Milica trazi dom

AleksandraK

Obećava
Poruka
78
Milicu je juce na moje oci udario auto i produzio dalje. Srecom nije mnogo strasno. Zadnja nozica joj je u gipsu, trebalo bi da bude sve ok za manje od mesec dana!
Milica je mesankica terijera, ima brcice i lepu kockastu njuskicu. Bice pas srednjeg rasta. Zenka je, ima 2 meseca i dobra je, umiljata i trpeljiva kod veterinara.
Bice u stacionaru dok se nozica ne oporavi, ali posle toga, na zalost, mora opet na ulicu gde se ocigledno ne snalazi. Naravno, bice oglasena svuda, probacemo i sa standovima... Nadajmo se da ce ova prica imati srecan kraj...

HPIM1462-1.jpg


HPIM1472-1.jpg


HPIM1464-1.jpg
 
Imamo problem... Milica se jako dere u stacionaru, a veterinarka ima ambulantu u stambenoj zgradi. Vec su joj ranije pretili inspekcijama zbog buke koju prave zivotinje, tako da ce Milici morati da se skine gips i da se vrati na ulicu, ako se ne primiri ili ako se ne nadje drugo resenje! Onda nista nismo uradili...
Molim za pomoc! Pansion je nemoguc, vec placamo pansion Vukiju, mi nemamo mesta, tako da molim svakoga za pomoc!
 
Koji veterinar i zasto je sterilisao kuju od 2 MESECA?Monstruoznost

Imam i ja kuju sada ima 1god isto je sterilisana sa dva meseca i nista joj ne fali ,udarila su je kola i pukao je stomak i sve je ispalo napolje :( pa se moj veterinar odlucio da je sterilise velik je lep jak pas danas :) nije nista monstruozno !!!
 
Tim psima tehnicki nista ne fali ali se nikada ne razviju do kraja ni psihicki ni fizicki. Nece sad oni uginuti sa dve godine zato sto su sterilisani kao stenad, ali je zaista ogromna razlika izmedju psa koji je sterilisan nakon prve godine, tj prvog teranja, i psa koji je sterilisan kao stene. Ne treba to raditi psima nikako, jer se lisavaju osnovnih hormona koji su im bitni kako za fizicki tako za psihicki razvoj.
Sterilisanje stenadi je sada americka moda koju su smislili jer su pretrpani napustenim psima i time uspesnije sprecavaju dalje razmnozavanje pasa, ali je to svejedno izuzetno nehumano i trebalo bi da bude zabranjeno.
 
Imam i ja kuju sada ima 1god isto je sterilisana sa dva meseca i nista joj ne fali ,udarila su je kola i pukao je stomak i sve je ispalo napolje :( pa se moj veterinar odlucio da je sterilise velik je lep jak pas danas :) nije nista monstruozno !!!
Tvoju kuju su udarila kola i operacija je morala da se uradi.Ovo je stene sa polomljenom sapom.Velika razlika.I jeste monstruozno.Neki "veterinari" sebi daju mnogo za pravo a pri tom su obicni nesposobnjakovici.
 
Ovo je tema o usvajanju ili eventualnom trazenju privremenog smestaja za Milicu.
Milica je mala, a vec "gotova", dakle ko je bude usvojio nece imati nikakvog posla oko nje.
Ima ljudi koji ne mogu da se bakcu sa sterilizacijom, jer nemaju kola, itd, a odraslog psa ne zele da uzmu jer misle da se ne moze navici na njih.
Za nekog takvog je Milica idealna.
Kome se ne dopada, molim da ne komentarise, necu da se ova tema pretvori u raspravu.
 
Nije sve u svetu sto se radi dobro...raspitaj se kod vise vetova za misljenje...mogu da se kladim da ce ti vise njih odgovoriti da to nije bas najbolje za samu zivotinju...uostalom ne mislim da zelis da udomis svoju kucu nekome ko nece imati vremena da se "bakce" posle sa njom sterilizacija vakcinacija...tj da dobije kucu od 2 meseca na gotovs...bar ja ne bi dala takvoj osobi moju zivotinju...
moje misljenje,ne zelim da se raspavljam,samo kazem...
pozzz :bye:
 
I moja prva reakcija je bila - Boze, zasto sa dva meseca pod noz.... Nista nisam komentarisala, ni necu jer ... mozda to ne treba sad da potenciram. Da je moj pas, kod mene zauvek (ili bar privremeno do udomljenja) - ne bih ga tako rano sterilisala. Da sam u situaciji da nemam gde s njim, a necu da ga tek tako izbacim na ulicu - bolje da ne razmisljam sta bih...

Nadam se da je Milica ok. Izuzetno je lepa i mila :heart:. Da li si uspela da joj nadjes trajni smestaj ?
 
Naravno da nije sve sto se radi po svetu dobro, ali ovo nije nista monstruozno i bilo je najbolje i jedino resenje za Milicu. Rekla sam da je frka, niko se nije javio i sta sad. Ne bih ni ja dala psa bilo kome, ali Milica ce sada sigurno mnogo brze naci dom.
 

Back
Top