Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Joooj, ovo moja ćerka ne sme da vidi. Fantastično. Tvoji likovi su frapantni. Imaš li modle Koko i gde si ih nabavila? Od čega ih radiš- Gum pasta ili nešto drugo? Nigde pukotine, ničega...majstorice !!!

Ajd sad par pitanja:

Kako dobijate ovu pink boju?
Jaco, kako ti se cvetići ovako sijaju? Imaš li kompresor?
Zorice, gde ima da se kupi ta tečna plastika? Jel to ona iz pištolja? Kako je zagrevaš?
 
Joooj, ovo moja ćerka ne sme da vidi. Fantastično. Tvoji likovi su frapantni. Imaš li modle Koko i gde si ih nabavila? Od čega ih radiš- Gum pasta ili nešto drugo? Nigde pukotine, ničega...majstorice !!!

Ajd sad par pitanja:

Kako dobijate ovu pink boju?
Jaco, kako ti se cvetići ovako sijaju? Imaš li kompresor?
Zorice, gde ima da se kupi ta tečna plastika? Jel to ona iz pištolja? Kako je zagrevaš?

Modlu imam samo za lice, sama sam napravila od gipsa (videle su neke forumasice, koje su bile kod mene :D)
Pravim ih od mase, ne od gum paste, i to grejem u mokrotalasnoj, pa mesim gustinom, pa opet grejem, tako da kada se ohladi, a ohladi se jako brzo (za desetak-petnaest minuta), bude prilicno tvrdo, ne krivi se, ne pada....Pa onda pravim sledece delove...Lepim ih lepkom koji takodje sama pravim tako sto polomljene cvetice, latice, listice...od gum paste prelijem vodom. To se jako brzo rastopi i super lepi. Naravno ne treba da bude mnogo razvodnjeno...
Pink boja je barvalova, pomesana sa belom iz eurowilta, obavezno, inace nije to taj efekat. I inace kada bojim mesam boje s belom, kao gvas tehnika u slikarstvu. I barvalo ima belu i ona nije losa. SPM-ova bela nije dobra, kao da je razredjena necim, slaba je...Eterikinu nisam probala.
 
Evo i prve ozbiljne figurice naše "proizvodnje" :) (masa je od ratluka i šećera, bojeno naknadno)

avionsam-1.jpg
 
draga moja ono sto ti preturis prek svojih ledja je talenat izdrzljivosti,a u tebi kao nekom ko je bik sigurno cuci stosta samo treba iscackati ili pustiti da sazri.Ja se secam da u osnovnoj skoli nisam imala pojma sa crtanjem samo je odjednom nesto kliknulo u meni.
Daco tu si potpuno u pravu.Isti je slucaj i samnom.Nikad nisam bila talenat,sve dok nije pocelo da me interesuje.Onda sam pocela da uocavam kako koja figura(slika) izgleda i sad nemam problema sa skidanjem crtanih junaka na torte.
 

Back
Top