Pravljenje figurica za torte - cake toppers

zlatna koka

Ističe se
Poruka
2.233
Svidela mi se Teta Irina ideja o temi u kojoj ćemo moći postupno da objašnjavamo uz slike kako se prave figurice za torte od jestivih masa. Mnoge deluju jako komplikovano, ali kada se raščlane, ustvari su veoma jednostavne. Tako ćemo pomoći jedni drugima.

Za početak evo jedne moje figurice koju, na nesreću, nisam slikala postupno, ali sam prilično zadovoljna kako mi je ispala, pa želim to da podelim s vama. U izradi nisam koristila nikakve kalupe (mada možda deluje, da jesamz:p) U pitanju je Sveti Sava koga mi je naručila jedna vaspitačica.



Nikako nisam mogla da se odlučim samo za jednu sliku:zstidljivko:
 
Winx vila - 3D slika

Potrebno vam je 100gr mase boje kože, oko 40gr mase za odeću, oko 20-30gr za kosu i oko 200gr mase za podlogu (u određenim bojama - zavisno od vile koju pravite)
Ovo je Bloom, pa nam je potrebna roze, zelena i riđa (narandžasto-crvena) i jako mala količina žute boje.
Od boje kože napravite lice (mozete da koristite i neki kalup, ali tako da napravite samo reljef lica, bez pozadine glave),

napravite telo, ruke i noge, pa sve spojite

Onda iscrtajte lice koristeći i belu boju za oči i zube

pa "obucite" bloom, napravite joj rukavice, suknjicu i majicu,

a onda i cipele. Zelenom bojom obojite suknjicu i osenčite majicu i rukavice

Razvucite masu za podlogu, pa nalepite krila i njih osenčite zelenom bojom. Prebacite figuru na podlogu i zalepite je

Napravite i zalepite razbarušenu kosu, krunu i brošić, pa prebacite na pripremljenu tortu. U ovom slučaju ja sam je jednostavno premazala šlagom. Dodajte zvezdice napravljene nešto ranije i pospite srebrnim šljokicama

 
Evo i Layle. Sve je pravljeno od royal mase- umućeno belance sa puno prah šećera i par kapi limuna. Figure sam crtala kesama sa secnutim vrhovima na papiru za pečenje, na koji sam prethodno precrtala ili sama iscrtala figure.


Sokobanjaiwinx090Small-1.jpg


Sokobanjaiwinx088Small-1.jpg


Pošto je mojoj ćerki data Layla bila mala krenula sam da pravim veću.

Sokobanjaiwinx091Small-1.jpg


Sokobanjaiwinx093Small-1.jpg


Sokobanjaiwinx095Small-1.jpg


A napravila sam i cvetiće i winx znak na isti način

Sokobanjaiwinx096Small-1.jpg


Sokobanjaiwinx097Small-1.jpg



Sve je pravljeno od royal mase- umućeno belance sa puno prah šećera i par kapi limuna. Figure sam crtala kesama sa secnutim vrhovima na papiru za pečenje, na koji sam prethodno precrtala ili sama iscrtala figure.
 

Back
Top