Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Evo kao sto sam obecala par slika cvetnih aranzmana koje sam radila ovih dana.Inace cvetove pravim od zelatina,bez gume i sa kompletom alata koji se dobija sa knjigom (Wilton) i cuterima za listove koje sam nedavno uzela kod Rade i Bobana.

Čekaj, čekaj Zorice,
kako radiš cvetove, odnosno od koje mase? Šta znači bez gume, hoćeš li dati recept?
I od ćega se tako sijaju sestro.
Kako praviš negativ sa pištoljem i plastikom?
majstore......:cmok:
 
Evo kao sto sam obecala par slika cvetnih aranzmana koje sam radila ovih dana.Inace cvetove pravim od zelatina,bez gume i sa kompletom alata koji se dobija sa knjigom (Wilton) i cuterima za listove koje sam nedavno uzela kod Rade i Bobana.

Čekaj, čekaj Zorice,
kako radiš cvetove, odnosno od koje mase? Šta znači bez gume, hoćeš li dati recept?
I od ćega se tako sijaju sestro.
Kako praviš negativ sa pištoljem i plastikom?
majstore......:cmok:

Evo recepta
Potrebno je:
500gr secera u prahu(ja koristim C(Centroproizvod)najfiniji je.
1želatin Dr.Oetker
1 dcl vode hladne
masti velicine oraha(bolja je biljna,ali moze i domaca)
Gustin po potrebi

Zelatin potopite u hladnu vodu da odstoji 10-tak min.U ciniju uspete sav secer u prahu(prethodno prosejan) i u sredini napravite rupu(kao kad mesis testo).Ja zelatin ugrejem u mikrotalasnoj na 30 sekundi na najacoj temperaturi,a moze i u nekom loncicu ili dzezvi, da ne kuva,samo da se otopi.Onda tako otopljen zelatin sipas u sredinu secera i mutis mikserom.Usput dodas mast.Potreban je dobar mikser.Mutis dok ne dobijem penastu masu,kao fil na mancmelou ili ako mutite saum onda znate na sta mislim.Zalepis kesu po povrsini smese,stavis jos jednu kesu preko cinije ili ako imate plasticnu ciniju sa poklopcem,poklopite.Ostavis da se ohladi par sati.Moze u frizider ali i ne mora.
Kada pocinjes da radis,otkines komad ,radnu povrsinu posipas sa gustinom i mesis dok se ne prestane lepiti.Mada ne valja ni kada se pretera sa gutinom,jer treba uzeti u obzir da se masa ugreje od mesenja pa kad malo odstoji ,ne lepi se.
Ja masu razvijem na podmetacu ili radnoj povrsini i onda kroz masinu za testo razvijas do debljine koja ti odgovara.Probajte,pustite masi na volju.Sa ovom masom pravim sve cvetove.Sitne,ruze,orhideje...
Za sjaj sam dobila savet od cura sa foruma.Kad se cvetovi osuse, drzis ih kratko iznad posude sa kljucalom vodom da se napare.Povrsinski sloj secera se otopi i daje cvetovima sjaj.
 
Evo mene sa slikicama.I ponekim objasnjenjem.
Ovo je nesto sto sam imala kuci,mislim na latice.


Kada se pistolj ugreje polako istiskate otopljanu plastiku,na prethodno naprasene latice sa puderom.


Otopljena plastika je super jer se razliva.Kada zavrsite jednu stranu ,ostavite da se ohladi pa to isto uradite i sa druge strane.A zatim odvajate od platnenog cveta jednu pa drugu stranu.Dobijate gornju i donju stranu latice.Ovo zatim mozete spojiti na jednom kraju da ne morate razmisljati da li cete dobro poklopiti laticu kad je pravite.


evo druge latice sa jedne strane


sa druge..


razdvajanje..


ovako izgledaju obe strane,stim sto je sa lica na laticu bilo prskana boja pa je plastika zalepila i to..


a uspela sam sa decijih lutkica Barbi i Tomi ,da skinem i otiske lica devojke i deteta..a ovo je rezultat
 
:super::super::super::super::worth::worth::worth:klap::klap::klap::klap:
Svaka cast za ideju, koliko god sam eksperimentisala,snalazila se , ovako nesto mi ne bi palo napamet ni u ludilu. Pa ti si Proka pronalazac:vatromet:
Meni licno, ovo mnogo znaci , ne znam za ostale, mozda ce misliti da preterujem, s obzirom na svaku bankicu koju, priznajte ne lako zaradimo, ideja je fenomenalna.
Zorice nemam reci, ne odaju svi svoje tajne, sto i postujem, tebi svaka cast na pomoci.Ja licno nemam one silikonske kalupe i ovo je odlicna ideja , hvala jos jednom u moje ime.:heart:
 
:super::super::super::super::worth::worth::worth:klap::klap::klap::klap:
Svaka cast za ideju, koliko god sam eksperimentisala,snalazila se , ovako nesto mi ne bi palo napamet ni u ludilu. Pa ti si Proka pronalazac:vatromet:
Meni licno, ovo mnogo znaci , ne znam za ostale, mozda ce misliti da preterujem, s obzirom na svaku bankicu koju, priznajte ne lako zaradimo, ideja je fenomenalna.
Zorice nemam reci, ne odaju svi svoje tajne, sto i postujem, tebi svaka cast na pomoci.Ja licno nemam one silikonske kalupe i ovo je odlicna ideja , hvala jos jednom u moje ime.:heart:


U potpunosti se slazem sa Jacinim komentarom i Zorice moram da ti kazem da si pravi majstor...Svaka ti cast.....:worth::worth::worth:Samo tako nastavi :super:
 

Back
Top