Poljoprivreda !!!! - POMOC
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 50

Tema: Poljoprivreda !!!! - POMOC

Ističe se Dr.Nitro (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Poljoprivreda !!!! - POMOC

Pozdrav forumasi.

Kratko pitanje, razmisljam da krenem sa sadjenjem nekih dobara ali na malo vecim kolicinama. E sad trazim pomoc od vas da mi preporucite ili napisete ukoliko neko ima iskustva sa tim sve firme u Srbiji koje se bave sejanjem, obradom i kompletnim programom uzgoja neke od kultura. Sobzirom da ja nemam iskustva sa ovim, zbog toga mi i treba neka firma koja moze da obavi sve te poslove.

Da dodam da je u pitanju negde oko 100-tinak hektara.

Hvala svima ...
    YouTube: http://www.youtube.com/user/nitrodex
    Facebook: http://www.facebook.com/NitroAcoustic

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Poljoprivreda !!!! - POMOC

Citat Original postavio Dr. Nitro Pogledaj poruku
    Pozdrav forumasi.

Kratko pitanje, razmisljam da krenem sa sadjenjem nekih dobara ali na malo vecim kolicinama. E sad trazim pomoc od vas da mi preporucite ili napisete ukoliko neko ima iskustva sa tim sve firme u Srbiji koje se bave sejanjem, obradom i kompletnim programom uzgoja neke od kultura. Sobzirom da ja nemam iskustva sa ovim, zbog toga mi i treba neka firma koja moze da obavi sve te poslove.

Da dodam da je u pitanju negde oko 100-tinak hektara.

Hvala svima ...
    Jel misliš da se baviš voćarstvom ili ratarstvom, ovo je totalno nerazumnjivo.
    Nemoj misliti da u poljoprivredu možeš ući pacerski i još da zaradiš. To su sve ŽIVE kulture (a ne dobra),a što je živo može lako da umre ako se ne vodi računa o njemu.

Učlanjen
    17.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Znam da je nerazumljivo jer nisam u ovom [poslu ja sam Web Dizajner a ne poljoprivrednik, tako da je najbolje da o svemu popricamo telefonom, uzgred poslao sam ti i mail oko kontakta putem telefona, tako da svako ko je zainteresovan za proizvodnju ili neku preradu voca, povrca i drugog moze da ostavi kontakt preko PP ili da mi napise u mailu sta i kako da nebi ovde razglabali, ipak je telefon telefon.

Zainteresovan član jovans (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Nije receno ni gde se nalazi zemljiste. A sta bi se najvise isplatilo zavisi i od strukture zemljista. Najbolje da to izdas u arendu posto nisi u materiji.
    http://www.limundo.com/

Aktivan član Dabapas (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Opet se skupio krem finansijskih magova, elita u poslovanju, sam vrh forumskog menadzmenta, da posavetuju coveka sta da radi.

Pa lepo je Nitro naglasio da nije iz te oblasti, sto ni jednog trenutka ne iskljucuje mogucnost da covek pocne necim da se bavi..zar ne!? Ostavio covek broj telefona normalno da poprica sa nekim.. i evo ih javljaju se "sio mi ga djura" i "presipam iz supljeg u prazno".. sa svojim mudrolijama..
    menjam osigurachi , krpim kisobrani , zamenjujem sijalice i sve sto zahteva koriscenje merdevina!

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Evo mog predloga drugog.
    Antoniusss ce biti direktor. Ja cu biti sef odrzavanja mehanizacije i sve u vezi tehnike. Trebas da se odlucis da li ces vocarstvo ili ratarstvo pa da nadjemo jednog iz te struke. Sescemo mi svi tako zajedno i pronaci, napraviti plan i program organizacije i rada u okviru ekonomske opravdanosti. Ti ces biti veliki BOSS i neces razmisljati niocemu. Najveca ulaganja ce biti u tehniku, a zatim u repromaterijal. Repromaterijal moze i na cekanje od psenice. To ce Antoniusss da objasni blize.

Ali stvarno, neki konkretni odgovor na ovo pitanje ne mozes dobiti jer je pitanje siroko kao i oblast.

Učlanjen
    17.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Neznam kako vi ovo shvatate, meni se ukazala prilika da pitam, da uzmem zemljiste u krajnjoj nuzdi ako ne uspem nesto da se snadjem izdacu to nekoj velikoj kompaniji to nije malo zemlje moze tu da se stavi sta god, inace zemljiste je na Jugu srbije, i jedno je od pogodnijih za malinu, lesnike, jagode ... mozda i za nesto drugo, to znam jer znam da ima ljudi koji su to sadilii koji ubiraju prihode. Ako niste radi da mi pomognete .. da znam ...

Daba pas ... thankx

Primećen član Lady Stardust (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Trebas se pozabaviti sam kompletnom materijom ako se mislis upustati.Ne znam da li ti je poznato da uzgajivaci malina ne prosperiraju zbog niske otkupne cene.Raspitaj se o uzgajanju soje,cajeva ili nesto iz domena organske hrane,zdrave hrane

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dr. Nitro Pogledaj poruku
    Neznam kako vi ovo shvatate, meni se ukazala prilika da pitam, da uzmem zemljiste u krajnjoj nuzdi ako ne uspem nesto da se snadjem izdacu to nekoj velikoj kompaniji to nije malo zemlje moze tu da se stavi sta god, inace zemljiste je na Jugu srbije, i jedno je od pogodnijih za malinu, lesnike, jagode ... mozda i za nesto drugo, to znam jer znam da ima ljudi koji su to sadilii koji ubiraju prihode. Ako niste radi da mi pomognete .. da znam ...

Daba pas ... thankx
    A ja ću opet da ti ponovim isto. Ne možeš se baviti intenzivnom poljoprivredom na nestručan način. Moraš da uradiš analize zemljišta, da se vidi koja kultura može tu, pa da se vidi isplativost ulaganja,pa da se vidi koju proizvodnju Vlada Srbije stimuliše. Možda dobiješ i gotove pare iz fonda za razvoj ako se pravilno pristupi ratvoju projekta. Kad bi to uspeo sađenje voćnjaka bi te koštalo 0,00 din.

Ali pošto vidim da više slušaš Dabu, izvoli neka te on savetuje.
    GARANTUJEM brzu propast svakom ko se uputi u poljoprivredu bez osnovnih predznanja.
    Poslednji put ažurirao/la S_K_V_O : 28.01.2009. u 17:51

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Lady Stardust Pogledaj poruku
    Trebas se pozabaviti sam kompletnom materijom ako se mislis upustati.Ne znam da li ti je poznato da uzgajivaci malina ne prosperiraju zbog niske otkupne cene.Raspitaj se o uzgajanju soje,cajeva ili nesto iz domena organske hrane,zdrave hrane
    Soja trazi kisnu godinu pa je veliki rizik. Ako nema kise te godine na gubitku si. Kao sto rece Lady moras se pozabaviti sam kompletnom materijom. Za maline znam da vecno dole u Srbiji strajkuju uzgajivaci kada treba da se otkupi.
    Ne znam da li to tako ide da svih 100 ha odmah posadis (ako se odlucis za vocarstvo). To je veoma velika povrsina pa posadi prvo malo, a na ostalo posej suncokret ili psenicu i kada se uhodas siri vocarstvo na kompletnu povrsinu.

A sada vidim da si kazao da hoves da sadis, ne da sejes.
    Poslednji put ažurirao/la jovans : 28.01.2009. u 15:28

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Apliciraj kod Ministarstva Z a Poljoprivredu,Sumarstvo i Vooprivredu,sa toliko zemlje koliko kazes da imas,dobices kredit od njih,mozda bespovratni,mozda ne,ali prvo registruj seosko domacinstvo za pocetak

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Kod malina nije problem uzgoja nego BRANJA, one ubrzano sazrevaju u kratkom roku. O 100 ha pod malinama može da priča samo Daba pas i takvi stručnjaci. Ako u blizini nema neka osnovna škola čiju učiteljicu možeš da podmitiš da ti ustupi učenike 2-3 dana na učiglednu nastavu (branje) u maline ne ulazi.

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Evo ti jos jedna ideja.Sadi Orase.Oni su uvek na ceni.Na pijaci ih prodas na veliko po 300 din

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dabapas Pogledaj poruku
    Opet se skupio krem finansijskih magova, elita u poslovanju, sam vrh forumskog menadzmenta, da posavetuju coveka sta da radi.

Pa lepo je Nitro naglasio da nije iz te oblasti, sto ni jednog trenutka ne iskljucuje mogucnost da covek pocne necim da se bavi..zar ne!? Ostavio covek broj telefona normalno da poprica sa nekim.. i evo ih javljaju se "sio mi ga djura" i "presipam iz supljeg u prazno".. sa svojim mudrolijama..
    To što ti vidiš kako neko tamo vozi traktor po njivi ne znači da i ti možeš. Ja sam radio na polj.imanju gde su imali u proseku oko 5 tona kukuruza po hektaru i to "stručnjaci" a kad sam napustio prosek je bio 9 t/ha. A kako sam postigao povećao sam biljni sklop po Ha, a kako se to radi? Zini da ti kažem?
    Ti si jednom ovde predlagao neke glupe načine zarade kockom.
    Nastavi samo sa kockom,dok ne dođeš do rovanja po kontejneru,ali nemoj druge nagovarati na zlo. POLJOPRIVREDA JE NAUKA, i to vrlo osetljiva zato što se radi sa živim bićima.
    Poslednji put ažurirao/la S_K_V_O : 28.01.2009. u 17:52 Razlog: brisanje uvredljivog sadržaja

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Evo ti jos jedna ideja.Sadi Orase.Oni su uvek na ceni.Na pijaci ih prodas na veliko po 300 din
    A znaš li koliko mu godina treba da počne da ubire plod sa Juglans regie? Ovo sa 100 ha nije zaj;ebancija. To je 1km X 1km kad bi bilo i komadu. To jedan traktorista ne može da poore za mesec dana neprekidnog rada. Svi misle lako je biti poljoprivrednik,pa bože moj svi seljaci oru,ali niko ne pita zašto su društvene firme imale dupli prinos u odnosu na male poljoprivrednike? Zato što su velike firme primenjivale pune agro-tehničke mere, ali to je onda skuplje,e sad dali se to isplati,e to treba da izračuna onaj koji se razume u agro-ekonomiju itd...

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio antoniusss Pogledaj poruku
    Ja sam radio na polj.imanju gde su imali u proseku oko 5 tona kukuruza po hektaru i to "stručnjaci" a kad sam napustio prosek je bio 9 t/ha. A kako sam postigao povećao sam biljni sklop po Ha, a kako se to radi? Zini da ti kažem?((
    Da li mogu ja da kazem ? Strucni naziv "povecao biljni sklop" = posejao gusce = posejao vise semena po hektaru. Mada sve to nije bas tek tako. Mora se pronadji optimum a cinioca ima vise. 1. da li zemljiste moze da hrani toliko biljaka, 2. kakva ce godina biti (kisna ili susna), 3. koji hibrid, 4. kako prihraniti (uz analizu zemljista).
    Kako mi ide sa obzirom da sam masinac
    Ali se ipak ne bi upustio u sve to. Ljudi zavrsavaju fakultete za to ili se uce od malena pa se prenosi sa kolena na koleno (paori na selu) i zavisno od porodice se posao razvija ali ipak do nekih bitnijih strucnih informacija dolaze preko skolovanih ljudi i emisija koje prate.

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jovans Pogledaj poruku
    Da li mogu ja da kazem ? Strucni naziv "povecao biljni sklop" = posejao gusce = posejao vise semena po hektaru. Mada sve to nije bas tek tako. Mora se pronadji optimum a cinioca ima vise. 1. da li zemljiste moze da hrani toliko biljaka, 2. kakva ce godina biti (kisna ili susna), 3. koji hibrid, 4. kako prihraniti (uz analizu zemljista).
    Kako mi ide sa obzirom da sam masinac
    Ali se ipak ne bi upustio u sve to. Ljudi zavrsavaju fakultete za to ili se uce od malena pa se prenosi sa kolena na koleno (paori na selu) i zavisno od porodice se posao razvija ali ipak do nekih bitnijih strucnih informacija dolaze preko skolovanih ljudi i emisija koje prate.
    Inače hibride grupe zrenja 6 i 7 ne možeš pogustiti,ali zato sam ja uzeo hibrid grupe 5 pa sam mu podesio sejačicu na 13 cm. Ali zato je išlo još +300 kg uree inkorporirano pre zimskog oranja da upije vlagu.
    Poslednji put ažurirao/la S_K_V_O : 28.01.2009. u 17:56 Razlog: provokacija korisnika

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Znam ja da ti znaš ali ne zna Daba pas nisi mu trebao reći. Inače hibride grupe zrenja 6 i 7 ne možeš pogustiti,ali zato sam ja uzeo hibrid grupe 5 pa sam mu podesio sejačicu na 13 cm. Ali zato je išlo još +300 kg uree inkorporirano pre zimskog oranja da upije vlagu.
    Ovo vec prelazi moje domene. Kod nas je bezkarbonatna smonica. Inkorporacijom nazivamo prskanje-tretiranje zemljista pri konskildovanju pre setve (prolecna setva).

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ovo vec prelazi moje domene. Kod nas je bezkarbonatna smonica. Inkorporacijom nazivamo prskanje-tretiranje zemljista pri konskildovanju pre setve (prolecna setva).
    PRAVILNIK O METODAMA ZA ISPITIVANjE ĐUBRIVA
    (Objavljen u „Sl. listu SRJ“, br. 60/2000)
    (Izmene i dopune objavljene u „Sl. glasniku RS“, br. 20/2005)
    3) primenu đubriva:
    - biljne vrste ili tip zemljišta za koje je namenjeno;
    - količina i/ili koncentracija primene;
    - vreme primene u odnosu na biljne vrste i tip zemljišta;
    - način primene: folijarno, preko zemljišta (po celoj površini, u trake,
    inkorporacija, zalivanjem i sl.);
    - broj tretiranja u toku godine;
    - vrsta ambalaže i način uništavanja ambalaže
    http://74.125.77.132/search?q=cache:...r&ct=clnk&cd=7
    Poslednji put ažurirao/la antoniusss : 28.01.2009. u 16:38

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Ovo sa 100 ha nije zaj;ebancija. To je 1km X 1km kad bi bilo i komadu. To jedan traktorista ne može da poore za mesec dana neprekidnog rada.
    Moze: Fendt 300 kS + Lemken 5 brazde x oranje u dve smene = 10 ha (min) x 10 dana = 100 ha
    Sa dubinom 22 - 25 cm
    Poslednji put ažurirao/la jovans : 28.01.2009. u 16:50

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Napomena: nemoj sad da ispadne da ja nešto mistifikujem,naravno da se to može naučiti, ali onda treba UČITI. Ali to onda znači da svako sve treba da zna. Na primer pokvare se kola,ja sam opravljam, pokvari se TV opet ja, pokvari se kotlić opet ja, a kad se pokvari zub? Nas je ova dugogodišnja kriza toliko iskvarila da ćemo sve učiniti samo da ne bi morali da platimo stručnjaku. Ljudi sami betoniraju terasu (pa otpadne), sami lepe pločice (kupatilo izgleda kao da su ga deca pravila za OTO), sami menjaju crep (malo prokišnjava ali eto...), sami vakcinišu svinje (pa pocrkaju), sami opravljaju ključ na lovačkoj pušci (pa im eksplodira u lice) itd. Ovo su samo neki primeri SAM SVOJ MAJSTOR koje sam lično video. A iz poljoprivrede mogu da navedem primer mog rođaka koji je posejao detelinu "sa pijace" pa je naraslo nešto čudno,za šta ni ja nisam mogao da otkrijem šta je to.

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Napomena: nemoj sad da ispadne da ja nešto mistifikujem,naravno da se to može naučiti, ali onda treba UČITI. Ali to onda znači da svako sve treba da zna. Na primer pokvare se kola,ja sam opravljam, pokvari se TV opet ja, pokvari se kotlić opet ja, a kad se pokvari zub? Nas je ova dugogodišnja kriza toliko iskvarila da ćemo sve učiniti samo da ne bi morali da platimo stručnjaku. Ljudi sami betoniraju terasu (pa otpadne), sami lepe pločice (kupatilo izgleda kao da su ga deca pravila za OTO), sami menjaju crep (malo prokišnjava ali eto...), sami vakcinišu svinje (pa pocrkaju), sami opravljaju ključ na lovačkoj pušci (pa im eksplodira u lice) itd. Ovo su samo neki primeri SAM SVOJ MAJSTOR koje sam lično video. A iz poljoprivrede mogu da navedem primer mog rođaka koji je posejao detelinu "sa pijace" pa je naraslo nešto čudno,za šta ni ja nisam mogao da otkrijem šta je to.
    Ali moras da priznas da i strucnjaci zalepe plocice pa izgleda kao .... i pocne da otpada. Ima slucajeva kada ljudi rade za sebe urade bolje neko kada bi im strucnjaci radili.
    SIO MI GA DJURA

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ali moras da priznas da i strucnjaci zalepe plocice pa izgleda kao .... i pocne da otpada. Ima slucajeva kada ljudi rade za sebe urade bolje neko kada bi im strucnjaci radili.
    O ovome se izjasni kad te sladeći put zaboli ZUB
    A šta misliš koliko treba ovom za tričavih 100 Ha

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

O ovome se izjasni kad te sladeći put zaboli ZUB
    A šta misliš koliko treba ovom za tričavih 100 Ha
    ZUB je nesto drugo, sto ne mozes sam. Zato mi je zena zubarka !
    Sa tim prikljuccima za direktnu setvu ? Ne znam zahvat. Pa njemu verujem da treba 30dana ali bez zastoja (odrzavanje + punjenje semena)

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Osimtoga,koliko kosta jedan John Deer????
    Covek se izjasnio da ima posao od kojeg profitira,a da mu je ovo sporedno,jer mu se ne zuri ima ogromnu parcelu na jugu srbije,gde su inace parcele iscepkane na sitno,sto znaci da su jos od vremena posleratne komasacije(2.svetski rat)ljudi ostali na tome da imaju dosta zemlje,na vise mesta,neuklopljivo u celinu.Ne znam,mozda on jeste veleposednik,da ga ne podcenjujemo,nesto poput Dundjerskog u Vojvodini

Slične teme

1. POLJOPRIVREDA
    Autor mrkvica u forumu Arhiva
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 08.05.2005., 23:53

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •