Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Mislim da nije lose za pocetnika sa dekor masom, ali ne znam sta da radim kad pravim figure brzo se susi masa?
IMG_4751-1.jpg
 
Ne pricaj svasta, ja zaista nisam bas mnogo pravila ruze, jesam tokom svih ovih godina, ali ih nisam usavrsavala, ovih noci sam gledala one video filmove o ukrasavanju pa sam nocu mutila i isprobavala.Moj muz kaze da nisam normalna i kako me ne mrzi nocu da buckam, sta cu kad volim, a ovo je zaista proba i mislim da si ti ucila bas kako je trebalo.:heart::heart::heart:
 
Zorice i Daco 011 ja bih vas molila da nam objasnite malo oko tih kalupa od glinamola i tog sto kazete da je kao plastelin, zanima me konkretno za decije figurice. Imamo celu Vini Pu druzinu, nisu veliki taman ko ukrasi za tortu pa sam skontala da bi to moglo posluziti. Da li se te (kod mene konkretno igracke ) umoce u glinamol pa ostane otisak? Nisam nikada nista radila s tim materijalom pa ne znam kako se susi i ostalao. Hvala unapred!
 
sto se tice figurica,nemam bas veliko iskustvo,ali mislim da bi bilo bolje da te kalupe pravis u gipsu ili sl.Beolin je masa poput Fima.Mozes raditi sa njim koliko dugo hoces i on se ne susi.Finis je kuvanje ili pecenje u rerni kada dobija trajnu cvstocu.Ako si gledala prethodne postove, mogla si videti kako sam napravila otisak lica Barbike i decaka,ali sa tecnom plastikom.Figuricu naprasis sa puderom i ,ako nije prevelika skroz je oblozis tecnom plastikom.U vise slojeva da bi bila deblja i cvrsca.Pusti da se ohladi pre svakog sledeceg sloja.Kada zavrsis ,ostavi da se dobro ohladi i polako skalpejom ili nozem preseci kalup po visini.Mada i to zavisi da li figura ima izbocene i gde.Probaj.Sve je stvar maste i snalazljivosti.Kao sto rekoh ja nisam pravila figure vec su to uglavnom otisci latica ili listova cveca,jer sa tim radim.A ovo bih probala kao sto sam ti opisala.Nadam se da sam ista pomogla.
 

Back
Top