Prenos robe preko BiH
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Prenos robe preko BiH

Početnik
    Učlanjen
    24.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Prenos robe preko BiH

Mozda bi isao za Bosnu da kupim neke alu felne kod drugara,ali mi je cimanje da me ne zezaju na granici... Da li neko zna,da li moze da se prenese polovna roba bez nekih komplikacija,placanja....

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano Re: Prenos robe preko BiH

Zavisi ko bude na granici i kako budu raspolozeni.... Nekad tenk moze da predje a nekad te cimaju bzvz...
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Veoma poznat Avetinja (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Najbolje rešenje ti je da odeš sa nekim rezervnima gumama koje misliš da baciš, tamo namontiras felne i nazad

Ili nadjes neku prikolicu sa 2 osovine

Početnik
    Učlanjen
    24.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne znam,moram nesto smisliti ako budem isao

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

Који гранични прелаз? Не би требало да ти праве проблеме, ја редовно имам по 2-3-4-5 у гепеку (возим их на исправку у Бијељину) и чак им ништа ни не кажем, а и кад ме питају кажем да их возим на/са поправке и то је то
    Будале се не рађају! Праве их лепе девојке у слободно време.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Ako su polovne nece ti praviti nikakve probleme.
    Ako kupujes nove, jos mozes da vratis PDV, a na nasoj strani kazes da su polovne i opet ti nece praviti nikakve probleme (samo ces morati jos jednom da se vratis da uzmes pare od PDVa).

Ljudi prebacuju mnogo krupnije stvari od 4 felne bez ikakvih problema. Cak sam i ja u u par navrata preterivao sve i svasta. Jednom prilikom celu visecu kuhinju (4-delnu), jedva sam je nagurao rasklopljenu u auto. Prosle godine klima uredjaj (kupio nov u BiH i vratio PDV, a na nasoj strani me niko nista nije ni pitao), gde sam spoljnu jedinicu jedva ugurao u gepek, a unutrasnju sebi pod noge, zatim fotokopir aparat sa sve ormarom za papir... A od sitnih stvari (1-2dzaka secera i sl velicine) u sta racunam i tvoje felne nikad nikakav problem nisu pravili.
    Hy everybody

Početnik
    Učlanjen
    24.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Felne su polovne,ali su sa gumama i jos su 16'' tako da su primetne dosta.

Ne bi trebali da prave problem,ali otkud znam...

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

Citat Original postavio Кулиража Pogledaj poruku
    Ako kupujes nove, jos mozes da vratis PDV, a na nasoj strani kazes da su polovne i opet ti nece praviti nikakve probleme (samo ces morati jos jednom da se vratis da uzmes pare od PDVa).

Ljudi prebacuju mnogo krupnije stvari od 4 felne bez ikakvih problema. Cak sam i ja u u par navrata preterivao sve i svasta. Jednom prilikom celu visecu kuhinju (4-delnu), jedva sam je nagurao rasklopljenu u auto. Prosle godine klima uredjaj (kupio nov u BiH i vratio PDV, a na nasoj strani me niko nista nije ni pitao), gde sam spoljnu jedinicu jedva ugurao u gepek, a unutrasnju sebi pod noge, zatim fotokopir aparat sa sve ormarom za papir... A od sitnih stvari (1-2dzaka secera i sl velicine) u sta racunam i tvoje felne nikad nikakav problem nisu pravili.
    Тачно тако... ја сам комплетан намештај за собу пренео (наравно део по део из више пута) и то каучи, кревет итд, некад чак и на крову и нико ме није чак ни погледао, а камоли било шта питао... такође, стриц када је мењао намештај у стану, комплетан стари намештај је одвезао код бабе у село у РС камионом, а на граници је само прошао

Тако да ти друже трпај те фелне и само опуштено
    - имате ли шта да пријавите
    - немам
    - хвала довиђења

Будале се не рађају! Праве их лепе девојке у слободно време.

Poznat intra (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

Citat Original postavio Кулиража Pogledaj poruku

Pa ti nam opasno podrivaš poresku upravu

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Iiiii ima toga jos, nego ne mogu da nabrajam. Ovo sto sam naveo su stvari koje sam uzimao za licne potrebe, a mozes misliti kako je bilo dok su bila 'srecna vremena', inflacija i ostalih cuda. Sta se tek tada valjalo (samo se u tim situacijama morala podmicivati i carina).
    A danas je jedino ostalo da se vadim na povracaj PDVa, al' opet carinici uzimaju trecinu od vrednosti koju trebaju da ti vrate u radnji.
    A procedura je prosta. Dodjes kod carinika, trazis da ti zvizne pecat, platis mu za 'uslugu' i sve ispadne kao da si preterao robu u BiH, a u stvari si malo ojadio poresku upravu i drzavnu kasu.
    Kad zivis 20 godina na granici, svim mogucim malverzacijama se covek moze nauciti, a da ispadne sve legalno
    Hy everybody

Slične teme

1. Prenos LIVE preko NET-a
    Autor coa el machado u forumu Web dizajn
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.09.2008., 09:46
  2. Direktan prenos sa web kamere preko interneta
    Autor bandzula303 u forumu Internet
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.06.2007., 09:24

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu