Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Pozdrav!
Iako sam "friško" registrirani član foruma imam prepun registrator ispisanih vaših savjeta i isprobanih recepata. Super ste!!!!
Vjerojatno je kasno za odgovor na pitanje u vezi fondana,ali eto da i ja podijelim neko svoje iskustvo pa možda nekome i bude od koristi. Obzirom da se nemoguće plašim kako će mi se torte i općenito hrana pokvariti nema šanse da nešto čuvam mimo hladnjaka,pa tako ni torte prekrivene fondanom iako kažu da ih ne treba prekrivati jer šećer čuva od kvarljivosti. Zato sam malo experimentirala s hladnjakom i temperaturama i evo zaključka. Torta na kat, obložena fondanom cijela. Dojnji kat cijeli prekriven ružama.U hladnjaku je bila na najnižoj temperaturi preko noći. Idući dan je iznesena na +36 stupnjeva (u hladu) i nije orosila niti su se ruže opustile. Nakon toga sam radila još jednu i isti postupak,najniža temp hladnjaka i ta je bila odlična.... e sad za vlagu u zraku ne znam kako bi izgledala.
 
Torte mi idu jako dobro sto se tice ukusa da ukrasim nisam bas umetnik ali dobro... Treba mi mala pomoc.Da li moze neko da mi da recept za cokoladni fil za puslu ali da nije na pari to bas ne volim i izbegavam ga?
Probaj sa slatkom pavlakom i cokoladom u odnosu 2:1 (na 2dl pavlake 100g cokolade)
zagrekes pavlaku, pazis da ne prokljuca i u nju dodas izlomljenu cokoladu i mesas dok se cokolada ne otopi. Ostavis da se ohladi, po zelji mozes mutiti mikserom da dobijes laganiji, vazdusastiji krem, li ne moras (zavisi od ukusa).
Sladis po potrebi, vecina pavlaka na nasem trzistu je biljna, vec zasladjena, tako da nije ni potrebno dodavati secer.
 
Puno korisnih saveta sam pokupila sa ove teme. Morala sam da se registrujem da bih vam rekla kako je velika šteta što je tema zamrla. Pozivam sve članice da se aktiviramo i razmenjujemo iskustva vezana za figurice za torte, jer mislim da bi mnogima bila značajna. Ja ovih dana pravim svoje prve mladence za tortu pa vas molim za savete.
 
Drage tortadžije! :) Ima li nekog u NS ko po narudžbi pravi figurice za torte? Ne one obične,koje se mogu kupiti u ponekim poslastičarnicama,nego konkretno pošaljem sliku šta želim,pa mi se to napravi. :) Hm? U suštini ja ću napraviti tortu onakovo kakvu sin želi ( užasno probirljiv po pitanju slatkog),i samo da nataknem te određene figurice. Pa ako to neko radi u NS neka mi se javiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Takva usluga će mi trebati u decembru,ali koliko se retko ovde piše,bolje da pitam na vreme. :)
 
Pozdrav društvo. 🙂
Ajde da malo živnemo temu ukoliko ima zainteresovanih. 😊
Ovu figuricu sam pravila od fondana jednoj djevojčici za rođendan.
 

Prilozi

  • IMG_20221226_070540.jpg
    IMG_20221226_070540.jpg
    92,1 KB · Pregleda: 1
Ovu tortu i figurice pravila od fondana za Božić. Figure sam postavila na čokoladni ganache. Uskoro planiram da pravim neke cvjetove pa ću da se malo poigravam sa gum pastom.

Zanima me ako zna neko može li se sa gum pastom oblagati i torta? Pokušala sam sa fondanom koji sam ja pravila kao i sa običnim ali nije mi se dopalo kako mi je to ispalo.

Znam da ima da se kupi i fondan posebno za oblaganje torti ali nije mi lako dostupan da nabavim.
 

Prilozi

  • IMG_20230106_143445.jpg
    IMG_20230106_143445.jpg
    197,2 KB · Pregleda: 1

Back
Top