ADSL-telekom

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
90.811
Zasto mi npr kad skidam sa rapidshare-a,ide lepo download par fajlova oko 6 po 100mb,a kasnije kad skidam ide 5 sekundi,onda stane 5 pa tako stalnoi onda download traje 2 puta duze.Jel to telekom ima neko ogranicenje za download???
Imam 768kbit/sec
 
Nema veze sa Rapidshare-om! Primeticete da u ovo vreme (kasno po podne i uvece, kad je vise ljudi na netu) brzina interneta preko ADSL-a Telokoma ne dostize ni polovinu od onoga sto placamo. Ja sam 100 puta isao na testove brzine i uverio se u cemu je problem. Ko ne veruje evo mu:

http://www.dslreports.com/speedtest?flash=1

Javite rezultate, bas me interesuje. Inace, taj internet od 700 i kusur je sada navodno 1 Mbit/s. Nocu brzina skidanja ide preko 100 KB/s!
 
Problem je u tome što Rapidshare ograničava brzinu downloada za free opciju,
kada se plati neki paket onda se skida normalno, bez zastoja.

Lako je pljuvati odmah po Telekomu, ne može i jare i pare :lol:
 
Nema veze sa Rapidshare-om! Primeticete da u ovo vreme (kasno po podne i uvece, kad je vise ljudi na netu) brzina interneta preko ADSL-a Telokoma ne dostize ni polovinu od onoga sto placamo. Ja sam 100 puta isao na testove brzine i uverio se u cemu je problem. Ko ne veruje evo mu:

http://www.dslreports.com/speedtest?flash=1

Javite rezultate, bas me interesuje. Inace, taj internet od 700 i kusur je sada navodno 1 Mbit/s. Nocu brzina skidanja ide preko 100 KB/s!
Ne mozesh da radish test na tako udaljenim serverima ... A i ADSL ima neshto shto se zove overhead (potrazite da wikipediji mrzi me da pishem) ... Nikad necesh izvuci maximalnu brzinu iz njega.
 
Nije stvar u brzini niste razumeli.Uvek imam iznad 100 kb/s ali posle par download-a veza se na kratko prekida,tako reci,ali samo u download-u fajla sa rapida,tako da kontam da imaju neko ogranicenje
 
Problem je u tome što Rapidshare ograničava brzinu downloada za free opciju,
kada se plati neki paket onda se skida normalno, bez zastoja.

Lako je pljuvati odmah po Telekomu, ne može i jare i pare :lol:

Nema to veze sa Rapidshare posto brzine koje oni ogranicavaju su daleko vece od onih koje mi imamo vec je to do lopova iz Telekoma zbog kojih je ova zemlja na dnu sto se tice kvaliteta interneta u Evropi a i shire....mozda su neke africke zemlje losije od nas.
 

Back
Top