки прихватљив, пошто су већ унапред за велике паре продали ексклузивно право на новинску причу некој новинској кући. Не треба заборавити да је то Америка!

Italijanske novine kazu da jeste stvarno isla na hormonsku stimulaciju i buduci da je vec imala sestoro 99% neki interes postoji.

Samo bice im super kada sva ta deca odrastu ,pa samo dok obidju svu bracu i sestre trebace im 2 meseca...a tek sta ce tu biti rodjaka...e to je super!
 
Italijanske novine kazu da jeste stvarno isla na hormonsku stimulaciju i buduci da je vec imala sestoro 99% neki interes postoji.

Samo bice im super kada sva ta deca odrastu ,pa samo dok obidju svu bracu i sestre trebace im 2 meseca...a tek sta ce tu biti rodjaka...e to je super![
/QUOTE]

Pa kad krenu svađe oko imovine...biće to prava skupština
 
Мислимммм... Ово није могло доћи природним путем, гарант је ишла на хормонску стимулацију! И гарант су јој у току трудноће нудили да одстране пар фетуса да би повећали вероватноћу да остали преживе.
Ovo i meni prvo palo na pamet. Yebote ko normalan ima 6-oro dece i još toliko pati da ih ima pa ide na veštačku oplodnju ili šta god je po sredi..... sve i da joj je to prva trudnoća i da je godinama patila da ima dete, opet je ludost ostaviti ih osmoro u stomaku :neutral:

Al ajde, valjda će preživeti pa nek im je sa srećom.
 
Italijanske novine kazu da jeste stvarno isla na hormonsku stimulaciju i buduci da je vec imala sestoro 99% neki interes postoji.

Samo bice im super kada sva ta deca odrastu ,pa samo dok obidju svu bracu i sestre trebace im 2 meseca...a tek sta ce tu biti rodjaka...e to je super![
/QUOTE]

Pa kad krenu svađe oko imovine...biće to prava skupština

:hahaha: Da moze i to da bude!
 
Nema ovde podele imovine...Svako dete cim napuni 18 na ulicu ib da radi, da zaradi za college, svi ce se razbezati na razlicite strane..okupiti se za Thanksgiving...Roditelji ce prodati posle sve sto imaju i otici na cruise...

A sa toliko dece teshko da otplacuju i neki mortgage, verovatno zive u onim jeftinijim stanovima za siromashne (prihod po clanu porodice, pa drzava donira)..i nemaju nishta od imovine....

Tako da nema imovine-nema svadje....
Deca sa 18 i sa part time poslom mogu auto da kupe, i zive u kolima ili RV-u...i tako zivotari se nekako...

Au al' sam daleko otishla!
 
stvarno ga je preterala što jes, jes
da posle šestoro opet da se odluči da rodi a ono još se dese osmorke......jer ja ne verujem da je to moguće prirodnim putem da se začnu osmorke, već veštačkom oplodnjom, ili ko što neko reče hormonskom terapijom, a uz to verovatno nije pristala na to da se neki fetusi odstrane da bi se ostali pravilno razvijali
al dobro evo čestitam joj, nek su živi i zdravi svi....
 
Amerikanka koja je nedavno rodila osmorke, svih četrnaestoro dece donela je na svet posle veštačke oplodnje, nije udata, a od tinejdžerskog doba opsednuta je željom
da ima što više dece, ispričala je njena majka.

Andžela Saleman rekla je agenciji AP da nije podržala ćerku Nađu kad se prošle godine odlučila za implantiranje još embriona. Pre toga, ona je već imala šestoro dece.
"To više ne može tako", rekla je Andžela Saleman u telefonskom intervjuu. "Imala je već šestoro dece, a nema muža. Ja sam vaspitana na tradicionalan način.
Čvrsto verujem u brak. Ali, ona nije htela da se udaje".

Nađa Saleman (33), koja se porodila prošlog ponedeljka, moraće da ostane u bolnici još nekoliko dana, dok će novorođenčad u bolnici ostati još najmanje mesec dana.


Prosto da se čovek upita, da li neko BAŠ toliko voli decu? Ili je nešto drugo u pitanju.
 

Back
Top