Pomoc oko pravila drzanja tovnih pilica
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Pomoc oko pravila drzanja tovnih pilica

Domaćin dulebass (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano Pomoc oko prodavanja na pijaci

Pozdrav svima. Zamoljen sam da saznam neke informacije, pa ako ima nekog da pomogne. Evo citiram sta mi je taj koji me je zamolio napisao:
    "Drzao bih tovne pilice i prodavao na pijaci. Kakvi papiri su mi potrebni? Prvo, da li mogu sam da koljem i svaki dan da ih nosim na tezgu, ili moram da nosim u klanicu? Da li moram da otvorim nekakav vid firme da bih prodavao na pijaci? Da li moram da nosim u veterinarsku inspekciju meso radi nekakvih pecata o kvalitetu mesa? Da li mi je za to potrebna firma.... Znaci, sve sto ima veze sa prodajom na pijaci. Ja sam mislio da to ide mnogo lakse. Zakolljes, odneses na pijacu i prodajes!"
    Unapred hvala svima na odgovoru, svaka informacija o tome sta je sve potrebno da bi se prodavalo na pijaci je pozeljna! Pozdrav
    Poslednji put ažurirao/la dulebass : 27.01.2009. u 20:07
    "Pri rodjenju placemo sto smo stupili na veliku pozornicu budala!" (Sekspir)

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Pomoc oko pravila drzanja tovnih pilica

Neka proba samo da registruje poljoprivredno gazdinstvo i neka kolje kod kuće i nosi na pijacu (i pravi se mutav) Ako uđe u cirkus sa registracijom firme oni ga odmah stave u klasu sa firmom Carnex ili Big Bul i postavljaju mu i takve uslove kao njima.

Primećen član Lady Stardust (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Pa,da.Za poljoprivredno gazdinstvo mu ne treba fiskalna kasa.Jedino malo zrtve na pijaci........Ali ce doprinose morati placati,zato neka miksuje koncentrate,da pilici budu hibridiPa kad ga ukaci Carnex i sl.Lako ce preci na farmu

Početnik IWC (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Dule,kako pilici???? Ako si ozbiljno pristupio tovljenju.........

Domaćin dulebass (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    70

Hvala na informacijama. Ja sam mu nesto tako i rekao. Ali, on se plasi da ne bude prisvajanja celog "inventara" , pa da skace u Dunav, ili da se besi. Zato hoce sve legalno.
    Ja sam mu bukvalno rekao da bude mutav, kao sto je rekao Antoniusss, ali je problem sto ne zna da li ostali koji prodaju na pijaci imaju sve legalno, kolju u klanici itd. Jer ako imaju, onda ce da ga prijave sigurno.

Edit: Lady Stardust, kakve doprinose da placa?!
    "Pri rodjenju placemo sto smo stupili na veliku pozornicu budala!" (Sekspir)

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio dulebass Pogledaj poruku
    Hvala na informacijama. Ja sam mu nesto tako i rekao. Ali, on se plasi da ne bude prisvajanja celog "inventara" , pa da skace u Dunav, ili da se besi. Zato hoce sve legalno.
    Ja sam mu bukvalno rekao da bude mutav, kao sto je rekao Antoniusss, ali je problem sto ne zna da li ostali koji prodaju na pijaci imaju sve legalno, kolju u klanici itd. Jer ako imaju, onda ce da ga prijave sigurno.

Edit: Lady Stardust, kakve doprinose da placa?!
    Ja mislim da ne bi trebao da plaća poreze ako registruje polj.gazdinstvo,jer plaća porez po katastarskom jutru. A onda ima i žiro račun i liči na pravu firmu,pa može da posluje sa drugim firmama,tj. one legalno mogu da otkupe robu od njega i da plate virmanski.
    Prema zakonu o registraciji privrednih subjekata - Preduzetnik je fizičko lice koje je registrovano i koje radi sticanja dobiti u vidu zanimanja obavlja sve zakonom dozvoljene delatnosti.
    Prema zakonu o doprinosima za obavezno socijalno osiguranje - Preduzetnik je osiguranik - fizičko lice koje obavlja samostalnu delatnost po osnovu koje plaća porez na dohodak gradjana na prihode od samostalne delatnosti.
    Kao poljoprivrednik - preduzetnik u sistemu PDV nema status pravnog lica, to znači da ima pravo na podsticaje iz državnog budžeta, takodje nema nikakvih smetnji ukoliko želi da uplaćuje poreze i doprinose po osnovu penzijskog osiguranja kao poljoprivrednici koji nisu u ovom sistemu.
    Mislim da će biti dovoljno da samo nosilac gazdinstva bude i nosioc penzionog osiguranja, da ostali članovi koji su vlasnici zemlje a u okviru su istog gazdinstva neće imati tu obavezu.
    Pošto sistem po kome će se subvencionisati poljoprivreda u ovoj godini još uvek nije preciziran niti jednim aktom detaljnije informacije u ovom trenutku nemoguće je dati.
    Poslednji put ažurirao/la antoniusss : 31.01.2009. u 17:39

Početnik
    Učlanjen
    30.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nosilac gazdinstva mora da da na uvid cime se bavi,sta uzgaja i na cemu zaradjuje.Fisklana kasa mu nije potrebna.Ali doprinosi su u visini iznosa kao kad zaposlenih koji imaju radno vreme 7 sati,npr.u trgovini

Slične teme

1. Pecenje pilica
    Autor dukson u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.09.2008., 16:52
  2. Pravila, Primedbe, Predlozi i Pomoc
    Autor Marauder u forumu Automobilizam
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 09.05.2007., 17:04
  3. LEGALIZOVANJE DRŽANJA DROGE
    Autor *pravnik* u forumu Jezik
    Odgovora: 5