''Занимљива'' ситуација

Софија

Legenda
Poruka
52.895
Вечерас сам гледала у Београдској хроници репортажу о следећем:
учитељица је била на трудничком боловању, за то време разред је водила нека друга учитељица...прва учитељица се вратила са трудничког и логично преузима своје одељење назад...међутим деца са све родитељима не желе назад ту прву учитељицу...у знак протеста деца из тог разреда већ три дана нису дошла у школу...прва учитељица је дала и изјаву видно преплашена уз тврдњу да је неки од родитеља чак хтео и физички да је нападне...данас јој је у школу дошао само један ђак.

Радња се одвија у О.Ш. Стеван Синђелић.

Линк нисам нашла, али претпостављам да је још неко гледао емисију.

Ах да, инспекција већ трећи дан није изашла на терен.

Мене овакве ствари заиста потресају јер фантастично презентују на колико ниске гране нам је спало друштво.

Шта бисте урадили да сте на месту учитељице бр1, бр2, на месту директора школе...како бисте санкционисали децу, те родитеље?

Јесу ли ту деца ишта крива?

Шта рећи о реакцији родитеља те деце?
 
Poslednja izmena:
Pa to su nase drzavne skole:)
Ne zna se ni ko pije ni ko placa.Svako moze da radi sta hoce,od roditelja,preko direktora do dece...
Budalastine...
Ne znam koja je zakonska regulativa za ovakav slucaj,mislim koje su direktorove ingerencije u ovom slucaju,ali kad bi moglo ja bi im lepo podelila ispisnice pa nek se sele u druge skole,a ispitala bih slucaj prve uciteljice tj.zasto je ona toliko njima trn u oku..
 
Али Пиле, та жена је легално ту запослена, само је била на породиљском одсуству.
Друга је била примљена на одређено време...па и ми смо били деца и доживљавали смо промене тог типа....ево ја прва сам у основној мењала две учитељице, а у гимназији сам сваке године имала другог разредног старешину...и нико од нас се није бунио.

А у питању су мала деца- други разред.
Не може ми бити мерило то кога моје дете више симпатише. Више бих се обазрела на неке објективне параметре, пре свега на то чије је радно место у питању.
 
Вечерас сам гледала у Београдској хроници репортажу о следећем:
учитељица је била на трудничком боловању, за то време разред је водила нека друга учитељица...прва учитељица се вратила са трудничког и логично преузима своје одељење назад...међутим деца са све родитељима не желе назад ту прву учитељицу...у знак протеста деца из тог разреда већ три дана нису дошла у школу...прва учитељица је дала и изјаву видно преплашена уз тврдњу да је неки од родитеља чак хтео и физички да је нападне...данас јој је у школу дошао само један ђак.

Радња се одвија у О.Ш. Стеван Синђелић.

Линк нисам нашла, али претпостављам да је још неко гледао емисију.

Ах да, инспекција већ трећи дан није изашла на терен.

Мене овакве ствари заиста потресају јер фантастично презентују на колико ниске гране нам је спало друштво.

Шта бисте урадили да сте на месту учитељице бр1, бр2, на месту директора школе...како бисте санкционисали децу, те родитеље?

Јесу ли ту деца ишта крива?

Zašto bi iko sankcionisao decu POBOGU!!!???
Roditelji... to je priča za sebe... oni ustvari i jesu problem...
Da sam na mestu učiteljice br.1 predala bih odeljenje, a ja uzela drugo sl. godine, ili otišla u dr. školu...
Da sam na mestu učiteljice br. 2 bila bih presrećna... ali bih pustila da se situacija reši bez mog uplitanja...
 
Pa to su nase drzavne skole:)
Ne zna se ni ko pije ni ko placa.Svako moze da radi sta hoce,od roditelja,preko direktora do dece...
Budalastine...
Ne znam koja je zakonska regulativa za ovakav slucaj,mislim koje su direktorove ingerencije u ovom slucaju,ali kad bi moglo ja bi im lepo podelila ispisnice pa nek se sele u druge skole,a ispitala bih slucaj prve uciteljice tj.zasto je ona toliko njima trn u oku..
Директор је одреаговао у складу са законом.

Али деца не долазе у школу.:)

Моја сестра рече исто што и ти- свима би им поделила исписнице.
 
reakcije roditelja i dece je isuvise preterane nekako za tako obicnu pricu, fali nesto u svemu tome.
mozda mi ne znamo neke detalje, i tako to, ali ako je samo ovo sto je izneto, sto si ti cula, onda nije fer.

sta bih uradio da sam uciteljica koja se vratila sa trudnickog i docekala linc?
otisao bih, ne bih se borio ni za ich da ostanem tu ali bi se moja zadnja rec cula, ne bi to bilo tiho ali ta rec ne bi bila zle sadrzine, ipak se o deci i skoli radi.

da sam pak ova sto ju je menjala, kao pedagog, ja bih pokazao sta je u redu a sta nije deci koja zele da ostanem.
dakle, otisao bih, jer nije uredu da ostanem, to ne treba da se objasnjava.
dakle, otisao bih u oba slucaja.
pa nek se svi cheshaju.

sad, ostaje problem love ;)
etika i lova nikako zajedno.

ipak, imam utisak da ova prica nije cela.
 
Zašto bi iko sankcionisao decu POBOGU!!!???
Roditelji... to je priča za sebe... oni ustvari i jesu problem...
Da sam na mestu učiteljice br.1 predala bih odeljenje, a ja uzela drugo sl. godine, ili otišla u dr. školu...
Da sam na mestu učiteljice br. 2 bila bih presrećna... ali bih pustila da se situacija reši bez mog uplitanja...
Наравно да деца нису крива, сувише су мала, али нажалост ако се та ситуација настави сносиће консеквенце због својих родитеља.

Иначе, Маричићак, учитељица бр2 је била на замени- није примљена за стално и сад с повратком учитељице бр1 прекида јој се радни однос.
 
Али Пиле, та жена је легално ту запослена, само је била на породиљском одсуству.
Друга је била примљена на одређено време...па и ми смо били деца и доживљавали смо промене тог типа....ево ја прва сам у основној мењала две учитељице, а у гимназији сам сваке године имала другог разредног старешину...и нико од нас се није бунио.

А у питању су мала деца- други разред.
Не може ми бити мерило то кога моје дете више симпатише. Више бих се обазрела на неке објективне параметре, пре свега на то чије је радно место у питању.

Hajde ovako da okrenemo domine....Ti radiš svoj posao. I plaćena si za to. Nebitno koji je posao u pitanju. Recimo prodaješ novine u trafici. Odeš na bolovanje. Vratiš se i skontaš da su tvoje mušterije duboko razočarane tvojim povratkom. Zar nije logično zamisliti se...."gde ja tu grešim", "možda nisam dobar trgovac", "možda ne umem sa ljudima"...
I ja radim sa decom...još manjom od tih osnovaca. I oni nepogrešivo osete kada im se daješ od srca...kada se trudiš da ih naučiš...kada pokazuješ interesovanje za "psa koji mi je kupio deka, ali mora da živi u selu, jer ja živim u stanu..", za "Anu iz predškolskog što me poljubila krišom od vaspitačice" ili sve one rogobatne super heroje koji stanuju u njihovoj maloj glavici...
 
Poslednja izmena:
Директор је одреаговао у складу са законом.

Али деца не долазе у школу.:)

Моја сестра рече исто што и ти- свима би им поделила исписнице.

Deca ne dolaze jer roditelji nesto fantaziraju...a sto se mudro cuti o razlogu bojkota prve uciteljice?
 
Наравно да деца нису крива, сувише су мала, али нажалост ако се та ситуација настави сносиће консеквенце због својих родитеља.

Иначе, Маричићак, учитељица бр2 је била на замени- није примљена за стално и сад с повратком учитељице бр1 прекида јој се радни однос.

MariČiČak!!!z:mrgreen: (kao pičak)
Bila bih srećna što me deca vole... ali i meni deluje da u ovoj priči nešto fali...
 
Hajde ovako da okrenemo domine....Ti radiš svoj posao. I plaćena si za to. Nebitno koji je posao u pitanju. Recimo prodaješ novine u trafici. Odeš na bolovanje. Vratiš se i skontaš da su tvoje mušterije duboko razočarane tvojim povratkom. Zar nije logično zamisliti se...."gde ja tu grešim", "možda nisam dobar trgovac", "možda ne umem sa ljudima"...
I ja radim sa decom...još manjom od tih osnovaca. I oni nepogrešivo osete kada im se daješ od srca...kada se trudiš da ih naučiš...kada pokazuješ interesovanje za "psa koji mi je kupio deka, ali mora da živi u selu, jer ja živim u stanu..", za "Anu iz preškolskog što me poljubila krišom od vaspitačice" ili sve one rogobatne super heroje koji stanuju u njihovoj maloj glavici...
Ма, не спорим ја то да деца имају добар осећај...али чињенице су ту- жена је била на породиљском и ова друга ју је мењала док је на боловању- значи била запослена на одређено.

Родитељи то знају. И шта ћемо сад?
Да очекујемо од ове што је стигла с боловања да се одрекне радног места?
 
Deca ne dolaze jer roditelji nesto fantaziraju...a sto se mudro cuti o razlogu bojkota prve uciteljice?
Па сад...шта би могло да буде иза кулиса немам појма, али као што рекох друга је била запослена на одређено, кад се прва вратила ред је да оде..ја ту не видим неки други могући проблем.
 
Наравно да деца нису крива, сувише су мала, али нажалост ако се та ситуација настави сносиће консеквенце због својих родитеља.

Иначе, Маричићак, учитељица бр2 је била на замени- није примљена за стално и сад с повратком учитељице бр1 прекида јој се радни однос.

Samo cu da te ispravim Sofija, uciteljica broj 2. jeste primljena za stalno i sad se zapravo radi o tome koja od njih dve ce da vodi decu, a koja da ide u dnevni boravak.
Bio je juce tekst u Blicu, situacija nije "zanimljiva" nego prilicno bezizlazna, jer obe ucitaljice imaju debele razloge zasto bi bas one trebalo da vode decu.
U svakom slucaju, totalni je apsurd da deca propustaju nastavu zbog toga sto odrasli nisu nasli nikakvo resenje, jos samo kad bi njihovi roditelji (koji su ustvari oni koji bojkotuju nastavu) to razumeli. :roll:
 
Samo cu da te ispravim Sofija, uciteljica broj 2. jeste primljena za stalno i sad se zapravo radi o tome koja od njih dve ce da vodi decu, a koja da ide u dnevni boravak.
Bio je juce tekst u Blicu, situacija nije "zanimljiva" nego prilicno bezizlazna, jer obe ucitaljice imaju debele razloge zasto bi bas one trebalo da vode decu. U svakom slucaju, totalni je apsurd da deca propustaju nastavu zbog toga sto odrasli nisu nasli nikakvo resenje, jos samo kad bi njihovi roditelji (koji su ustvari oni koji bojkotuju nastavu) to razumeli. :roll:
А да ли знаш можда разлоге? Ситуација ми је тотално невероватна...тачније невероватна ми је реакција родитеља.
 
Budalaštine... onaj ko ima imalo razuma ova priča ga neće uopšte potresti jer su stvari u ovoj zemlji nerešive.
Tako da, brigajte vi ljudi vaše brige a zakon, učitaljicu i roditelje ostavite da oni sami reše svoj problem.
Па добро, али зарад неког могућег искуства тог типа...има овде родитеља и будућих родитеља.;)
 
Uciteljica br.1 je bila na bolovanju 3 godine, rodila je trece dete pa odatla dve, a odakle ona treca, ne zna se. Dakle, ona nikad nije ni vodila ovaj razred, jer deca su II razred i u skoli su godinu i po dana.
Br. 2 je bila na zameni, a posto se pokazala kao izuzetno vredan i kvalitetan radnik, primljena je za stalno. Sa razredom je postizala maximum (npr. posto u skoli ne postoji sala za fizicko, ona je umesto tih casova vodila decu u biblioteku i svake nedelje su prezentovali po jednu knjigu, usadila im je ljubav prema citanju, zahtevala je od njih mnogo, a toliko je i pruzala, imali su svake nedelje pismene zadatke itd...). Sad je vreme da se br.1 vrati, ali to je uciteljica koju deca uopste ne poznaju i ne zele. (Ovde upadaju u pricu roditelji, jer oni su ustvari ti koji ne zele br.1 bez da su joj dali sansu). Br. 1 ima zakonsko pravo da se vrati na svoje radno mesto, i ne zeli da ide u dnevni boravak. Deca i roditelji je ne zele u ucionici, nastaje bojkot, direktor daje izjavui u kojoj objasnjava situaciju i kaze da je pravo starije uciteljice da se posle bolovanja vrati na svoje radno mesto, i da on ne moze posle 19 godina radnog staza da je posalje u dnevni boravak. Takodje, kaze da bojkot nastave ide na stetu samo deci, i da ce zbog toga podneti prekrsajnu prijavu protiv onih roditelja cija deca budu bojkotovala nastavu... I za ovo mu skidam kapu, jer su se roditelji ocigledno malo zabunili, deca, a ne oni su osmogodisnjaci...
 
Pa sta znam....situacija je po meni pre malo ''neprijatna''nego ''zanimljiva''.
Jer,i za uciteljicu 1 i uciteljicu 2 situacija nij ni malo prijatna i slatka.
Deca su se vezala za uciteljicu koja im je vrsila zamenu.Mozda su ostvarili izuzetno dobar kontakt sa njom,mozdaje vole,i ne zele da menjaju...?
Sta je tu cudno?
Ja mozda i gresim,ali da sam na mestu uciteljice br1 pustila bih ih.
Cemu moj povratak,ako ce deca biti nezadovoljna?Valjda skola postoji zbog njih.
Ne kazem da je to lepo i fer prema njihovoj prvoj uciteljici ali zivot nije fer.I mozda su zaista sa ovom drugom ostvarili jako lepu komunikaciju i steta je to rusiti.
ne sumnjam da dobra da su dobre i jedna i druga uciteljica samo je ova druga imala vise vremena da se upozna i zblizi sa decom.
Mada ima ovde dosta prosvetara sigurno je postojala neka slicna situacija....samo se nije dizala ovolika prasina....
 
Uciteljica br.1 je bila na bolovanju 3 godine, rodila je trece dete pa odatla dve, a odakle ona treca, ne zna se. Dakle, ona nikad nije ni vodila ovaj razred, jer deca su II razred i u skoli su godinu i po dana.
Br. 2 je bila na zameni, a posto se pokazala kao izuzetno vredan i kvalitetan radnik, primljena je za stalno. Sa razredom je postizala maximum (npr. posto u skoli ne postoji sala za fizicko, ona je umesto tih casova vodila decu u biblioteku i svake nedelje su prezentovali po jednu knjigu, usadila im je ljubav prema citanju, zahtevala je od njih mnogo, a toliko je i pruzala, imali su svake nedelje pismene zadatke itd...). Sad je vreme da se br.1 vrati, ali to je uciteljica koju deca uopste ne poznaju i ne zele. (Ovde upadaju u pricu roditelji, jer oni su ustvari ti koji ne zele br.1 bez da su joj dali sansu). Br. 1 ima zakonsko pravo da se vrati na svoje radno mesto, i ne zeli da ide u dnevni boravak. Deca i roditelji je ne zele u ucionici, nastaje bojkot, direktor daje izjavui u kojoj objasnjava situaciju i kaze da je pravo starije uciteljice da se posle bolovanja vrati na svoje radno mesto, i da on ne moze posle 19 godina radnog staza da je posalje u dnevni boravak. Takodje, kaze da bojkot nastave ide na stetu samo deci, i da ce zbog toga podneti prekrsajnu prijavu protiv onih roditelja cija deca budu bojkotovala nastavu... I za ovo mu skidam kapu, jer su se roditelji ocigledno malo zabunili, deca, a ne oni su osmogodisnjaci...
Баш претерана реакција родитеља.Чак непримерена.Усудила бих се да кажем и ''дечија''.
Хвала на објашњењу..)
 
Pa sta znam....situacija je po meni pre malo ''neprijatna''nego ''zanimljiva''.
Jer,i za uciteljicu 1 i uciteljicu 2 situacija nij ni malo prijatna i slatka.
Deca su se vezala za uciteljicu koja im je vrsila zamenu.Mozda su ostvarili izuzetno dobar kontakt sa njom,mozdaje vole,i ne zele da menjaju...?
Sta je tu cudno?
Ja mozda i gresim,ali da sam na mestu uciteljice br1 pustila bih ih.
Cemu moj povratak,ako ce deca biti nezadovoljna?Valjda skola postoji zbog njih.
Ne kazem da je to lepo i fer prema njihovoj prvoj uciteljici ali zivot nije fer.I mozda su zaista sa ovom drugom ostvarili jako lepu komunikaciju i steta je to rusiti.
ne sumnjam da dobra da su dobre i jedna i druga uciteljica samo je ova druga imala vise vremena da se upozna i zblizi sa decom.
Mada ima ovde dosta prosvetara sigurno je postojala neka slicna situacija....samo se nije dizala ovolika prasina....

Sa ovim se apsolutno slazem. Jeste da nije fer prema uciteljici 1, ali stvar je u tome sto su te decije godine osetljive sto se tice skole i ucenja i moguce je da niko ne zeli da igra na nesigurno odnosno na uciteljicu 1.
I da joj daju sansu sa tim odeljenjem, moze da ispadne greska, narocito posle ovakvih prepucavanja, mozda ta uciteljca ne bi imala dobar pristup deci, a ni ja se ne bih igrala sa detetom u tim godinama i prepustala ga u skoli nekome za koga ne znam kakav je, vec bih igrala na sigurno i tezila da ostane uciteljica kojom je moje dete zadovoljno i za koju znam da je i dobar ucitelj i pedagog.
 

Back
Top