Pravljenje figurica za torte - cake toppers

O ovome je vec verovatno bilo reci,ali ne mogu da nadjem.Treba mi savet kako da zalepim jestivu sliku na fondan.U pitanju su fotografije,koje bi trebale da budu odvojene od torte kao na rolni filma(ako me razumete :confused: ) Sto vise citam o tome to me veca panika hvata,neki kazu razlije se ,neki da mora neki lepak,koga nemam,a i ne znam da li da to uradim dan ranije ili da cekam zadnji trenutak) Molim vas pomozite!

- - - - - - - - - -

11040081_960067324005891_1854111810_n.jpg

Ovako bi ta torta trebalo da izgleda
 
Treba mi savet kako da zalepim jestivu sliku na fondan.U pitanju su fotografije,koje bi trebale da budu odvojene od torte kao na rolni filma(ako me razumete ) Sto vise citam o tome to me veca panika hvata,neki kazu postoji ipasnost da se razliju boje ,neki da mora neki lepak,koga nemam,a i ne znam da li da to uradim dan ranije ili da cekam zadnji trenutak) Molim vas pomozite!

- - - - - - - - - -

Pogledajte prilog 348770
Ovako bi ta torta trebalo da izgleda
 
Poslednja izmena:
Heeeelp!

Htela bih da napravim cerkici tortu za rodjendan, torta se zove Coko plazma, a neko je zove i Coko Moko. E sada videla sam da moze da se prekrije fondanom, ali ne znam da li su one gotove Vincini kore dovoljno cvrste da to izdrze? I jedan fil je sa plazmom i kiselom pavlakom, a drugi je od slaga, da li ce slag smetati fondanu? I samo jos nesto, da li je za 10 malisana i 15 odraslih dovoljna jedna mera tj te Vincini kore dimenzija 25x35? Hvala na odgovoru i nadam se da nisam omasila temu.
 
Heeeelp!

Htela bih da napravim cerkici tortu za rodjendan, torta se zove Coko plazma, a neko je zove i Coko Moko. E sada videla sam da moze da se prekrije fondanom, ali ne znam da li su one gotove Vincini kore dovoljno cvrste da to izdrze? I jedan fil je sa plazmom i kiselom pavlakom, a drugi je od slaga, da li ce slag smetati fondanu? I samo jos nesto, da li je za 10 malisana i 15 odraslih dovoljna jedna mera tj te Vincini kore dimenzija 25x35? Hvala na odgovoru i nadam se da nisam omasila temu.
Ja imam recept za tu tortu, ali sa korama koje se prave (najklasičnija piškota: npr 3 jaja, 3 kašike šećera, 2 kašike brašna sa dodatkom 2-3 kašike lešnika) i one se lepo natope čokoladnim mlekom (ja i njega "pravim" tako što u oko 4dl mleka rastopim komad putera i 100-150g čokolade za kuvanje)
Fondan preko tog fila sa kiselom pavlakom, kao i preko šlaga - nije baš pouzdan.
Jedna varijanta, po meni sigurnija) je da ispečeš još jednu četvrtastu koru što tanju (npr. kao palačinka) i njome obmotaš tortu pa preko nje puter krem glazuru pa tek onda fondan.
Druga varijanta je da čitavu tortu premažeš puter glazurom i tako je razdvojiš fil od fondana pa oni ne dolaze u dodir.
Kod tih kora sa natapanjem, za manje iskusne je malo rizično da idu pod fondan jer se uvek može desiti da kora bude natopljena više nego što treba i da procuri i probije fondan. Kod dečijih torti se sve to može "zakamuflirati" ukrasima i figuricama pa i nije tako strašno.
I, deca nisu perfkcionisti - njima je bitno da dobiju ono što žele, ne i da je sve odrađeno besprekorno u tehničkom smislu.
 
Voćna torta s koricama za rozen tortu

vocna-torta1.jpg


Sastojci

1 pakovanje korica za rozen tortu
3 pudinga od vanile
1 litar mleka
10 kašika šećera
1 margarin
200 grama bele čokolade
300 grama šlaga
voće po izboru

Način pripreme

U mleko staviti 10 kašika šećera i puding. Kada se skuva, u vruć puding dodati margarin i belu čokoladu. Umutiti šlag. Filovati korice, a na svaku četvrtu nafilovanu koru staviti red voća i preko šlag. Nastaviti dok se sve korice ne iskoriste i odozgo filovati šlagom.

Vreme pripreme: 25 minuta


Jel neko ovu pravio mozda? Kontam danas probat napravit pa me interesuje kakva je :D
 

Back
Top